Nowa siedziba urzędu na ukończeniu

W połowie tego roku Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski zmieni swoją siedzibę. Nowa placówka będzie mieścić się przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. To budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury. Na razie trwa w nim gruntowny remont związany z termomodernizacją obiektu. Prace są już bardzo zaawansowane. Wewnątrz budynku wkrótce rozpocznie się malowanie ścian oraz montaż podłóg i drzwi. Na finiszu jest zakładanie wszystkich instalacji.

+

Remont budynku kosztować będzie w sumie prawie 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.

Na parterze budynku znajdą się biura m.in.: obsługi klienta, kasa urzędu, zamówienia publiczne, ochrona środowiska, podatki oraz gabinet zastępcy wójta. Na I piętrze swój gabinet będzie miał wójt gminy, sekretarz, skarbnik gminny, dział księgowości, biuro rady gminy oraz salka konferencyjna. II piętro zajmą działy m.in.: promocji gminy, kadry, płace, sprawy obywatelskie oraz OSP.

Remont rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku. Na początku ekipa budowlana będzie musiała wzmocnić stropy, które są drewniane i w kiepskim stanie. Nie obejdzie się bez czyszczenia i impregnacji grzybobójczej. Stropy na poddaszu zostały całkowicie wymienione. Część ścian została wyburzona, część dobudowana. Ściany działowe zostaną poddane gruntownej renowacji. Dodatkowo mury będą ocieplone od wewnątrz, podobnie piwnica budynku. Nowe będą wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania.

Urząd Gminy w budynku przy Alejach Powstańców Wielkopolskich mieści się od 1973 roku. W 2009 roku gmina wynajęła dodatkowe pomieszczenia od Starostwa Powiatowego. Po przeprowadzce dotychczasowy budynek urzędu zajmie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który dziś mieści się w dzierżawionych pomieszczeniach na ostrowskim rynku. Budynek dawnego MDK-u kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Gmina zakupiła obiekt od Powiatu Ostrowskiego w połowie 2016 roku.

POLECANE NEWSY
24 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
75thecrow
odpowiada  Kamil
3 lat temu

Normalnie na gimnazjalnej brak miejsc to ciekawe gdzie petenci mają parkować chyba na dachu

JANNEK
3 lat temu

Ostrów naprawdę ładnie wszystko wygląda po malowane wszystko zadbane a Sieroszewicach ośrodek zdrowia ściana brudna bloki szare i reszta nudaaaa.

krzysiek67
3 lat temu

Może warto dodać od kogo urząd dzierżawi te pomieszczenia na rynku na potrzeby GOPS-u?

kij w szprychy
3 lat temu

Same urzędy biurokracja

Xyz
3 lat temu

Ten kolor to kpina!nie wiem czy kto kto to opiniuje był ślepy. Po roku będzie róż.

Ferdas
odpowiada  Czerwony autobus i rower
3 lat temu

chyba z carycą to jej ulubieny kolor jest…

kefir
odpowiada  Grzegorz
3 lat temu

Z pewnością wiele z nich można by bez uszczerbku dla normalnych ludzi „wykończyć”.
Tak jak pan Marian pisze poniżej większość ich działań polega na tym że dadzą nam ślub, albo wystawia zaświadczenie że umarliśmy.

Ciepłownik
3 lat temu

Marian, z tymi pretensjami to do polityków, a nie do urzędników, bo to ci pierwsi uchwalają ciągle nowe przepisy, a ci drudzy je tylko wykonują. Bo muszą. A jeśli masz rewolucyjny pomysł na rządzenie bez urzędów przy takiej ilości przepisów, to bierz się za politykę.

polak
3 lat temu

brawo a co mało miejsca mają w starym budynku
a co z dziurawymi drogami w gminie co z oswietleniem niektórych miejsc
gmina szkoda gadać …………..

muszka
3 lat temu

kasa na urzedasow zawsze sie znajdzie. i to za nasze pieniadze!

24
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x