OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Obłuda Kornaszewskiego z kasą w tle?

Radny Andrzej Kornaszewski w ostatnim czasie znów jest aktywny, gdy chodzi o miejskie spółki komunalne. Tymczasem nasza redakcja dotarła do faktów, które wskazują, że jego związek ze spółkami komunalnymi jest dużo głębszy niż mogło się wydawać.

+

BRATOWA

Przez ponad 10 lat, w większości za rządów Platformy Obywatelskiej w Ostrowie Wlkp., w Holdikomie na kierowniczym stanowisku była zatrudniona bratowa radnego Kornaszewskiego.

SIOSTRA

Z kolei rodzona siostra radnego Andrzeja Kornaszewskiego – Krystiana Drozd, za kadencji prezydenta Jarosława Urbaniaka, prowadziła Klub Sportowy STAL, który zadłużył się wobec miejskich spółek: Wodkan i OZC na ponad pół miliona złotych. Nie przypominamy sobie, żeby Andrzej Kornaszewski, który był także wtedy prominentnym radnym PO, by na sesjach i w mediach chociaż raz zabrał głos w sprawie zadłużenia KS Stal w miejskich spółkach. Wygląda na to, że przez całą kadencję radny Kornaszewski konsekwentnie milczał w tym wstydliwym temacie. Za to wielokrotnie na Sesjach Rady Miejskiej domagał się większego wsparcia finansowego dla KS Stal, kierowanego zresztą przez jego siostrę Krystianę Drozd.

Jednocześnie w okresie rządów PO w Ostrowie Wielkopolskim, zadłużony KS Stal, kierowany przez Krystianę Drozd (z domu Kornaszewska) otrzymał ze spółek komunalnych niemal pół miliona złotych! W tym czasie ta sama Krystiana Drozd zasiadała w latach 2013-14 w Radzie Nadzorczej Zakładu Energetyki Cieplnej w Skwierzynie, którego udziałowcem jest spółka Ostrowski Zakład Ciepłowniczy, która z jednej strony sponsorowała kierowany przez Drozd Klub, a z drugiej nie egzekwowała należnego spółce zadłużenia za zużyte ciepło. W dodatku Krystiana Drozd pełniła funkcję członka Rady Nadzorczej bez odpowiednich uprawnień. 

SZWAGIER

Za rządów PO w Ostrowie Wlkp. w latach 2010-2014 spółka należąca do męża Krystiany Drozd i jednocześnie szwagra Andrzeja Kornaszewskiego, zarejestrowana w Wielkiej Brytanii, zainkasowała z ostrowskich spółek komunalnych ponad 100 tysięcy złotych za usługi informatyczne.

RADNY ANDRZEJ KORNASZEWSKI

W kadencji 2010-2014 radny Andrzej Kornaszewski jako członek Komisji Rewizyjnej i Komisji Sportu nie domagał się żadnych informacji na temat wydatków spółek komunalnych i finansowania klubów sportowych. Wydatków, w których przecież często przewijają się znane mu rodzinne nazwiska. Obecnie radny Andrzej Kornaszewski głośno atakuje miejskie spółki komunalnego. Czy to jeden wielki przypadek czy może krzyk rozpaczy oderwanych od komunalnego koryta?

PROKURATURA

W sprawie usług informatycznych jest prowadzone postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Sieradzu, a sprawa jest jednym z wątków szerokiego postępowania.

73 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny Jasio
1 rok temu

Jedni kur… zazdroszczą drugim i tak dookoła Wojtek!!! Zróbcie coś dla młodych w tym mieście, a nie kłócicie się o stołki i swoje interesy szanowni gospodarze tego zapyziałego miasta, jakim staje się mój ukochany Ostrówek Wielkopański.

smog chaos drożyzna
1 rok temu

A jednak schował ! –tylko “Srebrna Drużyna” wysłała do tego zadania, agenta niezbyt rozgarniętego:D

czytelnik2
odpowiada  smog chaos drożyzna
1 rok temu

Przedstawiciel “układu radomskiego” Siuski usunął (ukradł)tablicę z “układem Kaczyńskiego”,a więc “krętacz chroni krętacza”, bo w PiS-ie jest strategia i taka taktyka, nas nikt i nic nie tyka”.

STARY
1 rok temu

roz..pieprzyć samorządy to zguba !

buk humor dziczyzna
1 rok temu

Eee tam tablica – czas na bilbordy „układ Kaczyńskiego”. Tego nawet perukarz Suski nie schowa.

Arek
1 rok temu

Ten pan był we wszystkich możliwych partiach, które zmieniał jak rękawiczki. Gdyby nie PZPR to nie bylby dyrektorem szkoły. Niestety to kropla w morzu a wszystkiemu winny system.

uczeń
odpowiada  Arek
1 rok temu

Arek ty jakis trachnięty jestes. Dyrektor Kornaszewski został dyrektorem naszej szkoły w 1992 roku, 3 lata po upadku komuny. Panie dyrektorze ale sie pana boją. Niech pan im nie odpuszcza. Smieci po 18 zł to jakis ku…a dramat

Do ucznia
odpowiada  Arek
1 rok temu

Ten twój dyrektor pewnie wygrał konkurs i pewnie sam że sobą

do do ucznia
odpowiada  Arek
1 rok temu

Pan Kornaszewski wygrał konkurs w kuratorium oświaty. Było troje kandydatów. Więc musisz trochę głębiej poszukać.

