OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Od dziś dzwoniąc na 997 odbiorą telefon w Poznaniu!

Od dzisiaj, 14 listopada w Ostrowie Wielkopolskim numer alarmowy 997 będzie przekierowany na numer 112. Numer nadal będzie aktywny, zmieni się jedynie miejsce odbioru zgłoszenia. Na terenie województwa wielkopolskiego proces ten potrwa od 8 do 20 listopada.

+

MSWiA rozpoczęło sukcesywny proces przenoszenia numerów alarmowych na terenie całego kraju. Powyższa zmiana podyktowana jest zintegrowaniem systemu, który umożliwić ma jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb ratowniczych oraz wyeliminowaniu dużej ilości fałszywych zgłoszeń. Ponadto nr 112 jest międzynarodowym jednolitym numerem alarmowym obowiązującym na terenie całej Unii Europejskiej, który daje również możliwość przekierowania zgłoszenia do operatora władającego danym językiem obcym, pracującego w dowolnym CPR w kraju.

Numer 997 będzie nadal działał, zmieni się natomiast miejsce odbioru zgłoszenia. Na terenie województwa wielkopolskiego osoba dzwoniąca na numer 997 zostanie przekierowana do Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Poznaniu. Po odsłuchaniu informacji obsługa infolinii zadecyduje, jakie służby ratunkowe wysłać na miejsce zdarzenia. Musimy pamiętać, by używać prawidłowych, funkcjonujących w nazewnictwie oficjalnym nazw ulic, placów i innych miejsc. Pomoże to w szybkim i sprawnym skierowaniu odpowiednich służb na miejsce zdarzenia.

Dzięki temu, że informacja od razu trafi do operatorów numerów alarmowych w CPR, możliwe będzie jednoczesne powiadomienie o zdarzeniu wszystkich właściwych służb.

W związku z tym przełączenie numeru alarmowego 997 do CPR pozwoli na wyeliminowanie bezpośredniego kierowania do służb zgłoszeń niezasadnych lub fałszywych. Będzie to miało pozytywny wpływ zarówno na czas, jak i na skuteczność udzielania pomocy osobom, które rzeczywiście jej potrzebują. Często łącze policyjne zajmowały osoby określane wśród służb jako “uciążliwe”. Były to osoby opowiadające historie swojego życia lub oczekujące fachowej pomocy prawnej.

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
zle rozwiazanie
2 lat temu

To jest złe rozwiązanie ponieważ czasami nie znamy dokładnie miejscowości a możemy ją tylko opisać. Policjant z rejonu będzie wiedział gdzie to jest a jakiś taboret z infolinii ….

Sławek
2 lat temu

Byłem kiedyś dyspozytorem w Straży Pożarnej Pogotowie było z Nami , gdy wyjeżdżaliśmy do zdarzeń to często razem, znaliśmy teren z Policją mieliśmy kontakt przez radiostację, myślę, że działało to wszystko ok, mieliśmy też numer 112 i mogliśmy sobie przełączać, naprawdę dla kogoś kto potrzebował pomocy myślę, że było to super i dla nas i dla osób potrzebujących pomocy No ale teraz Straż na razie u siebie, Pogotowie w Kaliszu, Policja w Poznaniu, zapewne jak znam życie będzie to miało dobry wpływ na na czas i skuteczność interwencji? Zresztą mieliśmy już kiedyś pseudo dyspozytora Pogotowia z Kalisza jak załatwił sprawę w Ostrowie Wlkp na ul. kamiennej. Podejrzewam, że czas na pewno się nie skróci dojazdu i zapewne służby będą mieli większą dezorganizację, no ale u nas jakiś chińczyk nie obrażając Go będzie miał fajnie jak go przekierują tam gdzie będzie mógł porozmawiać w swoim języku, pod warunkiem, że rozpozna język pierwszy odbierający. Ale u nas jest tak zawsze, jak coś dobrze działało to musi być inaczej , a najlepiej zrobić coś pod kogoś kto coś wymyślił a nigdy nie odebrał żadnego telefonu alarmowego.. Pozdrawiam dobrą zmianę, szkoda mi tylko ludzi potrzebujących pomocy. Pozdrawiam

vcvc
2 lat temu

bajki – jestem z ostrowa zgłasam interwencje na 997 a moja lokalizacja lasy w rejonie Cieszyma . Nie znam terenu ale lokalizuje odlegloszci, miejscowości, polaozenie geograficzne itp., dyz. miejscowoy z KPP znając teren, majac doswiadczenie bez problemu zlokalizuje moje zgloszenie . Ale Ja stojac w lesie na drodze gminnej miedzy Piła a Pniewami dzwonic na 112 za k… nie zlokalizuje mojej interwencji . Czas leci , graja nerwy, zagrozenie 2.00 noc i g… inf. przyjedz pan do KPP w Pile . ale czym jak auto na dachu . To jest kpina a nie rozwiazania . Kabaret w czasie rozmowy z gówniarzem z 112 . pytania nerwowe o dane, lokalizacje, nr telefony, pesel, nr butów itp a ty krwawisz w lesie.
Powolywanie sie na inne kraje – TAK ale tam nawet auta maja GPS i namiary satelity .

adam
2 lat temu

Dodzwonili sie panstwo na numer 112..
W trosce o bezpieczenstwo rozmowa jest nagrywana…W tej chwili wszyscy konsultanci zajeci..prosze czekac..(melodyjka)Nadal wszyscy konsultanci zajeci…
Jezeli to napad:wcisnij 1
Wypadek:wcisnij 2
Pozar:wcisnij 3
Nadal nie uzyskales polaczenia?
Prosze czekac na polaczenie z konsultantem..
W trosce o klienta przypominamy ze rozmowa jest nagrywana…W tej chwili wszyscy konsultanci sa zajeci…

językoznawca
2 lat temu

Konstrukcja biorąc odbiorą sugeruje, że ci co dzwonią również odbiorą. Korektora czas zatrudnić.

biba
2 lat temu

Bezsens.

Realista
2 lat temu

Ja tam na policję nie dzwonię, bo wiem, że wszczęcie postępowania i ściganie przestępcy wymaga dużo zdrowia. Nie można tego powiedzieć o chorowitych funkcjonariuszach będących na zwolnieniu L4. Przekupnym lekarzom też nic nie można zrobić, bo kto ich zaskarży? No chyba że nie postkomunistyczny wymiar sprawiedliwości który nienawidzi obecnego rządu.

75thecrow
2 lat temu

Totalny debilizm wydłużający czas powiadomienia,dodatkowy pośrednik który musi powiadomić służby miejscowe

ostrowski mędrzec
2 lat temu

Nie długo się okaże że jak zadzwonimy na numer alarmowy to odbiorą na księżycu… Zanim dojadą to będzie już po zabawie xD

roman
2 lat temu

cyt “Musimy pamiętać, by używać prawidłowych, funkcjonujących w nazewnictwie oficjalnym nazw ulic, placów i innych miejsc.” Najpierw musimy podać z jakiej miejscowości dzwonimy !!!n Bo place , ulice i inne miejsca mają nazwy podobne ,lub wręcz takie same…. np .Piłsudskiego…., Wojska Polskiego itp

13
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x