Rozdadzą 3 tysiące drzewek. „Święto Drzewa” już w niedzielę

W najbliższą niedzielę, 7 października, Ostrów Wielkopolski, już po raz czwarty, obchodził będzie „Święto Drzewa” – święto przyrody i edukacji. To ogólnopolska akcja sadzenia drzew zainaugurowana w 2003 roku przez Klub Gaja. Ostrowian zapraszamy do Parku 600-lecia od godziny 12.00.

+

Ostrów Wielkopolski po raz kolejny włączy się w ogólnopolską akcję sadzenia drzew. Program wystartował już 15 lat temu, a od 2007 roku bierze udział w kampanii „Miliard Drzew dla Planety” zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP). W Ostrowie tegoroczne obchody „Święta Drzewa” zaplanowano na 7 października w Parku 600 – lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek), w godzinach od 12.00 do 15.00.

– W programie zaplanowaliśmy m.in. przekazanie mieszkańcom naszego miasta ok. 3000 szt. drzew przygotowanych przez Nadleśnictwo Antonin. To już swego rodzaju tradycja. Od początku kadencji podarowaliśmy ostrowianom ponad 11 tysięcy sadzonek drzew, które później rosną na działkach lub w przydomowych ogródkach – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

W programie poza tym gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 5, stoisko Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego, zbiórka karmy i wyposażenia dla międzygminnego schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim oraz zbiórka nakrętek dla ucznia jednej z ostrowskich szkół pn. „Kuba potrzebuje Twojej pomocy – przynieś nakrętki” w zamian za cebule tulipanów. To także rozstrzygnięcie Eko Konkursu Fotograficznego „Zwierzęta w obiektywie” zorganizowanego przez spółkę CRK Zieleń i Rekreacja.

Zapraszamy!

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przedstawiciel * coli miał wypadek
Subskrybuj
Powiadom o

12 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ryszard Owczarek
5 lat temu

Termin nietrafiony. Niedziela z otwartymi galeriami ……………….. Trzeba było 14 pazdziernika zrobic ……………..

tik - tak
5 lat temu

Janusze i Grazyny juz grzeją swoje Matizy aby byc pierwszymi po drzewko ……………..

JUNGEN
5 lat temu

Typowa pokazówka, większość weźmie i nie wsadzi lub wsadzi nie nie będzie podlewać i tak zwiędną …

Michał
5 lat temu

Tak teraz targ , drzewka a za chwilę uuuuuu.już współczuję jej będzie bomba.

...
5 lat temu

drzewa sadza..tez zle. Nie sadza tez zle….Szyszko wytnie? Lajkuja a nie wiedza nawet kto to anio co chodzi Wazne ze w jednej stacji tv powiedzieli ze Szyszko jest be. No jakby x z opozycji sadzil w Nowy Rok..to by byly plusiki.Jaki dzielny i pracowity…porazka

Ja.
5 lat temu

A Szyszko Ci je wytnie 🙂

marek
5 lat temu

tak , ukorzeni się!

McJ
5 lat temu

Jesienią młode drzewa sadzić?
Może się nie znam, ale ukorzeni się to to przed zimą?

Ola
odpowiada  McJ
5 lat temu

Pora jak najbardziej odpowiednia.

Dżon
5 lat temu

Mikołajczyk przyjdzie brzozy sadzić.

helowa mgła
odpowiada  Dżon
5 lat temu

Pancerne brzozy.
Z kolei pani prezydent z pewnością uściska kogo popadnie.

icek 3
odpowiada  Dżon
5 lat temu

Schrek zadzwoni do Merkel i do Brukseli do ryżawego i wszystko naskarży.

12
0
Napisz co o tym sądziszx