OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

PO-PiSowe eldorado radnych

Ponad milion złotych przez cztery lata zarobili łącznie radni PO i PiS, którzy łączą funkcję radnych z intratnymi posadami w spółkach komunalnych i urzędach publicznych. Mandat radnego cementuje taką posadę i nie można zerwać kontrowersyjnej umowy.

+

Nawet 7 tysięcy złotych miesięcznie sięgają zarobki radnych PO i PiS zatrudnionych w ostrowskich spółkach i urzędach publicznych. W tej kadencji w mieście i powiecie jest 4 radnych PO i PiS, którzy oprócz diety radnych pobierają wysokie wynagrodzenia z urzędów publicznych i spółek komunalnych.

Na czele listy sytych kotów ostrowskiego PO-PiS-u jest Sylwia Nowicka, była kierownik magistrackiego biura prasowego za rządów Jarosława Urbaniaka, obecnie radna powiatowa Platformy Obywatelskiej, jednocześnie zatrudniona w ostrowskim Urzędzie Miejskim. Sylwia Nowicka zatrudniona na stanowisku inspektora w Urzędzie Stanu Cywilnego ostrowskiego magistratu, czyli na zwykłym urzędniczym stanowisku jakich wiele, zarabia miesięcznie ponad 7 tysięcy złotych. Jest to niemal trzy razy więcej niż inni pracownicy Urzędu na podobnych stanowiskach, a nawet sporo więcej niż kierownicy referatów i naczelnicy wydziałów. Taką komfortową sytuacją zapewnia Sylwii Nowickiej status radnej, przez co w tej kadencji zgodnie z prawem nie można obniżyć jej wynagrodzenia, które zapewnił jej jako poprzedni prezydent Jarosław Urbaniak. Wysokie wynagrodzenie nie przeszkadza Nowickiej krytykować w mediach społecznościowych swojego pracodawcy – prezydenta miasta oraz działalności samego Urzędu Miejskiego. Czy to rozdwojenie jaźni czy może polityczna schizofrenia, której niegdyś doszukiwał się u innych uczestników życia publicznego sam prezydent Urbaniak – póki co nie wiadomo.

Podobne wynagrodzenie sięgające ponad 5 tysięcy miesięcznie inkasuje kolejna radna powiatowa, tym razem PiS-u, Dorota Hurna, zatrudniona na dyrektorskim stanowisku w ostrowskiej spółce miejskiej Centrum Rozwoju Komunalnego. Mimo przeprowadzonej w CRK restrukturyzacji i redukcji kosztów zatrudnienia również Hurnej nie można zmienić wynagrodzenia, bo chroni ją status radnej.

W tej samej spółce ponad 5 tysięcy miesięcznie inkasuje radny Platformy Obywatelskiej, a niegdyś Samoobrony, Rafał Adamczak jako specjalista od. m.in. “inkubacji gospodarczej”. Cokolwiek to znaczy i cokolwiek robi Adamczak, zatrudniony tam w 2012 r. za rządów prezydenta Jarosława Urbaniaka, poza pobieraniem diety radnego, kilkutysięcznym wynagrodzeniem w miejskiej spółce nie przeszkadza mu to prowadzić własnej działalności gospodarczej, a nawet dwóch. Niedawno wyszło na jaw, że Adamczak jako radny, podobnie jak Alojzy Motylewski, zakupił działkę od miasta.

Przez 4 lata kadencji każdy z czterech radnych PO-PiS-owego eldorado w Ostrowie zarobił w miejskich spółkach i urzędach ponad ćwierć miliona złotych. A wszystko dlatego, że zgodnie z prawem nie można obniżyć im wynagrodzenia jako radnym. Nawet tak wysokie zarobki nie przeszkodziły całej czwórce pobierać przez całą kadencję również diety radnych.

