OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dworzec otrzymał nowy dach

Zakończyły się trwające od sierpnia prace związane z remontem konstrukcji dachu oraz wymianą pokrycia na zabytkowym dworcu w Nowych Skalmierzycach.

W ramach zadania przeprowadzono remont konstrukcji dachu – zaimpregnowano i wymieniono uszkodzone drewniane elementy, położono nową dachówkę oraz izolację. Wyremontowano także świetlik dachowy, kominy, uzupełniono brakujące części opierzenia oraz zamontowano instalację odgromową. Dodatkowo hełm wieży został pokryty nową blachą miedzianą. 

Odbiór pierwszej inwestycji za nami, lecz to dopiero początek modernizacji naszego dworca. Dach na części frontowej został odnowiony przy udziale środków finansowych z ministerstwa. Będziemy czynić starania, aby przywrócić temu wyjątkowemu obiektowi dawną świetnośćW najbliższym czasie zostanie uruchomiony przetarg na stworzenie w jego wnętrzu poczekalni, na którą samorząd również pozyskał dofinansowanie w kwocie niespełna czterystu tysięcy złotych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 – powiedział


Jerzy Łukasz Walczak.

Koszt inwestycji to 1.311.176,67 zł, z czego aż 1.000.000,00 zł pochodzi z dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

0 0 głos
Oceń temat
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x