WODKAN modernizuje bez wykopów

Udostępnij
Tweet

W tym roku spółka WODKAN S.A. realizowała dwa zadania inwestycyjne związane z renowacją bezwykopową kanałów na terenie Ostrowa Wielkopolskiego na łącznej długości około 3 kilometrów. Zadania te realizowane były na ciągach kanalizacyjnych w ulicach: Raszkowskiej, Gimnazjalnej, Miłej, Korfantego, Chłapowskiego, Południowej. Koszt prac to blisko 2 mln złotych.

+

Wykonawcami robót były: firma TECO Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu oraz konsorcjum firm FIRMA HANDLOWO-USŁUGOWA INSBUD Stanisław Boguta Sp. j. z siedzibą w Gdowie i INSBUD Sp. z o.o. z siedzibą w Gdowie.

– Metoda renowacji bezwykopowej służy do rekonstrukcji między innymi uszkodzonych układów rurociągów sieci kanalizacyjnych. Renowacja kanału polega na utworzeniu na jego wewnętrznej powierzchni wykładziny wykonanej z rury nasączonej żywicą, dopasowanej do kształtu remontowanego kanału. W efekcie tak wykonanej renowacji otrzymujemy w pełni wytrzymałą mechanicznie, szczelną i odporną na ścieranie rurę wewnątrz skorodowanego przewodu. Rękaw ściśle przylega do ścianek naprawianego przewodu. Utwardzona wykładzina pełni rolę zastępczego przewodu, pokrywa pęknięcia, uszczelnia kanał oraz zapobiega infiltracji wód gruntowych oraz eksfiltracji ścieków – tłumaczy Marek Karolczak, prezes spółki.

Zaletą stosowanej technologii jest miedzy innymi minimalne zawężenie przekroju kanału, poprawienie własności wytrzymałościowych do przenoszenia obciążeń istniejącego kanału, zmniejszenie oporów hydraulicznych, pełną wytrzymałość przewodu po wykonanej naprawie, pełną szczelność przewodu po wykonanej naprawie, brak prac ziemnych, szybki czas wykonania prac (150-200 m w 36-48 godzin).

– Naprawy i renowacje bezwykopwe przeprowadzane corocznie przez WODKAN ograniczają dewastacje środowiska naturalnego, minimalizują zakłócenia komunikacyjne oraz znacznie redukują koszty społeczne będące jednocześnie ekonomiczną alternatywą dla metod wykopowych – dodaje prezes Karolczak.

Koszt przeprowadzonych prac to 1 925 540,40 zł.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

15 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bulwers
4 lat temu

A ja zapytam kiedy szanowny MZD wyczyści kratki odplywowe!!! Dzwonienie i pisanie nic nie daje! A jak zaś pól miasta zalane to wina pogody!!!

1
odpowiada  Bulwers
4 lat temu

Chłopie, zwykłej zamiatarki co w byle każdym mieście nie widziano od dawien dawna, a Ty o jakiś kanalikach deszczowych piszesz …

123
4 lat temu

Ulicę Sosnową w Ostrowie tak rozkopali, że ciężko przejechać, tylko czekać, aż te prowizorycznie łatane dziury po wykopach zaczną zimą pękać …

Wyborca
4 lat temu

Kuźwa! Żadnego zdjęcia z naprawianą rurą i Beatą Klimek!

namiętny Zbychu
odpowiada  Wyborca
4 lat temu

Myślisz, że się przytulała do rury?

ciekawy hydraulik
odpowiada  Wyborca
4 lat temu

czy ona tę rurę naprawiała ?

obserwator
4 lat temu

Jakie 48 godzin??? Tyle dni co robili i tyle razy co przyjeżdżali powtórnie to śmiechu warte, 10 pracowników a tylko 3 pracuje, widać nikt nie kontroluje jakości wykonywanych prac, ale to po firmie WODKAN normalne…………tam tylko się wydaje fundusze. Technologia super, ale wykonanie to już niestety tylko w Polsce takie coś………….

Xxx
4 lat temu

Zima idzie i tak beda kopac jak co roku

e
4 lat temu

Chore jest to, że punkt obsługi interesanta znajduje się przy kasach i jest otwarty, masz coś do załatwienia – wszyscy słyszą.

Is
4 lat temu

Jak mają tak robić jak na Raszkowskiej to lepiej wykopać i położyć nowe rury

Art
4 lat temu

Szkoda ze pracowników biurowych tak nie 'zmodernizuja’- Panie wyglądają jak rodem wzięte z PRL-u z wąsem i uciagnietym wyrazem twarzy na widok petenta włącznie…
Pisze się wniosek o wydanie wniosku i czeka tygodniami na odpowiedzi. Takie paranoje tylko w spółkach miejskich, bo u prywaciarza nie zagrzalyby nawet miesiąca.

Max
odpowiada  Art
4 lat temu

I przez takie gadanie jak Twoje u prywaciarza niestety trzeba cisnąć. A niektórzy ludzie szanują siebie i nie muszą zapieprzać. Taka różnica.

Art
odpowiada  Art
4 lat temu

Skoro 'szanowaniem’ siebie nazywasz traktowanie petenta jako zło konieczne i przygotowywanie byle pisma przez kilka tygodni to ciekawe czy też miałbyś to samo zdanie i tyle cierpliwości w momencie próby załatwienia czegoś naprzeciw biurek tych pan…

Max
odpowiada  Art
4 lat temu

Nie mówię akurat o tej firmie bo masz rację. Ale Ty piszesz o wszystkich spółkach miejskich.
Ja prównuję pracę fizyczną w zakładach państwowych i u prywaciarza.

Bill
4 lat temu

Brawa dla nich! W końcu ktoś pomyślał i nie robią wykopu na pół miasta.

15
0
Napisz co o tym sądziszx