OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Dziś otwarcie nowej bazy LPR w Michałkowie

W piątek 16 listopada 2018 roku o godz. 13.00 na lotnisku w Michałkowie koło Ostrowa Wielkopolskiego z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego odbędzie się uroczyste otwarcie nowo wybudowanej stałej bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego.

+

„Utworzenie na lotnisku Michałków bazy LPR stanowi na mapie ratownictwa medycznego niezbędne wypełnienie luki, jaka istniała w południowej Wielkopolsce pod względem lotnisk umożliwiających szybki dostęp mieszkańcom tej części regionu do pomocy medycznej w przypadku nagłych zdarzeń” – mówi Marszałek Marek Woźniak, inicjator utworzenia bazy.

W ramach projektu, oprócz wybudowania bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego HEMS wraz z niezbędną infrastrukturą, przyłączami, stacją paliw, zamontowano również przesuwnicę pod śmigłowiec. W skład budynku głównego bazy o kubaturze kilkuset metrów kwadratowych wchodzą pomieszczenia operacyjno-socjalne, magazyny medyczne i techniczne oraz hangar dla śmigłowca.

Na lądowisku w Michałkowie będą dyżurować załogi śmigłowca ratunkowego, składające się z pilota, ratownika medycznego/pielęgniarza i lekarza. Będą mogły na równi z naziemnymi zespołami być dysponowane do wszelkich zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie i zdrowie.

Koncepcja budowy bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego na terenie Lotniska Michałków w Ostrowie Wielkopolskim była inicjatywą Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Pawła Rajskiego, Starosty Ostrowskiego.

Realizacja przedsięwzięcia obejmowała okres od 2016 do 2018 roku. Łączny koszt inwestycji wyniósł ok. 7,9 mln zł, z czego kwotę ok. 2,6 mln zł wspólnie wyłożyły 94 gminy i powiaty z terenu południowej i wschodniej Wielkopolski, natomiast ok. 5,3 mln zł pochodziło z budżetu Województwa Wielkopolskiego.

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Zorientowany
odpowiada  Adam
2 lat temu

A co ma wspólnego nowa baza z czasem dyzuru?Nic.CZas dyżurów się nie zmienia.

Staszek
odpowiada  Parafianin
2 lat temu

Pleban poswieci a za poswiecenie co laska niemniej niz 500

Adam
2 lat temu

A teraz może latać nocą czy też nie

75thecrow
2 lat temu

Brawo tak trzymać, powodzenia Panowie z LPR wreszcie macie normalne warunki pracy

Ostrowianin
odpowiada  Parafianin
2 lat temu

Najprawdopodobniej ten co z Klimkową chodzi pod pachę, czyli proboszcz Fary.

Oni
odpowiada  Parafianin
2 lat temu

Za chwile….ci..o

Parafianin
2 lat temu

Jakiej rangi pleban będzie święcił? I za ile?

7
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x