Nowa siedziba urzędu na ukończeniu

Udostępnij
Tweet

W połowie tego roku Urząd Gminy Ostrów Wielkopolski zmieni swoją siedzibę. Nowa placówka będzie mieścić się przy ulicy Gimnazjalnej w Ostrowie Wielkopolskim. To budynek dawnego Młodzieżowego Domu Kultury. Na razie trwa w nim gruntowny remont związany z termomodernizacją obiektu. Prace są już bardzo zaawansowane. Wewnątrz budynku wkrótce rozpocznie się malowanie ścian oraz montaż podłóg i drzwi. Na finiszu jest zakładanie wszystkich instalacji.

+

Remont budynku kosztować będzie w sumie prawie 2 miliony złotych. Pieniądze na remont pochodzą z dwóch źródeł: budżetu Gminy Ostrów Wielkopolski oraz Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wyniosła prawie 735 tysięcy złotych.

Na parterze budynku znajdą się biura m.in.: obsługi klienta, kasa urzędu, zamówienia publiczne, ochrona środowiska, podatki oraz gabinet zastępcy wójta. Na I piętrze swój gabinet będzie miał wójt gminy, sekretarz, skarbnik gminny, dział księgowości, biuro rady gminy oraz salka konferencyjna. II piętro zajmą działy m.in.: promocji gminy, kadry, płace, sprawy obywatelskie oraz OSP.

Remont rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku. Na początku ekipa budowlana będzie musiała wzmocnić stropy, które są drewniane i w kiepskim stanie. Nie obejdzie się bez czyszczenia i impregnacji grzybobójczej. Stropy na poddaszu zostały całkowicie wymienione. Część ścian została wyburzona, część dobudowana. Ściany działowe zostaną poddane gruntownej renowacji. Dodatkowo mury będą ocieplone od wewnątrz, podobnie piwnica budynku. Nowe będą wszystkie instalacje: wodno-kanalizacyjna, centralnego ogrzewania.

Urząd Gminy w budynku przy Alejach Powstańców Wielkopolskich mieści się od 1973 roku. W 2009 roku gmina wynajęła dodatkowe pomieszczenia od Starostwa Powiatowego. Po przeprowadzce dotychczasowy budynek urzędu zajmie Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który dziś mieści się w dzierżawionych pomieszczeniach na ostrowskim rynku. Budynek dawnego MDK-u kosztował ponad 600 tysięcy złotych. Gmina zakupiła obiekt od Powiatu Ostrowskiego w połowie 2016 roku.

CZYTAJ  Okropna woda w Antoninie. Sanepid w akcji (aktualizacja)
POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
JANNEK
5 lat temu

Ostrów naprawdę ładnie wszystko wygląda po malowane wszystko zadbane a Sieroszewicach ośrodek zdrowia ściana brudna bloki szare i reszta nudaaaa.

krzysiek67
5 lat temu

Może warto dodać od kogo urząd dzierżawi te pomieszczenia na rynku na potrzeby GOPS-u?

kij w szprychy
5 lat temu

Same urzędy biurokracja

Xyz
5 lat temu

Ten kolor to kpina!nie wiem czy kto kto to opiniuje był ślepy. Po roku będzie róż.

Ciepłownik
5 lat temu

Marian, z tymi pretensjami to do polityków, a nie do urzędników, bo to ci pierwsi uchwalają ciągle nowe przepisy, a ci drudzy je tylko wykonują. Bo muszą. A jeśli masz rewolucyjny pomysł na rządzenie bez urzędów przy takiej ilości przepisów, to bierz się za politykę.

24
0
Napisz co o tym sądziszx