OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policja zajmie się miejscami rozrywkowymi

Każdy mieszkaniec naszego miasta i powiatu odwiedzając Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, może wskazać miejsca, gdzie dochodzi do naruszeń prawa! Aplikacja ta od września 2016 roku, jest dostępna na stronach internetowych wszystkich wielkopolskich komend, w tym również Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkoposlkim. Od chwili uruchomiania mapy policjanci ostrowskiej komendy odnotowali blisko 3 tys. zgłoszeń.

+

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju. Aplikacja, która jest platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a Policją. Została stworzona na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jednym z warunków skuteczności KMZB jest dostosowanie funkcjonujących rozwiązań do aktualnych potrzeb oraz dokonujących się zmian w zakresie rodzajów występujących zagrożeń.

Doświadczenia ostatniego okresu pokazały jak duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia niesie nieodpowiedzialnie prowadzona działalność rozrywkowa. Dlatego też zaistniała potrzeba uzupełnienia dostępnych kategorii zagrożeń o taką, która umożliwi użytkownikom przekazywanie informacji o tego typu sytuacjach. W styczniu bieżącego roku do katalogu dostępnych kategorii zagrożeń, dodano nową pozycję „Miejsca niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Zgodnie z przyjętymi zasadami warunkiem zgłoszenia tego typu zagrożenia zagrożenia na mapie, jest uzupełnienie przez użytkownika pola „Opis zagrożenia”.

Zachęcamy wszystkich do korzystania z aplikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie w ciągu doby.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Każdy użytkownik może podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa za pośrednictwem skrzynki mailowej: [email protected]

Przypominamy, że z narzędzia jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa może korzystać każdy, kto posiada dostęp do internetu. Aplikacja dostępna jest na stronie internetowej: http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
do kefira
odpowiada  kefir
2 lat temu

A w kategorii durnowato – dowcipnych komentarzy,miałbyś zwycięstwo zapewnione

O kur..... a
odpowiada  Senior
2 lat temu

Teraz jeszcze tylko Carycy przyznają tytuł zasłużonej dla miasteczka ostrowka a Ona dalej ile się da obligacji bo wcisnie hale koło centrum a że dług na mieszkańca wzrasta to pryszcz igrzyska muszą być

Timet
odpowiada  Użytkownik drogi
2 lat temu

I nagrody beda awanse wywiady i fotki

xxx
odpowiada  Łukasz
2 lat temu

a siedzisz tam i ciagle patrzysz… ja z 3x juz widzialem jak nawet wjezdzaja autem po cichaczu do parku i patrolują… straz miejska i gliny

kefir
2 lat temu

Społeczeństwo nam się wyrabia, coraz bardziej obywatelskie się robi. Warto pomyśleć o wprowadzeniu dorocznej nagrody “Ostrowski Kapuś Roku”.
Dla mnie silne kandydatury na 2019 (ale przecież dopiero się rozpoczął) to dwaj dżentelmeni zgłaszający niedawno dwóch innych dżentelmenów w stanie rozrywkowym za kierownicami swoich wozów.

.
2 lat temu

do mapy powinno byc dopisane – uzupełnione :
– znasz , widziales dzielnicowego ?
– jakie procentowe % masz zaufanie do POLICJI , SM w m. zamieszkania ?
– ?

Mapa zbyt asekuracyjna dla centrum kryzysowego czy POLICJI – odwagi panowie

powiat
2 lat temu

te złodzieje z samorzadów, podniosły podatki, śmeciowe, woda , kanaliza itp., i to zaraz po wyborach , a teraz ktoś chce aby powołajć sposród siebie spolecznie ORMO . Niech sami sedza w krzakach i wspólpracują z Policja.
Cholera – ciagle w naszym spoleczenstwie tkwi syndrom kapusia, . Społeczenstwo od dziecka powinno sie uczyc pewnych pozytywnych nawyków a nie uczyc jak , kto dla kogo ma kapowac.
Mamy dosyc pracowników samorzadu i ich instytucji porzadkowych do tej roboty – do roboty .

ZOO
odpowiada  Łukasz
2 lat temu

Pieszo tam nie pójdą, a samochodem nie wolno po parku.

ankieta
2 lat temu

senior ma 200% racji to złodziejstwo . uczenie podpierdalania to istota polaczków. Psy , SM. S.Lesna itp
sa od tego aby analizowały negatywne programy spoleczne a nie wysługiwaly sie mieszlancami .
A tak ankieta dla POLICJI :
– znasz dzielnicowego ?
– masz zaufanie do ostrowskiej Policji ?
Prosze o podanie innych pytan do ankiety …
Taka ankieta da prawdziwe porownanie i stanie bezpieczenstwa a nie pochwały wojta czy starosty

.
2 lat temu

Ta mapa ma zbyt mało kategorii,, powinna być troche rozbudowana,

14
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x