Ważny komunikat dot. dotacji na wymianę pieców

Udostępnij
Tweet

Na niedawnej sesji, 18 lutego 2019 roku, Rada Miejska Ostrowa Wielkopolskiego podjęła uchwałę w sprawie udzielania dotacji celowej na dofinansowanie wymiany źródeł ogrzewania węglowego na ekologiczne źródła ciepła w 2019 roku. Uchwała została wysłana do opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego i wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia jej ogłoszenia.

+

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie dotacjami informujemy, że ostrowski Urząd Miejski obecnie nie wydaje, ani nie przyjmuje wniosków na udzielenie dotacji. Informacja o rozpoczęciu wydawania wniosków oraz terminie ich przyjmowania zostanie zamieszczona na stronie internetowej urzędu oraz przekazana mediom. Prosimy o cierpliwość.

Dotacja udzielana będzie na wymianę źródeł ogrzewania w budynkach mieszkalnych lub lokalach mieszkalnych położonych na terenie Gminy Miasto Ostrów Wielkopolski, polegająca na likwidacji palenisk i trwałym ich zastąpieniu przez nowe źródło ogrzewania w postaci:

– podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej,

– ogrzewania gazowego,

– ogrzewania elektrycznego,

– ogrzewania olejowego,

– pompy ciepła.

Likwidacja palenisk MUSI nastąpić dopiero po zawarciu umowy o udzieleniu dotacji, na zasadach w niej określonych. Podstawą do udzielenia dotacji będzie złożenie przez podmiot uprawniony wniosku o udzielenie dotacji.

Dotacja może być udzielona na finansowanie wydatków w kwotach netto poniesionych na realizację zadań:

– w wysokości 5000,00 zł w przypadku nowych źródeł ogrzewania – podłączenia do miejskiej sieci ciepłowniczej, ogrzewania gazowego, ogrzewania elektrycznego lub ogrzewania olejowego,

– w wysokości 10 000,00 zł, w przypadku nowego źródła ogrzewania – pompy ciepła.

Udzielona dotacja NIE MOŻE być przeznaczona na finansowanie wydatków poniesionych przed datą wypłacenia przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski dotacji wnioskodawcy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Podczas ćwiczeń znaleźli kilkadziesiąt niewybuchów
Subskrybuj
Powiadom o

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
O kur..... a
4 lat temu

Dom 100 metrów jeden poziom ogrzewanie gazowe koszt ok 300 złotych temp 25 C…… Lub czasem kominek

Zyga
4 lat temu

Sławek – a jaki masz typ kotła?

piec GAZ
4 lat temu

Ja osobiscie pochodze z wiejskiej gminy – a jak z gminy to w ramach walki z czystym powietrzem na wsi nie ma dofinansowania do eco ogrzewania . Ale do rzeczy – liczenie w lewo i prawo , konsultacje z tymi co starali sie o dofinansowanie , i dostali czy zrezygnowali z tych 5.000 zł ., I odliczajac podatki VAT , wymogi, certyfikaty itp., z doplaty 5000 zl na czysto- zysku zostaje im 1000-1400 zł ., A poprzez demontaż starego pieca , zabrano im gwarancję ryzyka – brak gazy, prądu. awarii itp., Podjąłem temat sam . Piec kondensacyjny II funkcyjny, obok pozostał 5 letni piec CO górnego spalania i to w systemie rowniez grawitacyjnym . Całośc zamykam w kosztach 4-5 tys. / majac juz wczesniej instalacje gazową / Koszty spalania – opalania domu jednorodzinnego w godz. 7-0.00 na 100% tem. wewnątrz 23-24 C , w godz. O.00 -7.oo piec chodzi w normie 50% wydajności .
4 lata używania – średnia cenowa za ogrzewanie i podgrzewanie wody dla łazienki, zasilanie kuchenki to cena :od 300-500 zł / srednia zalezna od tem. zewnetrznej / . Zaznaczam , w tych latach nie przekroczyłem rachunku za całośc w systemie miesiecznym = 500 zł ., Kazdy co pali – kupuje drewno , miał wegiel wie jakie to sa koszty . W OBI tona opału do pieca zasypowego to cena 1000-1200 zł ., Piec dobry zasypowy – montaż , demontaż itp., to cena 7-9 tys . zł ., . Uwzgledniajac moje wydatki, a wymogi, podatki VAT , wymogi, certyfikaty, narzucane wartosci itp., przy dopłacie z UM – dla mnie brak wielkiego praktycznego zysku – a kłopot. Ale jest to kazdego sprawa . Pisze i inf. to co mam i za co pałcę w systemie miesiecznym . P.s dodatkowy koszt to obecnie raz na 18 miesieczny 200 zł ., autoryzowany servis kotła . Powtarzam – dopłata 5.000 zł ., demontaz gwarancji bezpieczenstwa starego pieca nie daje zysku , ale w przyszlosci kłopot . Ktos tutaj dobrze napisal : stary piec CO – niech sobie rdzewieje . Na dzisiaj nie widze lepszej alternatywy ogrzewania jak GAZ. Naturalnie ocieplony, w miare termicznie szczelny . Praktycznie jak by miasta i gminy dofinansnowały włascicieli CO gazowego i poprzez np. 40% oplat za gaz / np. 5 lat / w okresie grzewczym to by było praktyczne i zyskowe ECO .

