Obłuda Kornaszewskiego z kasą w tle?

Radny Andrzej Kornaszewski w ostatnim czasie znów jest aktywny, gdy chodzi o miejskie spółki komunalne. Tymczasem nasza redakcja dotarła do faktów, które wskazują, że jego związek ze spółkami komunalnymi jest dużo głębszy niż mogło się wydawać.

+

BRATOWA

Przez ponad 10 lat, w większości za rządów Platformy Obywatelskiej w Ostrowie Wlkp., w Holdikomie na kierowniczym stanowisku była zatrudniona bratowa radnego Kornaszewskiego.

SIOSTRA

Z kolei rodzona siostra radnego Andrzeja Kornaszewskiego – Krystiana Drozd, za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka, prowadziła Klub Sportowy STAL, który zadłużył się wobec miejskich spółek: Wodkan i OZC na ponad pół miliona złotych. Nie przypominamy sobie, żeby Andrzej Kornaszewski, który był także wtedy prominentnym radnym PO, by na sesjach i w mediach chociaż raz zabrał głos w sprawie zadłużenia KS Stal w miejskich spółkach. Wygląda na to, że przez całą kadencję radny Kornaszewski konsekwentnie milczał w tym wstydliwym temacie. Za to wielokrotnie na Sesjach Rady Miejskiej domagał się większego wsparcia finansowego dla KS Stal, kierowanego zresztą przez jego siostrę Krystianę Drozd.

Jednocześnie w okresie rządów PO w Ostrowie Wielkopolskim, zadłużony KS Stal, kierowany przez Krystianę Drozd (z domu Kornaszewska) otrzymał ze spółek komunalnych niemal pół miliona złotych! W tym czasie ta sama Krystiana Drozd zasiadała w latach 2013-14 w Radzie Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej w Skwierzynie, którego udziałowcem jest spółka Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, która z jednej strony sponsorowała kierowany przez Drozd Klub, a z drugiej nie egzekwowała należnego spółce zadłużenia za zużyte ciepło. W dodatku Krystiana Drozd pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej bez odpowiednich uprawnień. 

SZWAGIER

Za rządów PO w Ostrowie Wlkp. w latach 2010-2014 spółka należąca do męża Krystiany Drozd i jednocześnie szwagra Andrzeja Kornaszewskiego, zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, zainkasowała z ostrowskich spółek komunalnych ponad 100 tysięcy złotych za usługi informatyczne.

CZYTAJ  Nowe fakty w sprawie reanimowanej 18-latki (aktualizacja)

RADNY ANDRZEJ KORNASZEWSKI

W kadencji 2010-2014 radny Andrzej Kornaszewski jako członek Komisji Rewizyjnej i Komisji Sportu nie domagał się żadnych informacji na temat wydatków spółek komunalnych i finansowania klubów sportowych. Wydatków, w których przecież często przewijają się znane mu rodzinne nazwiska. Obecnie radny Andrzej Kornaszewski głośno atakuje miejskie spółki komunalnego. Czy to jeden wielki przypadek czy może krzyk rozpaczy oderwanych od komunalnego koryta?

PROKURATURA

W sprawie usług informatycznych jest prowadzone postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, a sprawa jest jednym z wątków szerokiego postępowania.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

67 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kazik Wrocław
4 lat temu

A co dalej Z KONSOCJUM KOLEJOWYM w Ostrowie WLKP ? kiedy pensje będą normalnością ? Za kwiecień podobno jeszcze firma zalega pracownikom z wypłatami .Kto tam jest PREZESEM tej firmy , ktoś wie ?

67
0
Napisz co o tym sądziszx