Market Tesco w Ostrowie będzie zlikwidowany

Market Tesco przy ul. Majorka w Ostrowie Wielkopolskim znalazł się na liście 32 nierentownych sklepów tej sieci. Na przełomie lutego i marca pracownicy zostaną zwolnieni, a sklep zamknięty.

+

„Stale analizujemy nasze placówki i podejmujemy odpowiednie decyzje, gdy nie widzimy możliwości poprawy rentowności sklepów. To decyzje trudne, ale niezbędne w sytuacji, gdy straty generowane przez te sklepy wpływają negatywnie na poziom zyskowności całej firmy w Polsce” – powiedział, cytowany w komunikacie, Martin Behan, dyrektor zarządzający Tesco Polska.

„Naszym priorytetem jest zapewnienie odpowiedniego wsparcia dla koleżanek i kolegów, których dotyczyć będzie ten proces. Gdzie tylko to możliwe, będziemy starali się zaoferować inne, alternatywne stanowiska osobom skłonnym do zmiany miejsca czy stanowiska pracy” – dodał

Pod względem przychodów największą siecią marketów w Polsce jest Biedronka, mająca około 2,8 tys. sklepów w ponad tysiącu miejscowościach.

Pod szyldem Carrefour działa blisko 900 sklepów, Lidl ma w Polsce ponad 600 placówek, a liczba marketów Tesco wynosi około 400.

POLECANE NEWSY
87 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jony
3 lat temu

Co sie martwicie pracy nie znajdziecie zapraszam do com 40 torowa 11

Ann
odpowiada  Jony
3 lat temu

Com40 robi się większym chlewem niż Tesco. Powodzenia na gołych wypłatkach kiedy nadgodziny nie będą płatne tylko w dniach wolnych do odbioru. To dopiero śmiech na sali…

mam pomysł,będzie fajnie utwóżmy tam
3 lat temu

Ośrodek zachowawczy hodowli dzika polskiego,gdzie będą przy obsłudze tego inwentarza pracować celebryci np;kinga rusin oraz margaret z śpiewem na ustach.

Romek
3 lat temu

Ma ktos jakies info co na miejscu tesco bedzie?

Osiedle
odpowiada  Romek
3 lat temu

Dalsza czesc blokow

ALA
3 lat temu

faktycznie w Galerii to ściema a nie handel kto tam jest kierownikiem że tego nie widzi

xyz
3 lat temu

tam jeszcze było okej ale w galerii to większość pracowników chodzi i śmiechy na cały sklep a towaru nie ma i nic nikt nie wie jak się spytasz pełno pracowników stoi tylko przy wejściu przy ochronie i tez śmiechy

no1
odpowiada  xyz
3 lat temu

to mają płakać>?

Magnes
3 lat temu

To gdzie teraz będą koke przysyłali? Do biedronki?

Pasjonat promocji
3 lat temu

Auchan badz decathlon ew media markrt bryla sklepu pasuje a cos sportowego przydalo by sie u nas

Kasia
odpowiada  Pasjonat promocji
3 lat temu

Ja bym nie pogardziła IKEA !

Robert
3 lat temu

No to wpływy dla policji z racji zmiany organizacji ruchyu w tym miejscu też siě uszczuplą

O
odpowiada  Robert
3 lat temu

Oj racja, Panie Robercie. Taki piękny kąsek dla policji 🙂

Walaszek5
3 lat temu

Akurat ten sklep był dosyć wygodny, biedronka i tamten bałagan jakoś mnie zniechęcał (kartony, palety na przejściach nawet na wyjściu ewakuacyjnym) kasy pełne gdzie połowa klientów od dej 2zł na piwo i darmowy festiwal patologii niskiego statusu społecznego , do tego kiepskie godziny otwarcia, Tesco wcześniej było do 23 teraz nie opłaca się, szkoda będzie, dziwne że niemiecki Kaufland się opłaca gdzie poza weekendami też hula wiatr.

Kamil
odpowiada  Walaszek5
3 lat temu

W weekend i tak większość klientów to ukraińcy.

Janusz
3 lat temu

Proponuje zrobić tam muzeum lotnictwa kur..jego mać!

87
0
Napisz co o tym sądziszx