Gaz
4 lat temu

Eda troszke wiecej do 4500 rocznie

Obserwator
4 lat temu

Pierwszy po Carycy prezydent Ostrowa z Jarocina Kostek wyznał w dniu 1 lutego 2019 roku że ” W Jarocinie smog jest także. W Jarocinie o smogu się nawet nie rozmawia”. Ponadto ten pan zatrudniony przez panią Beatę Klimek zechciał powiedzieć cytuję „Śmierdzi na Zębcowie tak, nie mamy jeszczę hali tak…

Dotowany
4 lat temu

Caryca dając dopłatę do wymiany pieca węglowego na gazowy wymaga demontażu tego pierwszego. Ja miałem piec miałowy z górnym spalaniem. Dymu z tego pieca było tyle co z przysłowiowego papierosa. Musiałem ten piec zdemontować żeby dostać dopłatę. Caryca pozbawiła mnie możliwości ogrzewania domu w razie braku prądu albo gazu w sieci. Musiałem ponieść koszty demontażu pieca na miał, a wystarczyłoby pomyśleć o zaplombowanych zaślepkach na te piece, które w razie czego można by było usunąć i uniknąć nieszczęścia w postaci braku ciepła w domu. Niestety tak myślą osoby, które nie mają pojęcia o bezpieczeństwie i które wcześniej mieszkały na strychu starej kamienicy.

Wladymir
odpowiada  Dotowany
4 lat temu

To jak dotowany chciałeś mieć dwa kotły to możesz sobie kupić. Mi nikt nie kupił…. A mam dwa. Ciesz się że masz jeden darmowy

Eda
4 lat temu

Dom 100 metrów ocieplony kosz ogrzewania gazem 3000-3500 na rok.

Zibi
odpowiada  Eda
4 lat temu

Do eda A jaką masz temperaturę w domu chyba że ogrzewanie chodzi parę godzin na dobę i 15 stopni w mieszkaniu masz.

Sławek
odpowiada  Eda
4 lat temu

Do Zibi
Niestety ale nie – mam dom 120 m2 – kocioł gazowy – temp w domu 24 stopnie – codziennie kąpiel 4 osób – koszt 3300. Pozdrawiam

Kopciuch
4 lat temu

Okrągłostołowcy z Waldemarem Pawlakiem, który podpisał najdroższą umowę w całej UE na dostawę gazu z Rosji doprowadził do tego, że rzadko kto decyduje się ogrzewać dom gazem. A co to tył Okrągły Stół można się dowiedzieć tutaj. https://twitter.com/kobuz3/status/960588615985385472

Emeryt
4 lat temu

Na mojej ulicy nie ma gazu ani ciepłociągu. Uzbierałem 10 tys. zł. i postanowiłem wymienić kopciucha na piec spalający ekogroszek. Niestety będę musiał z tej wymiany zrezygnować, bo Caryca przywaliła mi 5 krotnie wyższą opłatę za przekształcenie wieczystej użyteczności od proponowanej ulgi w wysokości 95% przez lokalny PiS poparty przez PO. Oczywiście dodam, że ja nie mogę się ubiegać o dotację bo te piece na to się nie załapują.

Ggg
4 lat temu

dobra dobra, by otrzymać dotacje wymogi że ja pierdziu, składałem papiery w terminie i tak nie dostałem szansy na sfinalizowanie ogrzewania, uzbierałem, zarobiłem, założyłem gazowe z kotłem kondensacyjnym…powiem wam że bajka, nigdy więcej palenia drewnem, węglem, nie opłaca się, ale warunek kondensat.
pozdrawiam

Bogaty Polak
odpowiada  Ggg
4 lat temu

Pomyśl ile byś mniej płacił gdyby nie Pawlak który w rządzie PO-PSL podpisał najniekorzystniejszą w całej UE umowę z Rosją na dostawę gazu do Polski. Okazuje się, że Polska płaci za gaz najdrożej ze wszystkich państw UE.

do bogatego idioty
odpowiada  Ggg
4 lat temu

Przestań opowiadać te bajki o najdroższym gazie. Droższy jest z Norwegii i USA. A Rosjanie nam dyktują ceny od momentu, kiedy zaczęliśmy z nimi zadzierać. Niemcy płacą Rosjanom dużo mniej, nie dlatego że u nich nie negocjował Pawlak, tylko dlatego że się kumplują zamiast pluć na Ruskich. A jak tam wrak?

Bogaty Polak
odpowiada  Ggg
4 lat temu

W 1939 roku Niemcy też się kumplowali z Ruskimi i napadli razem na Polskę. Ale skąd idiota może o tym wiedzieć.

33
0
Napisz co o tym sądziszx