Niewierzący
1 rok temu

Wszyscy kradną i kombinują , ale jak co to nie ja to oni byle jak najdłużej utrzymać się przy korycie,

senior
1 rok temu

Młodzi nie pamiętają ! Kornaszewscy a kiedyś rodzina Gilarskich – obstawiali w Urzędzie i innych instytucjach miejskich, lepsze stanowiska kierownicze lub etaty ! Odstawiony od koryta zawsze ,,kwiczy !!

junior
odpowiada  senior
1 rok temu

Przypomnij seniorze te wysokie stanowiska kierownicze i etaty. Dodaj jeszcze załatwione przez?

spax
odpowiada  senior
1 rok temu

Ty senior idź mózg przewietrzyć. Żaden Kornaszewski nie był nigdy na wysokim stanowisku w mieście i nie kłam oszuście jeden. Dupy wam się trzesa ze strachu bo sprawy w prokuraturze są ale wasze. przetarg na hale, basen, sprawa byłej radnej od Klimkowej itd… a to wygląda dopiero na poczatek.

win
odpowiada  senior
1 rok temu

Myślę, że po przesłuchaniu dotyczące winnych przestępstw przeciwko Rzeczypospolitej: Ziobry, Dudy, Kaczyńskiego, Morawieckiego, Szydło i innych w swoim czasie radny Pan Kornaszewski się stawi.

odp
odpowiada  senior
1 rok temu

A tobie za parę lat,jak dożyjesz, pozostanie wyć do siebie.

1
odpowiada  senior
1 rok temu

Platfusy – lamusy powinni być sądzeni o zdradę stanu …

Wacuś
1 rok temu

Motylewski CyRKał i wypad w wyborach,Kornaszewski CyRKa – Caryca ma to w do*pie ! Przez 10 lat to samo będzie słyszała – wygrała,spółki działają,prezesi rządzą – coś nie tak – prokuratura ! Do koryta się dostali,to nie będą głodować lub wczasy,, pod gruszą ,, Chiny piękny,ciekawy kraj – pojechali po naukę – tam motłoch nie podskoczy !

Jan Konczynski
1 rok temu

Od początku uważałem, że Kornaszewski powinien być wylany z pomyjami.

karaś
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Raczej oblać pomyjami – przygotowuje się do wystąpienia na sesji cały miesiąc,bo na bieżąco merytorycznie ,,zero,, a potem czyta jąkając się i przekręcając słowa – które sam napisał !!! Taki radny – kujon !

kustosz
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Ojej odezwał się… poeta, na dodatek wysoce kulturalny. I muzealnik.

kon
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Kończyński nie wiem kim jestes dziadu ale obrażanie innych widocznie masz we krwi. Porządnego człowieka, Andrzeja Kornaszewskiego łatwo opluć bo media zachowują sie…. i wszystko napiszą za kasę

Jan Konczynski do kon
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Słabo się oriętujesz,jak nie wiesz kim jestem, wszyscy mnie znają,tylko prostaczki nie, piszę, co czuję i co myślę,tak jak w swoich wierszach.

poeto JK
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Dobrze, że piszesz co czujesz, tylko dlaczego z błędami? “oriętujesz”? Wstyd, wielki poeta (podobno), a kaleczy mowę ojczystą.

Pisarz
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Konczyński poeta tylko głową nie ta. Do pięt nie dorastasz Panu Kornaszewskiemu.

Jan Konczynski
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Ja mu do pięt nie dorastam? Spuść wodę po sobie pisarzyno.

Pisarz
odpowiada  Jan Konczynski
1 rok temu

Twój wpis najlepiej świadczy o twoim chamstwie.

mieszkańcy
1 rok temu

A tymczasem w Chinach bawi na wycieczce delegacja z Ostrowa, pani prezydent, Pa Prezes, pani naczelnik, pan rewitalizacja. Dobrej zabawy życzymy.

No no
odpowiada  mieszkańcy
1 rok temu

Pojechali biznes robić ściągnąć inwestycje i załatwia że Ostrów będzie w kontenerach wywozil do ?? śmieci

jajo
odpowiada  mieszkańcy
1 rok temu

A co ! Mają siedzieć w Urzędzie cały rok ! Stać ich na to,po to urlopy ! Jak Was nie stać,to pozostaje Wam skamleć przed komputerem,razem z ,,Muszką ,, Dziś wypady do krajów egzotycznych czy orientu,to nie kosmiczne wydarzenia – dupki !!! Za 5 lat wybory,macie szanse zastąpić Carycę !

do jaja
odpowiada  mieszkańcy
1 rok temu

Jakie urlopy? Za pieniądze podatników. Niezłe z ciebie jajo.

73
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x