Czy lekarka popełniła błąd? Agrafka połknięta przez 6-miesięcznego Kubusia

Udostępnij
Tweet

Zarówno szpital jak i policja w Krotoszynie prowadzą postępowanie w sprawie podjętych przez lekarkę decyzji, do której w piątkowy wieczór trafił 6-miesięczny Kubuś. Chwilę wcześniej leżał w swoim wózku, gdzie zwyczajowo przyczepiony był medalik z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej. Dziecko zainteresowane świecidełkiem, zerwało go, a otwarta agrafka została przez niego połknięta. Już po krótkiej chwili mama Kubusia zorientowała się, że niemowlę trzyma w ręku medalik, a nigdzie nie widać agrafki. Rodzice chłopca natychmiast przewieźli go na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie.

+

Z wczoraj opublikowanego przez szpital w Krotoszynie oświadczenia wynika, że dziecko w trakcie pobytu w krotoszyńskim szpitalu było pogodne, miało prawidłowy oddech, odruch połykania i krążenie, a jego życie nie było zagrożone. Rodzice rzucają zupełnie nowe światło na przebieg zdarzeń. Jest ono sprzeczne z oświadczeniem opartym na wersji lekarki.

Kiedy rodzice Kubusia dotarli do szpitala, miła pani z okienka rejestracyjnego po usłyszeniu, że malutki pacjent połknął agrafkę, natychmiast skierowała go na prześwietlenie RTG. Po 10 minutach wyszła po raz pierwszy lekarka, która zapytała się rodziców co się stało. Usłyszała, że dziecko połknęło agrafkę. Wtedy zdaniem rodziców powiedziała – To musicie szybko jechać do szpitala w Ostrowie na chirurgię dziecięcą. Rodzice twierdzą, że lekarka w żaden sposób nie zbadała dziecka, ani jego oddechu, ani odruchu połykania ani krążenia. Dziecko płakało podczas pobytu w szpitalu. Ze zdjęcia RTG wynikało, że agrafka jest otwarta, ostrym końcem skierowana ku dołowi. Zaklinowała się na wysokości tchawicy (dolna część gardła, tuż nad wlotem do płuc – przyp. red.)

Rodzice wsiedli do auta. Już na wyjeździe z Krotoszyna natrafili na zator spowodowany dużym ruchem aut. W międzyczasie dziecko zaczęło się krztusić. Po dojechaniu do Biadek, ojciec zauważył stojący radiowóz. Pamiętając z innych historii opowiadanych w mediach, że może liczyć na pomoc w szybkim dotarciu do szpitala w eskorcie radiowozu. Funkcjonariusze polecili, by rodzice jechali dalej, a po uzyskaniu zgody od przełożonych. Radiowóz po kilkudziesięciu sekundach dogonił ich i wyprzedził.

CZYTAJ  PiS ogłosiło kandydatkę na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

Rozpoczęła się walka z czasem. Pierwszy radiowóz został wymieniony dopiero w okolicach fotoradaru w Ostrowie Wlkp. przez ostrowskich funkcjonariuszy. Ci policjanci wiedzieli jak najszybciej dojechać do szpitala. Na miejscu powtórzono badania, żeby wykluczyć krwawienie lub dalsze przemieszczenie się agrafki. Z uwagi na specyfikę zdarzenia, podjęto decyzję o przetransportowaniu karetką na sygnale do szpitala klinicznego we Wrocławiu.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Pacjent
5 lat temu

To jest przyklad ,ze niestety mimo bicia piany przez pana staroste mimo istniejacego sprzetu lekarze nie byli w stanie pomoc Panie starosto ,przecinanie nastepnych wsteg nic nie daje Pan nie slucha lekarzy Pan tyljo otwiera cos co nie na znaczenia Druzyna starosty to zwykle PO Niestety wszystko do siebie Ludzie ,nie dajcie sie nabrac!!!!!!!!!!

Marek
5 lat temu

Mieszkam w Ostrowie 40 lat ale nigdy mi się nie obiło o uszy, że w Krotoszynie jest szpital
i że są tam jacyś lekarze, dziwne.

ola
5 lat temu

Ostrowscy lekarze też się nie popisali. widocznie poziom nie jest taki jak przedstawia się w artykułach prasowych.

kar
5 lat temu

jedziecie po lekarzach spoko może i bez winy nie raz nie są ale lekarza to dziecko nie było, rodzice tez mogli pomyśleć zanim umieścili bezmyślnie dziecko które w tym momencie zainteresuje się wszystkim co ma w zasięgu ręki…agrafka, medalik, mucha uczymy się przez całe życie wszak to naszym obowiązkiem jest przewidzieć co się może wydarzyć ….kuli szklanej nie trzeba i tarota do pewnych rzeczy to mniej więcej jak zostawić szklanke wrzatku na stole i być naiwnym że dziecko po to nie sięgnie…o biegunce nie dyskutujemy

Pytający
5 lat temu

A durny lekarz zawieszony w obowiązkach czy nadal sobie dyżuruje i naraża ludzi na utratę zdrowia?

ania
5 lat temu

Byłam świadkiem, jak rodzice z Jarocina z niemowlakiem trafili na SOR w Ostrowie Wlkp, zostali natychmiast załatwieni wezwano lekarza z oddziału gdzie dziecko zostało przyjęte, wcześniej byli w Kaliszu gdzie zostali odesłani do Ostrowa. To był weekend, o 21 trafiłam na oddział, gdzie przyjmował mnie lekarz.

42
0
Napisz co o tym sądziszx