Festiwal Stylu i Urody – 2018 – galeria

Udostępnij
Tweet

W hali sportowej Zespołu Szkół Usługowych odbył się już po raz szósty Ostrowski Festiwal Stylu i Urody organizowany przez Powiat Ostrowski i Zespół Szkół Usługowych. W ramach festiwalu przygotowano: prezentację kosmetyków wiodących firm, bogatą ofertę salonów kosmetycznych i fryzjerskich, pokazy mody i makijażu, bezpłatne konsultacje kosmetyczek, fryzjerów i stylistów, zabiegi pielęgnacyjne.

+

W programie imprezy znalazły się pokazy najnowsze kolekcji mody: dziecięcej firmy Madżi, komunijnej firmy By Katie, dziennej dzianej firmy Sun of Gaba, męskiej firmy Artur Colection, wieczorowej i ślubnej marki By Katie. Dużą atrakcją festiwalu był pokaz kolekcji konkursowej, która była prezentowana podczas III Ogólnopolskiego Konkursu Kreacje –Prowokacje Radom 2018.

Kolekcja ta została zaprojektowana przez Julię Poprawę z kl. 3 td i przygotowana przez uczniów kształcących się w zawodzie technik przemysłu mody. Zainteresowanie wzbudził pokaz kostiumów Cosplay zaprojektowany i wykonany przez Patrycję Wróbel z 3 td i Patrycję Smektałę z 2 td. Był on inspirowany grami i bajkami.

Goście festiwalu obejrzeli relację ze stażu odbytego w Bristolu w Wielkiej Brytanii i w Niemczech w ramach wyjazdów zagranicznych realizowanych w projektach Międzynarodowe staże zawodowe uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Usługowych, a finansowanych ze środków Unii Europejskiej. W bieżącym roku wzięło w nich udział 27 uczniów branży fryzjerskiej, gastronomicznej i hotelarskiej, 8 nauczycieli i 6 instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Organizatorzy przygotowali także Pokazy Mistrzów. Fryzjerzy: Beata Karwacka (FRESH STUDIO), Karolina Przytuła (Salon Fryzjerski KAROLIN Fryzjerstwo Damsko – Męskie), Wioleta Kozłowska (Salon Fryzjerski METAMORFOZA), Bernadeta Kurzawa (Salon Urody Mariola Jarzębska), Wiesława Matschi (Salon Fryzjerski), Anna Włodarczyk (Salon Fryzjerski ANNA), Magdalena Szewczyk (Salon Urody STYL Katarzyna Krakowska), Marta Kmiecik-Michalak (KUŹNIA URODY) zaprezentowali stylizacje fryzur damskich wieczorowych, męskich i dziecięcych komunijnych.

Zwiedzający mieli okazję podziwiać pokazy: – stylizacji fryzur wieczorowych w wykonaniu absolwentów szkoły, tj. Magdaleny Helbik, Joanny Pospiech, Adrianny Rękosiewicz, Roksany Łuczak, Marii Neuman, Moniki Gabryś, Magdaleny Brodali, Agaty Kubicy; – upięć damskich w wykonaniu trenerów marki Goldwell; – barberskie, czyli strzyżenia i pielęgnacji zarostu męskiego (Capone Barber Shop – Jakub Harendarczyk, Dawid Wałęsiak, Macel Chudak); – florystyczne ozdób ślubnych Kwiaciarni u Eli; – makijażu wykonane przez: Małgorzatę Domunik (Oriflame), Klaudię Wegnerowicz, Marcelinę Stempniak, Agatę Wieczorek (Sun of Gaba ), Martę Sadowską (Manufaktura Piękna), Annę Puczyńską, Wioletę Kozłowską ( Salon Fryzjerski METAMORFOZA).

CZYTAJ  Bus zapalił się po wypadku (ZDJĘCIA)

Uczniowie szkoły wzięli udział w Konkursie Młodych Fryzjerów na najładniejszą fryzurę wieczorową z elementami plecionki. Wśród dziesięciu propozycji fryzur, Goście Festiwalu, w drodze głosowania, wybrali najpiękniejsze uczesania. I miejsce zdobyła fryzura w wykonaniu Roksany Łuczak, II miejsce zajęła Martyna Dolata, III miejsce Krzysztofa Wachowiak. Wśród głosujących rozlosowane będą nagrody w postaci zabiegów pielęgnacyjnych włosów. Wyniki losowania zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

Zainteresowaniem zwiedzających podczas tegorocznego festiwalu cieszyły się pokazy zabiegów kosmetycznych, prezentacje kosmetyków i środków do stylizacji włosów, maszyn do szycia firmy ATANER oraz florystyka ślubna. Festiwalowi goście mieli możliwość uzyskania porad dietetycznych od przedstawicieli Centrum Dietetycznego Naturhouse oraz recepty na zdrowie, urodę i niezależność finansową od Magdaleny Rżysko, reprezentantki firmy FOREVER LIVING PRODUCTS. Szczególną atrakcją były pokazy kolekcji ślubnej i dziecięcej. Entuzjastyczne oklaski otrzymał występ modeli, w role których wcieliły się dzieci z Przedszkola nr 16 im. Koszałka- Opałka i Szkoły Podstawowej nr 7 prezentujące kolekcje firmy Madżi i By Katie.

Najmłodsze modelki i modeli uczesali Patryk Felich i Agata Tomaszewska. Dla najmłodszych zwiedzających, jak co roku, przygotowano Kącik Fryzjerski, w którym uczniowie szkoły wykonywali dzieciom finezyjne fryzury. Zainteresowanie Ostrowskim Festiwalem Stylu i Urody było, podobnie jak w latach ubiegłych, bardzo duże. Odwiedziło nas wielu mieszkańców miasta i całego powiatu. Impreza, prowadzona przez Katarzynę Stawicką i Grzegorza Igielskiego, stała się już po raz szósty miejscem spotkań branży odzieżowej, fryzjerskiej i kosmetycznej.

Uczestnictwo w cyklicznych festiwalach organizowanych w ZSU jest niepowtarzalną okazją do nawiązywania nowych kontaktów i prezentowania oferty potencjalnym klientom; to także wielka szansa, aby promować szkołę i szkolenie zawodowe w środowisku naszego regionu. Warto dodać, że kolejny raz wśród wystawców pokazywane były kolekcje absolwentów ZSU, którzy doskonale radzą sobie na rynku pracy.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Gustawo limo
5 lat temu

Hehehe amatorzy” żal pl” impreza w ciulll

Czysty
5 lat temu

A tatuaże też robili, bo widzę, że wiele młodych dziewczyn już je ma?

lila
5 lat temu

A Ci panowie, którzy obcinali na scenie to z jakiego byli salonu fryzjerskiego??

Bully
odpowiada  lila
5 lat temu

Capone Barber Shop na wiosny ludów

ccc
5 lat temu

Do garów ,obiadki mężusiom gotować i zimne piwko podawać ,a nie smarować pryszczatych pysków kremikami.

adam
5 lat temu

Super impreza.Gratulacje dla organizatorow ale najwieksze brawa,,dla tych co im sie chce”Dla przyszlych mistrzow fryzjerstwa,kosmetyki itd
Brawa dla mlodziezy ktora odnalazla sie w zawodzie i chce osiagnac cos wiecej niz tylko powielanie starych wzorcow.Naprawde gratuluje tym ktorzy przyszli do tej szkoly nie po samo swiadectwo ukonczenia.

6
0
Napisz co o tym sądziszx