OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie będą biletomaty!

W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na dostawę, montaż i uruchomienie 55 sztuk biletomatów. Wykonawcą tej inwestycji została firma MERA Systemy z Grodziska Mazowieckiego. W Ostrowie zamontowanych zostanie 5 biletomatów stacjonarnych oraz 50 mobilnych. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 3,4 mln zł.

+

MERA Systemy jest wiodącym polskim producentem biletomatów oraz nowoczesnych rozwiązań dla transportu publicznego. Firma zaoferowała najniższą cenę w przetargu – 3 361 897,19 zł brutto – najszybszy serwis oraz 61-miesięczny okres gwarancji.

– To kolejne nowoczesne rozwiązanie, które wprowadzamy w naszym mieście. Biletomaty stacjonarne zostaną zlokalizowane na najbardziej obleganych przez pasażerów przystankach. Będzie tam można zakupić bilety przy pomocy karty płatniczej, ale również za gotówkę – w przypadku biletomatów stacjonarnych w formie banknotów i bilonu, w mobilnych płatności gotówkowej dokonamy wyłącznie monetami. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który, dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Biletomaty stacjonarne ulokowane zostaną na:

– ul. Głogowskiej,

– ul. Konopnickiej,

– pl. 23 Stycznia,

– ul. Raszkowskiej,

oraz przy Centrum Przesiadkowe na ul. Wojska Polskiego.

50 szt. biletomatów mobilnych zostanie zamontowanych w autobusach MZK.

– Przy konstruowaniu automatów, naszym priorytetem jest wysoki poziom wygody obsługi i bezpieczeństwa pasażerów, dlatego też używamy najwyższej jakości komponentów i stosujemy najbardziej zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. Nasze biletomaty są niezwykle łatwe w obsłudze. O ich obsługę prosimy osoby starsze, a ich uwagi uwzględniamy następnie w naszych projektach – tłumaczy Izabela Tłoczek – Koper, menager sprzedaży firmy MERA Systemy.

Biletomaty mają być wygodne i proste w obsłudze zarówno dla mieszkańców jaki i obcokrajowców. Zakup biletu autobusowego nie będzie ich jedyną funkcją.

– Podróżny będzie mógł włączyć obsługę biletomatu w czterech różnych językach. Poza polskim będzie to angielski, niemiecki i rosyjski. Poza zakupem papierowych biletów jednorazowych urządzenia umożliwiać będą także zakup biletów okresowych poprzez doładowanie karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, doładowanie wirtualnej portmonetki na karcie Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, sprawdzenie stanu karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego – wymienia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W biletomatach stacjonarnych dokonamy płatności gotówkowej zarówno bilonem, jak i banknotami oraz płatności bezgotówkowej przy użyciu kart płatniczych. Biletomaty mobilne będą umożliwiały zakup papierowych biletów jednorazowych, które będą oznaczone jako skasowane. Zapłacimy za nie gotówką – wyłącznie bilonem oraz przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych.

– Nowe urządzenia to również skrócenie czasu postoju autobusu na przystanku. Mieszkańcy nie będą musieli już kupować biletów u kierowców, dzięki czemu postój autobusu będzie dużo krótszy. Ostrowskie biletomaty zostaną zamontowane do końca maja 2019 roku – dodaje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Dostawa, montaż i uruchomienie 5 biletomatów stacjonarnych i 50 biletomatów mobilnych zrealizowana będzie w ramach projektu pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

33 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Antykomuch
2 lat temu

a mogliśmy jeździć za darmo….czerwonka wybrała caryce, biletomaty i podwyżkę śmieci ! Raz sierpem raz młotem w czerwona hołotę

Autobusowicz
2 lat temu

Witam szanownych autochtonów, fajna sprawa, ale…. komunikacja niedostosowana do potrzeb, zainteresowanie MZK coraz gorsze, powiedzcie mi drodzy Ostrowia to czy średni koszt biletomatu 70000 zł z sztukę to jest interes życia czy prawidłowo ustawiony przetarg, biletomatu w cenie Toyoty Auris lub corolli, fajna sprawa. Opowiem pewną historię” miasto potrzebuje nowe karetki, Janusz i Mariusz są producentami, cena karetki 100000 zł, ktoś z miasta zna Janusza i Marka i go pyta jaka cena? Janusz składa ofertę na 170000 zł za karetkę a Marek na 150000 zł sztuka, Janusz wie ile zaoferował Marek. Wygrywa Marek , odpala dole Januszowi i komuś z miasta, cała trójka zadowolona, wszystko zgodnie z przepisami, tak to się odbywa???.

ela
2 lat temu

biletomaty stacjonarne mają być – ul. Głogowskiej,– ul. Konopnickiej,– pl. 23 Stycznia,
– ul. Raszkowskiej,
wszytko skupione w jednym miejscu -nalezy pomyśleć o innych rejonach miasta np. okolice ul.Kaliskiej
a przede wszystkim gdzie można doładować bilet okresowy też tylko w jednym rejonie -proszę przemyśleć -teraz na ul.Raszkowskiej już nie można doładować biletu okresowego,przez internet nie działa -prosze przemyśleć i rozsądnie rozmieścić punkty biletomatów i punktów gdzie możn doładować bilety okresowej

no1
2 lat temu

Moim zdaniem o xx lat za późno, sam korzystam z e-biletu i sobie bardzo chwalę. Ktoś na tym zarobi a stracą jak zwykle mieszkańcy.

Dżon
odpowiada  Pasażer na gapę
2 lat temu

Nie ma biletów biletomanów kanarów za to są większe podatki które są ludziom zabierane na utrzymanie tzw “darmowej komunikacji” od wszystkich nawet tych którzy nie korzystają z autobusów.Poza tym w internecie można znaleźć masę artykułów o tym jak w tych 30 miastach zaczyna brakować pieniędzy na tzw “darmową komunikację”

1
odpowiada  Osw
2 lat temu

Lepiej się pochwal ile uzyskał ten co się tak denerwuje i poci jak mówi …

św. Mikołaj
2 lat temu

Wyborco Klimek pamiętaj, że komunikacja miejska musi być przez kogoś opłacona, dlatego nie ma mowy o darmowej. To tylko Jurek Owsiak wydaje swoje pieniądze na cele publiczne i mu ich nie żal.

Klakier
odpowiada  Osw
2 lat temu

Żal mi wyborców beci spod znaku sierpa i młota. Wasze dzieci i wnuki kiedyś wam to wypomną, że po 30 latach obalenia komuny wybrali sobie popieraną przez postkomunistów Klimek i to na drugą kadencję z rzędu.

tradycjonalista
odpowiada  Alfa
2 lat temu

potrzebne jak w dupie koszula tak jak mediateka i muzeum w 3 D…

Pasażer na gapę
2 lat temu

Oprócz zakupu biletomatów, montażu, będzie trzeba przecież komuś płacić za ich obsługę i serwis. Mogło ich nie być wcale. I tak miasto dopłaca do komunikacji miejskiej 8 mln zł. W ponad 30 miastach w Polsce nie ma biletów, biletomatów, kanarów, bo autobusy są darmowe i styka, a Ostrów daleko za murzynami.

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x