OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Kupił kilkanaście noży, dwa bagnety, kominiarkę z czaszką – zaatakował rodzinę z Cerekwicy

Są znane szczegóły zbrodni, do której doszło w marcu br. w Cerekwicy Starej k. Jarocina. 22-latek kupił kilkanaście noży, dwa bagnety, kominiarkę z wydrukowaną czaszką i z tym ekwipunkiem wybrał się do domu dotychczasowej partnerki, gdzie dokonał zbrodni. Jego motywem był brak chęci zostania ojcem i pełnienia obowiązków z tego wynikających.

+

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp zakończył skierowaniem do Sądu Okręgowego w Kaliszu śledztwo przeciwko 22 letniemu mieszkańcowi Jarocina podejrzanemu o dopuszczenie się w dniu 15 marca 2018 r. w Cerekwicy Starej przy użyciu noży i bagnetów zabójstwa dwóch osób i usiłowania zabójstwa 3 innych osób, w tym nienarodzonego dziecka oraz spowodowanie obrażeń ciała w postaci ran ciętych ręki u kolejnej pokrzywdzonej.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalono, że mężczyzna w okresie poprzedzającym zabójstwo, co najmniej od grudnia 2017 r. za pośrednictwem sieci Internet zakupił kilkanaście noży oraz 2 bagnety a także kominiarkę z nadrukiem czaszki, które to przedmioty zostały przez niego użyte w dniu zdarzenia.

Jak ustalił Prokurator mężczyzna przyjechał do Cerekwicy Starej swoim prywatnym pojazdem około godziny 1.40 w nocy i znając rozkład pomieszczeń, dostał się niezamkniętym tylnymi wejściem do jego wnętrza, gdzie w jednym z pomieszczeń na parterze budynku przy użyciu posiadanych noży zaatakował śpiącego 59 letniego pokrzywdzonego zadając mu kilkanaście uderzeń w okolice głowy, szyi i klatki piersiowej w wyniku czego doprowadził do jego zgonu .

Po wyjściu z pokoju podejrzany przy użyciu noży zaatakował dwie zaalarmowane hałasem kobiety, które pojawiły się przy w/w pomieszczeniu usiłując obu zadać uderzenia nożem, a następnie gdy młodszej z pokrzywdzonych udało się uciec, udał się za pokrzywdzoną w wieku 59 lat w okolice schodów prowadzących na piętro budynku, gdzie dogonił ją i zadał jej przy użyciu noża i bagnetu kilka uderzeń skutkujących powstaniem ciężkich obrażeń ciała i w efekcie jej zgonem.

Jak ustalono w ramach przeprowadzonego w toku postępowania eksperymentu procesowego po wejściu na piętro budynku podejrzany przy użyciu noża zaatakował kolejne dwie osoby, przy czym w kierunku próbującego się ukryć pokrzywdzonego rzucił jednym z posiadanych przy sobie noży, a drugiej pokrzywdzonej zadał cios nożem w tułów.
Napastnik następnie wybił szybę w drzwiach i dostał się do pokoju zajmowanego przez pokrzywdzoną będącą w dziewiątym miesiącu ciąży, zaczął zadawać jej uderzenia posiadanymi nożami, w tym również w okolice brzucha, co skutkowało poważnymi obrażeniami płodu zagrażającemu jego życiu lub zdrowiu.
Niezwłocznie po zdarzeniu podejrzany odjechał prywatnym pojazdem do swojego miejsca zamieszkania, gdzie został o godzinie 3.20 zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Przeprowadzane badania fizykochemiczne próbek krwi pobranych po zatrzymaniu wykazały u podejrzanego 0,14 mg /l alkoholu, nie stwierdzono nich śladów substancji psychoaktywnych.
W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym uzyskane w toku prowadzonego postępowania opinie biegłych z zakresu medycyny sądowej, przesłuchania świadków, analizę zawartości komputera podejrzanego, a także badania daktyloskopijne oraz DNA zabezpieczonych noży i bagnetów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia oraz w miejscu zamieszkania podejrzanego a także opinię sądowo-psychiatryczną Prokurator przedstawił 22 latkowi łącznie 6 zarzutów.W przypadku 5 z nich dotyczących zabójstwa i usiłowania zabójstwa przyjął w ramach kwalifikacji działanie w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie wynikające z niechęci do przyjęcie na siebie roli ojca i wynikających z powyższego obowiązków.

Zarzucone mu pięć czynów z art. 148 § 2 pkt. 3 k.k. to jest zabójstwa oraz usiłowania zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie zagrożone są karą od 12 lat pozbawienia wolności, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności każdy. Czyn spowodowania obrażeń ciała ( art. 157§1 k.k. )zagrożony jest do 5 lat pozbawienia wolności.
Przesłuchany przez Prokuratora w charakterze podejrzanego mężczyzna przyznał się częściowo do przedstawionych mu zarzutów, a następnie skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

Jak wynika z uzyskanej przez Prokuratora opinii sądowo-psychiatrycznej 22 latek miał w chwili czynu zachowaną zdolność pokierowania swoim postępowaniem i może brać udział w toczącym się postępowaniu. Wobec podejrzanego na wniosek Prokuratora od chwili zatrzymania stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania Aktualnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu rozprawy w przedmiotowej sprawie.

19 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Puknij się
odpowiada  Krwawa Julka
2 lat temu

Proponuje żebyś siebie usunęła

Krwawa Julka
2 lat temu

Jakby matka od razu usunęła ciążę, to by się nic nie stało, bo ojciec nie bałby się płacenia alimentów i nikogo by nożem nie potraktował. Dlatego domagam się swobodnego dostępu do aborcji.

123
2 lat temu

Bawią się z nim niesamowicie – tylko dożywocie i może być nawet na mój koszt !!!
Dostanie dożywocie to i tak znając nasz kochany wymiar sprawiedliwości wyjdzie po 15 latach za dobre sprawowanie i taki śmieć będzie obracał się w normalnym społeczeństwie – obym się mylił …

123
2 lat temu

Nie wiedziałaś z kim się wiążesz ?!
Jest tylu normalnych chłopaków, ale przecież “łobuz kocha najbardziej …” no to teraz masz.

ojciec
odpowiada  Logik
2 lat temu

Do kościoła Dewoto!!!

Ja
odpowiada  GTAV
2 lat temu

No właśnie… TYLKO, ŻE ŻYCIE TO NIE GRA I W ŻYCIU NIE DA SIĘ COFNĄĆ I ZACZĄĆ OD NOWA ALBO WYKORZYSTAĆ “KOLEJNE ŻYCIE”
Utylizacja…

Ja
odpowiada  papierz_parowka
2 lat temu

Tylko czy takie coś to człowiek czy co to k…. jest. Oko za oko. Mam większy szacunek do śmieci w kontener co wrzucam niż do tego “czegoś”

Mi
2 lat temu

Latwo powiedziec a jak kobieta zglasza do prokuratury ze ex zastrasza i neka to sprawe umarzaja z bzdurnych powodow a potem tak sie dzieje. Sama zyje e strachu ale nie mam pomocy!!!!!!!

Laus
odpowiada  ehc
2 lat temu

Chłopaki pod celą zaczną od zerwania gwintu, a co dalej będzie – czas pokaże. Tylko że taka informacja nie dotrze do opinii publicznej.

Raszków
odpowiada  Logik
2 lat temu

Logikę masz faktycznie specyficzną.

19
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x