Pozostaje pytanie, które z ich dokonań – te zawodowe czy te w radzie miasta i powiatu – zapamiętali z ostatnich 4 lata mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i Powiatu Ostrowskiego? Na rozwiązanie tej zagadki czekamy w komentarzach

83 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pacjent
2 lat temu

Ciekawe czy PO znow pojdze z PISEM byle utrzymac wladze w powiecie Jest co kryc Ale moze wreszcie ktos to przerwie Przekret goni przekret w dobiegajacej kadencji

I jeszcze brakuje nazwiska
odpowiada  Krzysztof
2 lat temu

Pana Senatora…..

III
odpowiada  ???
2 lat temu

Przepraszam, to Ty ich bronisz czy hejtujesz? bo trudno wywnioskować. Startują w wyborach dlatego, że boją się o te świetne stołki i pensje. Bycie radnym im to zapewnia. Radnymi w 90% są ludzie przebiegli i cwaniacy. Ta funkcja nie ma nic wspólnego z pracowitością.

SUZUKI
2 lat temu

Wielu radnych pracuje w szkołach, szpitalach, spółkach komunalnych i wielu ze spółek komunalnych, szkół ,urzędów, szpitali ubiega się o mandat w obecnym rozdaniu przecież to normalka.

Krzysztof
2 lat temu

A to tylko wierzchołek układu PoPis w Ostrowie. Warto zainteresować się powiązaniami ludzi “dobrej zmiany” (Pani wicewojewoda, burmistrzowie Raszkowa) z ludźmi PO.

Kolega
2 lat temu

Tej trojcy juz dziekujemy

Akumulator
2 lat temu

Qźwa! Chciałbym być taki sławny jak Adamczak.

mm
odpowiada  Dj Rafał
2 lat temu

To są te klimaty.

wyborca
odpowiada  ???
2 lat temu

Ostry słuszny komentarz ! Ci co wybierają w większości pracują za najniższą pensje a wybierają darmozjadów i ze swoich podatków,zafundowali tej trójce milion złotych !!! Himalajami głupoty i nieodpowiedzialności będzie ponowne wybranie tych osobników – HURNA, NOWICKA, ADAMCZAK, MOTYLEWSKI, itp. A szczytem wyższym od Himalajów – wybór DROZD !!! Głupców nie sieją,rosną sami i jestem pewien,Że niektóre hieny przejdą. !!!

???
2 lat temu

Odpier**cie się od legalnie wybranych cztery lata temu radnych. Zostali wybrani przez suwerena,tj. z woli mieszkańców Ostrowa ! Otrzymywali wynagrodzenie z godnie z obowiązującymi przepisami (głupimi),które zostały ustanowione ustawami.Nie mieli na to wpływu,że nie można było im zmienić poprzedniego wynagrodzenia,jak i pracodawcy nic nie mogli zrobić ! Każdy z Was może kandydować w najbliższych wyborach i korzystać później z tych przywilejów ! Pyskując przed komputerami,dajecie świadectwo własnej niemocy i nieudacznictwa życiowego. Że inni mogą zarabiać a Wy nie. Dlatego jedynie co Wam pozostało to prezentowanie nienawiści i zawiści na forum ! Od tego jazgotu kasy Wam nie przybędzie,nie potrafisz to do MAHLE ! Nie podoba się radny,wyborcy teraz za dwa tygodnie zweryfikują ! Ale jak znam życie,podziały frakcyjne są tak zatwardziałe w Ostrowie,że wybiorą TYCH SAMYCH,nawet jeśli nagrabili kasiory ! Byle w imię zasady,tylko nie ONI, obronić dla swoich koryto,aby mieli przewagę w Radzie Miejskiej czy Radzie Powiatu. Wybrani korzystają z okazji i rządzą kolejną kadencję w imię kolejnych korzyści,wpływów i wysokich apanaży ! To nie oni sami a WYBORCY,jesteście jednymi z nich – sadzają na samorządowych stołkach radnych ! Więc odpie**cie się od radnych a miejcie pretensje do WYBORCÓW,czyli do samych siebie,że takich patoli wybraliście i jestem przekonany,że znowu wybierzecie !!! Zacietrzewienie pozbawia rozsądku o pragmatyzmu !!! FINITO ! Po wyborach się przypomnę,że głupota decyzyjna wyborców nie zna granic.

83
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x