OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Spór o psa w autobusie

Komunikacja miejska służy głównie do przemieszczenia się z punktu A do punktu B przez ludzi. Regulamin dopuszcza przewóz zwierząt, ale należy spełnić kilka warunków, służących bezpieczeństwu innych podróżnych. Jeden z mieszkańców zweryfikował funkcjonowanie przepisów na przykładzie swoim i swojego pupila.

+

W niedzielny wieczór postanowił skorzystać z autobusu nr 14 jadącego w kierunku Zębcowa. Wsiadł na przystanku przy ul. Wolności wraz z psem. Kierowca natychmiast zareagował na brak kagańca założonego na pysk psa. Pasażer z kierowcą zaczęli się przekonywać do swoich racji. Po stronie pasażera z psem mieli stanąć niektórzy inni pasażerowie. Kierowca autobusu pozostał nieugięty. Wezwał policję. W tym momencie pasażer załatwił od rodziny mieszkającej blisko przystanku kaganiec. Po 3 minutach autobus ruszył dalej.

Na ulicy Dworcowej dojechał patrol policji, który nie znalazł podstaw do interwencji, z uwagi na ustąpienie przyczyny sporu.

Jak należy prawidłowo przewozić zwierzęta, a zwłaszcza psy? Należy założyć im kaganiec oraz trzymać na smyczy. Nie dotyczy to psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Inne zwierzęta muszą być umieszczone w klatkach, koszach itd. w sposób zabezpieczający przed wyrządzeniem szkody. Co ważne, osoba przewożąca psa ma obowiązek posiadania w trakcie przewozu ważnego zaświadczenia potwierdzającego zaszczepienie psa przeciwko wściekliźnie. Na przewóz zwierzęcia domowego nie trzeba wykupywać dodatkowego biletu.

Zdaniem MZK, ten sam pasażer już kiedyś sprawił kłopot w próbie przewozu psa bez kagańca. Kwestie kultury wypowiedzi z uwagi na brak twardych dowodów nie zostaną przedstawione.

37 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ilona
odpowiada  Błażej
1 rok temu

Elastyczne taśmy na rzep z tego co wiem są wyrobem dla weterynarzy i tak dalej. Zakładanie psu takiego „kagańca” na pysk na codzień jest już (świadomym czy też nie) znęcaniem się nad zwierzakiem. Psy, w przeciwieństwie do ludzi, gruczoły potowe, które służą do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała, mają je tylko na nosie i opuszkach łap, stąd psiaki dyszą, by móc w ten sposób wychłodzić rozgrzany organizm. Zaklejanie im pysków (zwłaszcza w gorące dni) uniemożliwia to pupilom, przez co może dojść do przegrzania i udaru. I chociaż właściciele często chcą dobrze, to niestety, bez pomyślenia skazują swoich małych/dużych przyjaciół na cierpienie. Stąd faktycznie: lepiej transporter, a na spacery kaganiec w wersji mini dla maluczkich, a dla tych większych normalny kaganiec 🙂

janusz5555
1 rok temu

wsiadajcie z kundlami z tyłu autobusu razem z biletem. a nie leziecie z psem do kierowcy po bilet. co się dziwicie że was kierowca wywala,
wywala bo musi to zrobić odpowiada za was i za waszego kundla barany

Xyz
odpowiada  Jacek
1 rok temu

To kup mu kosz-klatke do przewożenia psów a nie problem robic. Z natury wiadomo że te najmniejsze najbardziej ujadają. 🙂

Ww
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Przepis jest przepis. Jak jest za mały to istnieje coś takiego jak transporter dla kota ewentualnie gryzoni. To że coś jest małe nie znaczy że przez to można omijać przepisy. Penisa też masz małego a jakoś nie wszczynasz rabanu że musisz go w spodniach nosić jak inni z normalnym przyrodzeniem.

Bartek
odpowiada  Jacek
1 rok temu

No jasne że tak, trzeba było zamiast shih tzu kupić sobie jakiś byle jaki pojazd do przemieszczania, albo najpierw pojazd a potem shih tzu. Piramida potrzeb mistrzowska! 🙂

kynolog - ten prawdziwy kynolog
odpowiada  Jacek
1 rok temu

Oczywiście! Dostaniesz zasłużony słony mandacik. Pies to pies. Albo kaganiec albo całego do klatki.

Jacek
1 rok temu

Witam to samo mam pytanko, tez mam shih tzu ktory wazy 4,5kg i naprawde nie da sie mu kaganca zalozycz na co. Wiec jak bede chcial jechac autobusem z nim bedzie policja wezwana?

Ciekawski
odpowiada  JW
1 rok temu

W którym miejscu złamana konstytucja? JW, czyżby towarzysz Jurek W. z koszulką OTUA i świeczką?

Ja
odpowiada  dora
1 rok temu

Nie uczłowieczajmy zwierząt bo to obelga dla nich 😉

Rademenes
odpowiada  Błażej
1 rok temu

Przewoź go w transporterze.

37
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x