Rusza program dofinansowania in vitro

Udostępnij
Tweet

Rusza kolejny etap programu „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – in vitro dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego”. W tym roku z programu będzie mogło skorzystać ponad 40 par. W ubiegłym roku do programu zakwalifikowało się dziesięć par, z czego w trzech przypadkach procedura zakończyła się ciążą, a jedna z par czeka na potwierdzenie informacji o ciąży.

+

Podobnie jak w ubiegłym roku, w tym roku miejski program realizowany będzie przez klinikę INVICTA we Wrocławiu. Na realizację programu w tym roku miasto przeznaczyło 230 000 zł. Programem objętych będzie 46 par – dofinansowanie dla każdej z nich wynosi do 5000 zł.

W ramach programu każda para ma prawo skorzystać z jednej zindywidualizowanej procedury wspomaganego rozrodu (w zależności od sytuacji klinicznej pary) tj. procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem własnych gamet pary (dawstwo partnerskie) lub z wykorzystaniem nasienia dawcy (dawstwo inne niż partnerskie), procedura zapłodnienia pozaustrojowego z wykorzystaniem żeńskich komórek rozrodczych (dawstwo inne niż partnerskie) lub procedura adopcji zarodka (dawstwo inne niż partnerskie).

Warunkiem uzyskania dofinansowania do procedury jest zakwalifikowanie pary do programu przez firmę INVICTA oraz przeprowadzenie co najmniej jednej interwencji w ramach zindywidualizowanej procedury wspomaganego rozrodu.

Istotnymi kryteriami przystąpienia par do programu są:

stwierdzona przyczyna niepłodności lub nieskutecznego leczenia niepłodności w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu;
w dniu zgłoszenia do Programu kobieta nie ukończyła 40-tego roku życia, dopuszcza się możliwość przeprowadzenia procedury u pacjentek w wieku do 45 lat (wg rocznika urodzenia) pod warunkiem dobrze rokującej rezerwy jajnikowej, potwierdzonej badaniem AMH (powyżej 0.7 ng/mL) lub w przypadku par realizujących procedurę zapłodnienia w ramach dawstwa innego niż partnerskie (dawstwo żeńskich komórek rozrodczych) lub procedury adopcji zarodka:
para zgłaszająca akces do Programu mieszka na terenie Ostrowa Wielkopolskiego;
decyzję o kwalifikacji pary do leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego podejmuje klinika Invicta mając na uwadze ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego

CZYTAJ  Zderzenie peugeota i busa

Po spełnieniu wymogów formalnych, kwalifikacji medycznej wniosek o zatwierdzenie finansowania zainteresowana para przekazuje do Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Wnioski wydawane będą w miejscu realizacji programu- podmiocie leczniczym pn. Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA we Wrocławiu przy ul.Grabiszyńskiej 186/1B.

Dofinansowanie do procedury in vitro będzie przyznawane według kolejności zgłoszeń, na podstawie daty wystawienia potwierdzenia kwalifikacji formalnej oraz medycznej przez Kliniki i Laboratoria Medyczne INVICTA we Wrocławiu, ul.Grabiszyńska 186/1B.

Zainteresowani udziałem w programie mogą zgłaszać się do Realizatora programu, który przeprowadzi kwalifikację par do programu. Osoba do kontaktu: p. Anna Trawińska – tel. 58 58 58 810.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

28 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
KS.
4 lat temu

Żeby było jasne. In vitro nie leczy niepłodności. Z punktu Prawa Bożego jest moralnie niedopuszczalne. Jest grzechem. I choćby ktokolwiek z księży nauczał że to jest ok po prostu klamalby. Jest to grzech przeciwko 1 przykazanie. Człowiek odrzuca Boga a sam stawia siebie jako Pana życia i śmierci. Tyle i jasne

Jeż
odpowiada  KS.
4 lat temu

W nosie mam Twojego czarodziejskiego Boga, jeśli nie stawiasz siebie w roli Boga, to przestań się leczyć i brać antybiotyki. Bóg chce twojego cierpienia. Ciemna polska zagroda.

senior1
4 lat temu

Co na to Ostrowski kler? Miasto by zamówiło msze i może by zadziałało. Było by taniej.

Świętojebliwy
odpowiada  senior1
4 lat temu

Zamów mszę u proboszcza Fary, który modlił się za duszę zabitego prezydenta Gdańska razem z Carycą, Wójcickim. Rajskim, Grochowską z Zębcowa nawet na ostrowskim rynku przed Ratuszem.

123
4 lat temu

Ostrów to jednak miasto mentalnych ciemnogrodow. Macie pretensje ze ludzie składają wnioski o dofinansowanie, to samo można powiedzieć o tych co składka wniosek na wymianę
pieców (ostatnio był post) przecież jak kogoś nie stać na wymianę bez dofinansowania no to niech nie wymienia bo przecież i tak go nie będzie stać opłacić skoro nie będzie człowieka stać po in vitro utrzymać dziecka. Państwo nas rozkrada cały czas, przy każdej płatności legalnej wiec trzeba z niego korzystać. Wole taki program niż kwiatuszki na 3 miesiące posadzone.

O kur..... a
4 lat temu

Uwaga ❕ promocja 4.500 sto procent skuteczności

No no
odpowiada  O kur..... a
4 lat temu

Chętne do popieszczenia?

Namiętny Cezary
4 lat temu

Bez względu na wiek, jeśli kobieta jest ładna i zadbana to chętnie pokryję.

28
0
Napisz co o tym sądziszx