Ankieterzy ruszają w teren całego powiatu. O co będą pytać?

Dane statystyczne są wykorzystywane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej i gospodarczej województwa, stanowią również podstawę do podejmowania strategicznych decyzji ekonomicznych, społecznych i administracyjnych na wszystkich szczeblach zarządzania.

+

Zwracamy się do Państwa z prośbą o udział w badaniach statystyki publicznej. Państwa przychylność wobec ankieterów statystycznych oraz czas im poświęcony zapewnia wysoką jakość uzyskanych danych statystycznych.

CZYTAJ  Oferty pracy - styczeń 2023 - cz. 3

14 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
roman
4 lat temu

Jak to jest z tym uśrednianiem statystycznym. Przypomnę anegdotę jaką też niedawno zacytował senator Jackowski : ” W jeziorze o średniej głębokości 10 cm utopił się profesor statystyki….” Pewnie zaufał tej średniej ???

Ostrowianka
4 lat temu

Po 8 latach rządów PO-PSL gdzie podwyższono mi wiek emerytalny o 7 lat i zabrano pieniądze z OFE do którego przestąpiłam nie mam zaufania do nikogo nawet do obecnej władzy PiS, a co dopiero do tej nowo wybranej samorządowej.

Annne
4 lat temu

Na studiach, na ćwiczeniach ze statystyki, nasza prowadząca zwykła powtarzać…. ” Jest prawda, półprawda i statystyka…” i coś w tym jest, bo zwykle uśrednione wartości nie odzwierciedlają żadnych realiów…

czytelnik2
4 lat temu

Fałszywi hydraulicy, pracownicy socjalni, policjanci-przebierańcy, domokrążcy, lawina spamu telefonicznego i innych wyłudzaczy. Jeśli tamci mają gdzieś prawo i nikt nikt robi z nimi porządku, to ankieterzy GUS automatycznie wpadają w kategorię gości niepożądanych.

ostrowiak
4 lat temu

Wystarczy,przejsc sie po miescie,zobaczyc ile ludzi grzebie w smietnikach,zwrocic sie do mops-u,i beda mieli obraz rzeczywistej sytuacji Polakow.

ANDY
4 lat temu

To pispaństwo musi bawić się w domokrążce ?!! Bo nie ma do PITów i dostępu żeby stwierdzić „jak się żyje” ? Spis powszechny nie wystarczy ? Sprawozdania z urzędów pracy nie docierają? Czy może pomoc społeczna działa w ukryciu ? A może chodzi o to żeby kilku biurokratów miało gdzie du.. płaszczyć ? Spisy , ankiety, statystyki, sprawozdania i wszędobylskie wścibstwo biurokracji. Wypierpapier.

Andy
odpowiada  ANDY
4 lat temu

A dlaczego ty się tak dziwisz? Przecież tak zawsze było i pewnie będzie. PIS czy PO – nie ma znaczenia. Urzędy statystyczne zawsze tak działały, tylko kiedyś rzadziej ogłaszały to tak wszem i wobec. Z księżyca niektórzy zdziwieni spadli, jakby w innym świecie żyli.

win
odpowiada  ANDY
4 lat temu

W takiej sytuacji trudno oczekiwać od obywatela zaufania do instytucji państwa, skoro ono nie zwalcza radykalnie wszelkich zamachów na wolności i prawa obywatelskie przez osoby podszywające się pod organa tego państwa. A także lekceważy naruszenia prawa przez urzędników państwowych np. komorników. Fakty podobnych naruszeń są obywatelom w miarę dobrze znane. I trudno wymagać, aby ryzykowali z kimś kto podobno pracuje dla GUS-u, instytucji, która także zdążyła wykazać się nierzetelnością w trakcie spisów powszechnych jak i publikowanych wyników.

buk humor dziczyzna
4 lat temu

Olać te wszystkie gus-y i daremne średnie później wyliczanie. Nie chcę później słyszeć o średniej krajowej na poziomie 6000tysiecy i wspaniałym życiu jakie prowadzimy w Polsce.

stara sztuczka
4 lat temu

tak spowiadajcie się ankieterom potem policzcie na ile was wy……..ali

O kur..... a
4 lat temu

Przyjdą sprawdzić czy są klamki w oknach czy tylko caryca wymyśliła tak w budynku dla seniorów

Rozsądek
4 lat temu

Chyba wystarczy nam już kolędników, oprócz tego wpuszczając ankietera do domu posiądzie on wiedzę, która idąc w niepowołane ręce może tylko zaszkodzić, z pewnością dobór ankieterów jak zwykle transparentny i przypadkowy ???

14
0
Napisz co o tym sądziszx