OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

W Ostrowie będą biletomaty!

W ostrowskim Urzędzie Miejskim podpisana została umowa na dostawę, montaż i uruchomienie 55 sztuk biletomatów. Wykonawcą tej inwestycji została firma MERA Systemy z Grodziska Mazowieckiego. W Ostrowie zamontowanych zostanie 5 biletomatów stacjonarnych oraz 50 mobilnych. Koszt całego przedsięwzięcia to blisko 3,4 mln zł.

+

MERA Systemy jest wiodącym polskim producentem biletomatów oraz nowoczesnych rozwiązań dla transportu publicznego. Firma zaoferowała najniższą cenę w przetargu – 3 361 897,19 zł brutto – najszybszy serwis oraz 61-miesięczny okres gwarancji.

– To kolejne nowoczesne rozwiązanie, które wprowadzamy w naszym mieście. Biletomaty stacjonarne zostaną zlokalizowane na najbardziej obleganych przez pasażerów przystankach. Będzie tam można zakupić bilety przy pomocy karty płatniczej, ale również za gotówkę – w przypadku biletomatów stacjonarnych w formie banknotów i bilonu, w mobilnych płatności gotówkowej dokonamy wyłącznie monetami. To kolejne rozwiązanie mające na celu zachęcić ostrowian do korzystania z transportu publicznego, który, dzięki wprowadzaniu innowacji, staje się komfortowy, bezpieczny i niezwykle nowoczesny – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Biletomaty stacjonarne ulokowane zostaną na:

– ul. Głogowskiej,

– ul. Konopnickiej,

– pl. 23 Stycznia,

– ul. Raszkowskiej,

oraz przy Centrum Przesiadkowe na ul. Wojska Polskiego.

50 szt. biletomatów mobilnych zostanie zamontowanych w autobusach MZK.

– Przy konstruowaniu automatów, naszym priorytetem jest wysoki poziom wygody obsługi i bezpieczeństwa pasażerów, dlatego też używamy najwyższej jakości komponentów i stosujemy najbardziej zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. Nasze biletomaty są niezwykle łatwe w obsłudze. O ich obsługę prosimy osoby starsze, a ich uwagi uwzględniamy następnie w naszych projektach – tłumaczy Izabela Tłoczek – Koper, menager sprzedaży firmy MERA Systemy.

Biletomaty mają być wygodne i proste w obsłudze zarówno dla mieszkańców jaki i obcokrajowców. Zakup biletu autobusowego nie będzie ich jedyną funkcją.

– Podróżny będzie mógł włączyć obsługę biletomatu w czterech różnych językach. Poza polskim będzie to angielski, niemiecki i rosyjski. Poza zakupem papierowych biletów jednorazowych urządzenia umożliwiać będą także zakup biletów okresowych poprzez doładowanie karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, doładowanie wirtualnej portmonetki na karcie Ostrowskiego Biletu Elektronicznego, sprawdzenie stanu karty Ostrowskiego Biletu Elektronicznego – wymienia Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji.

W biletomatach stacjonarnych dokonamy płatności gotówkowej zarówno bilonem, jak i banknotami oraz płatności bezgotówkowej przy użyciu kart płatniczych. Biletomaty mobilne będą umożliwiały zakup papierowych biletów jednorazowych, które będą oznaczone jako skasowane. Zapłacimy za nie gotówką – wyłącznie bilonem oraz przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych.

– Nowe urządzenia to również skrócenie czasu postoju autobusu na przystanku. Mieszkańcy nie będą musieli już kupować biletów u kierowców, dzięki czemu postój autobusu będzie dużo krótszy. Ostrowskie biletomaty zostaną zamontowane do końca maja 2019 roku – dodaje Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Dostawa, montaż i uruchomienie 5 biletomatów stacjonarnych i 50 biletomatów mobilnych zrealizowana będzie w ramach projektu pn. „Unowocześnienie transportu miejskiego wraz z innymi działaniami niskoemisyjnymi na terenie Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

33 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
adam
2 lat temu

Wizerunek miasta z przyjazna komunikacja gwaltownie sie oddalil. Napewno to ulatwienie dla kierowcow MZK ale dla szarego obywatela nic nowego..placisz-jedziesz.

Dsg
2 lat temu

Pewnie sobie brawa prezesi bija, kolejna okazja do przyznania sobie premi a plebs niech stoi w korkach bo nie ma ramy miasta i niech placi za bilety

Maras
2 lat temu

Pani Prezydent w obietnicach wyborczych przed swoją pierwszą prezydenturą obiecała autobusy za darmo,a teraz jakieś biletomaty

Zdumiony
2 lat temu

Co to za działania nisko-emisyjne z tymi automatami? Przecież płatna komunikacja miejska nie będzie sprzyjać przesiadania się mieszkańców ze swoich prywatnych samochodów do autobusów.

Pieszy
2 lat temu

Już w 30 polskich miastach komunikacja miejska jest darmowa. Taką propozycję dla ostrowian miał Mikołajczyk. My wolimy wybierać Klimek i dawać zarabiać firmie z Grodziska Mazowieckiego, żeby ta komunikacja nadal była płatna.

Do pustego pieszego
odpowiada  Pieszy
2 lat temu

A ty chyba od prezesa z Nowogródzkiej jesteś,bo jak widać nie rozumiesz,że nic nie jest za darmo ,nawet autobusy obiecane przez twojego guru obiecywacza sentorka

Dżon
odpowiada  Pieszy
2 lat temu

Nie ma czegoś takiego jak “darmowa komunikacja” bo z czegoś MZK musi się utrzymać więc pieniądze które zarabiali na biletach będą brać z podatków obywateli więc i tak będziemy płacić za komunikację.Jest tylko jedna zasadnicza różnica.W przypadku biletów płacisz tylko kiedy korzystasz z usług MZK.W drugim przypadku podatki na utrzymanie MZK będą obywatelom zabierane nawet jeśli nie będą korzystać z autobusów.

Zen
odpowiada  Pieszy
2 lat temu

Na komunikację miejską wydaje się i tak 8 mln zł. a bilety są płatne.

ciekawy
2 lat temu

czy prezię można odwołać ?????

dobrze poinformowany
2 lat temu

Podobno na Ratuszu mają zamontować zegar z wodotryskiem …a w podziemiach ma być sauna i solarium

Pisiorek
2 lat temu

Kolejny gadżet za kupę kasy rozrzutnej pani carycy a mogliśmy mieć darmową komunikacje gdyby nie głupota ludu w tym naszym postkomunistycznym grajdołku

Elektor
odpowiada  Pisiorek
2 lat temu

Rozrzutnej pani przytulanki raczej. Na carycę trzeba mieć żelazny charakter, czego u p. prezydent nie zauważam.

:)
2 lat temu

A kolo centrum przesiadkowego na terenach pks powstanie Metro Park https://metropolitaninvestment.pl/inwestycja/metro-park-ostrow-wielkopolski/

Elektor
2 lat temu

Szykuje się jeszcze bardziej rekordowa kadencja od poprzedniej!:) Sieka będzie wydawana na prawo i lewo. Brawo!

33
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x