Mapa z pedofilami w sutannach

W internecie istnieje interaktywna mapa z zaznaczonymi miastami, gdzie mieli funkcjonować księża, którym przypisywało się popełnienie przestępstw seksualnych. Można tam znaleźć m.in. historię wikarego z Ostrowa Wielkopolskiego.

+

Na mapie zaprezentowanej w Watykanie znajdują się także miejscowości z diecezji kaliskiej. Część lokalizacji jest podana jako miejsca gdzie udowodniono sądownie popełnienie przestępstwa, a niektóre są informacjami prasowymi z etapu śledztwa. Życie pokazało, że nie wszystkie oskarżenia były zasadne lub nie dało się udowodnić przestępczego procederu.

Głos Wielkopolski kilka lat temu opisał historię księdza służącego na terenie Ostrowa Wlkp.

„Wikary z Ostrowa Wielkopolskiego został oskarżony w 2014 przez 18-letniego ucznia o to, że go zwabił, upił, a następnie nieprzytomnego molestował.
„Według relacji nastolatka, został on zaproszony przez wikariusza jednej z ostrowskich parafii. W mieszkaniu został poczęstowany alkoholem, po którym na chwilę stracił przytomność. Kiedy się ocknął, był na wpół rozebrany. Właśnie wtedy doszło, zdaniem licealisty, do molestowania.” Prokuratura wszczęła śledztwo po tym, jak 18-letni ostrowianin w obecności rodziców złożył oficjalne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Licealista twierdzi, że ksiądz go molestował.”

Obecnie w Watykanie organizowane są dyskusje nt. pedofilii wśród księży.

CZYTAJ  Najlepszy oddział dla kobiet

85 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
xyz
3 lat temu

Chętna, przecież można się modlić i komunię przyjmować, ale bezmyślnie dawać grunty i pieniądze (i jeszcze do tego fundusz kościelny), bo co im się należą tylko dlatego że to kościół. Kościół to jeszcze nie Bóg. Żeby krzewić wiarę to nie musi być to robione w szkole.

Karol
3 lat temu

Brawo, wreszcie ktoś z tą patologią pedalską robi porządek teraz niech podają mapę z pedofilami w szkołach oraz opiekunów grup dziecięcych, walczyć z tą zarazą należy

mefisto
3 lat temu

Wierni !!!, przybywajcie do Gdańska, na własne oczy zobaczycie jak czci się pedofila…
„niech będzie pochylony.teraz i zawsze…”

pytek2
odpowiada  mefisto
3 lat temu

Czy osobnicy minusujący wPiS należa do sprawdzających czy dziecko ma czyste majtki, żeby wstydu przed księdzem nie było???

win
odpowiada  mefisto
3 lat temu

Pewnie chodzi o dzisiejszą mszę w intencji prałata Jankowskiego na której w gdańskim kościele byli Piotr Duda
(ten od Kacperka) i politycy PiS. Pewnie zrobią go jeszcze świętym i patronem pedofilii….

buk humor dziczyzna
3 lat temu

Pewnie do Torunia popłynie z 20 kolejnych baniek -tym razem na walkę z pedofilią…

do Muszki
3 lat temu

Nie można ścigać gejów,bo UE wytoczyła by kolejny proces o nie przestrzeganiu prawa ! Znamy przykład gangstera co uzyskał odszkodowanie ! Więc znowu kolejne – powiedziała,co wiedziała !

Wacek
3 lat temu

Chyba Danuta ciągnęła komuś druta, święta z niej osoba.

WIOSNA
3 lat temu

Przyjdzie WIOSNA i wymiecie wszelkie brudy.

Senior
3 lat temu

Powiem szczerze. Kiedyś mówiono nie wiem czy prawdziwie czy fałszywie, że proboszcz Fary był hazardzistą. Teraz widzę, że obecny proboszcz tej samej parafii jest uzależniony od lewicowej prezydent byłej rzeczniczki SLD Beaty Klimek z którą modli się za duszę zamordowanego prezydenta Gdańska przed ratuszem Ostrowa. Zastanawiam się które uzależnienie jest gorsze.

Chętna
odpowiada  Senior
3 lat temu

Becia jest wielką zwolenniczką kościoła. Przyjmuje kiedy się da Komunię Świętą, Modli się z proboszczem Neumanem nawet pod ostrowskim ratuszem za duszę śp. Adamowicza, a jednocześnie popiera Biedronia, który zapowiada odebranie kościołowi ich nieruchomości i rozdział kościoła od państwa. Taka to dziewucha SLD-owskiego wymiaru, co to mówi, tak jak Torzyński z jej partii w wywiadzie z dziennikarzem na temat następnego wywiadu, że „Panie Redaktorze pan wie, że zawsze jestem chętny”.

xxx
odpowiada  Senior
3 lat temu

Modli należy się za wszystkich Panie Senior jest Pan chrześcijaninem chyba tylko w przysłowiowej „gębie”

Wierzący niepraktykujący
3 lat temu

Ja podziwiam proboszcza Neumana z Fary. Ten jest prawdziwym przyjacielem całego świata. Popiera lewicową panią prezydent i modli się za duszę zamordowanego prezydenta Gdańska nawet przed ostrowskim ratuszem. Ja temu księdzu nie powierzyłbym opieki nawet nad duszą starego żelazka, a co dopiero nad swoją.

Amen
3 lat temu

Dopóki kler nie zaprzestanie przyjmowania gejów w swoje szeregi, dopóty problem nie zniknie. Ja jednak jestem wyborcą pani Beaty Klimek, która przyjmuje geja w Ostrowie, promuje i uczestniczy w konwencjach Biedronia założyciela partii Wiosna wcześniej członka partii SLD i Palikota, który jest zawziętym antyklerykałem i na pewno nie wstąpi do seminarium. „Ament” jak piszą tutaj niektórzy analfabeci.

85
0
Napisz co o tym sądziszx