OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Inwestycja drogowa przy ul. Nowa Krępa

Rusza przebudowa chodników wzdłuż ulicy Nowa Krępa. Nowy ciąg pieszo-jezdny wykonany zostanie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kaliską w kierunku ul. Witosa. Inwestycja kosztować będzie ponad 140 tysięcy złotych.

+

Wykonawca przejął już plac budowy i wkrótce ruszą prace.

– W ramach prac rozebrane zostaną istniejące chodniki i wykonany zostanie chodnik z kostki brukowej oraz ciąg pieszo-rowerowy z kostki betonowej niefazowanej – mówi Marcin Wieruchowski, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg. – Dodatkowo wykonane zostaną dojazdy do posesji znajdujących się wzdłuż modernizowanego odcinka.

Na ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg przetarg wpłynęło sześć ofert. Ostatecznie prace powierzono firmie MAL-POL z Krotoszyna, która zaproponowała najkorzystniejszą ofertę – inwestycja kosztować będzie miasto 140 788,73 zł. Wykonawca dał również 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Imię
odpowiada  reni
2 lat temu

Taaa, ciekawe gdzie, jeśli droga dla rowerów biegnie wzdłuż kierunku jazdy rowerzysty to ten ma obowiązek z niej korzystać !!!
Prawo o Ruchu Drogowym
Art 33
Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym.

Cyklista
2 lat temu

Jak samochody stoją w poprzek drogi rowerowej to jak rowerzyści mają przejechać. Albo kubły na śmieci, albo worki do selekcji odpadów, wszystko na drodze rowerowej.

reni
2 lat temu

okazuje się, że durne przepisy zezwalają na jazdę ulicą rowerem pomimo istniejącej ścieżki rowerowej.

mk
2 lat temu

mam nadzieje ze drzew nie wytną

darek
2 lat temu

po co robic sciezke rowerowa jak pacany na rowerach ulicami jadą mimo ze jest sciezka rowerowa, np ul poznanska i krotoszynska…czemu za to policja nie karze? ja autem po chodniku nie jezdze

5
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x