OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kierowca karetki z zarzutem spowodowania śmiertelnego wypadku

Kierowca karetki usłyszał w czwartek zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Doszło do niego 2 grudnia br. na skrzyżowaniu ulic Staroprzygodzkiej i Dekarskiej. Prokuratura zgromadziła materiał dowodowy pozwalający na postawienie zarzutu. Wynika z niego, że kierowca ambulansu nie miał włączonych sygnałów dźwiękowych. 

{openx:1}

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim dysponuje zeznaniami świadków, zapisem rejestratora jazdy karetki oraz nagraniami z  monitoringu. 

Nieoficjalnie wiadomo, że przed skrętem w lewo kierowca osobowego Opla włączył kierunkowskaz. Sygnał syreny dźwiękowej karetki rozbrzmiewa wewnątrz osobówki dopiero sekundę przed uderzeniem. Jej intonacja przypomina początek, taki jak przy włączaniu, czyli od niskiego tonu w stronę wysokiego.

Z ustaleń wynika, że karetka jechała tylko na włączonych światłach błyskowych oraz znacznie szybciej niż pozwalają w tym miejscu ograniczenia prędkości. 

Kierowca karetki wyprzedzał na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, a do celu jazdy miał około 400 metrów. Kierowca osobówki mógł nawet nie  dostrzec ambulansu jadącego na światłach z uwagi na ukształtowanie terenu. Najpierw ulica Staroprzygodzka idzie w dół,  by przed skrzyżowaniem z ulicą Dekarską szła w górę.

Samochód zmarłego był wyposażony w automatyczny system powiadamiania o wypadku. 

0 0 głos
Oceń temat
106 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Obiektywny
1 rok temu

To że karetka jedzie do pacjenta nie oznacza jeszcze żeby po drodze tratować samochody!

Koza
odpowiada  Obiektywny
1 rok temu

Jesteś Tak samo obiektywny jak ciapaty dmuchający kozę

Ktos
1 rok temu

Oceniać jest bardzo łatwo gdy nie ma się zielonego pojęcia jak to jest. Trochę więcej empatii

On
1 rok temu

Proponuję żeby każdy kto rzucił kamień w stronę kierowcy ambulansu sam choć na jeden dzień usiadł za sterami i zobaczył jak to jest…

QWERTY5
1 rok temu

TAK ,JESZCZE WIĘCEJ GADŻETÓW ELEKTRONICZNYCH NAPCHAĆ DO AUTA I WSZYSCY KIEROWCY BĘDĄ MOGLI ZAJĄĆ SIĘ WSZYSTKIM INNYM NIŻ PROWADZENIEM AUTA . (NORMALNY KIEROWCA NA PEWNO BY ZAUWAŻYŁ TAKĄ ” BŁYSKAJĄCĄ NA NIEBIESKO CHOINKĘ ŚWIATEŁ ” NAWET BEZ WŁĄCZONYCH SYGNAŁÓW DŹWIĘKOWYCH ) TO JUŻ ZWRACA UWAGĘ , ALE CÓŻ NIEKTÓRZY MUSZĄ SIĘ JESZCZE WIELE NAUCZYĆ .

Kierowca
1 rok temu

Teraz nagonka bo nie włączył syreny a ile można poczytać krytyki że pojazdy uprzywilejowane jadą w nocy i budzą ludzi.właśnie przez takich ludzi niektórzy decydują się jeździć tylko na blyskach a teraz to są skutki

1 5 6 7
106
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x