Szef Solidarności zginął w wypadku

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w piątek, na drodze krajowej nr 12 w Kościelnej Wsi – trasa Kalisz – Pleszew. W zderzeniu pojazdu ciężarowego z osobowym śmierć poniósł kierowca samochodu Hyundai. Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy.

+

Kierowca osobówki jechał samochodem zarejestrowanym w Kaliszu, natomiast samochód ciężarowy jest zarejestrowany w powiecie wieruszowskim. – Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że mężczyzna kierujący hyundaiem jechał w kierunku Kalisza. W pewnym momencie zjechał ze swojego pasa ruchu i zderzył się z ciężarowym DAF-em – powiedziała Monika Kołaska, rzecznik pleszewskiej policji.

Aktualizacja: W wypadku zginął szef Zarządu Regionu Wielkopolska Południowa NSZZ „Solidarność” Jarosław Wilner – Absolwent Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Był członkiem „S” od 1980 r. Działalność związkową rozpoczynał w firmie, z którą był związany do dzisiaj – Fabryce Wyrobów Ażurowych Haft w Kaliszu – obecnie Fabryce Firanek i Koronek Haft SA, gdzie pełnił funkcję przewodniczącego KZ i skąd był delegatem na WZD Regionu.

Po 13 grudnia 1981 r. współorganizował tajne struktury „S”; od kwietnia 1982 r. był członkiem Tymczasowego Komitetu Koordynacyjnego „S” Wielkopolska Południowa. Był również redaktorem, drukarzem i kolporterem pism „Społeczeństwu do Przemyślenia”, „Biuletyn Informacyjny TKK” i „Magazyn Polski Walczącej”. Zatrzymywany i skazywany przez kolegium ds. wykroczeń; wielokrotnie nękany rewizjami w domu.

W 1989 r. współorganizował struktury „S” w zakładzie pracy. W latach 1990-2005 był delegatem na WZD Regionu Wielkopolska Płd. i członkiem ZR; od 1992 r. wchodził w skład Rady Krajowego Sekretariatu Przemysłu Lekkiego „S”, od 1992 r. był delegatem na KZD.

W czerwcu po raz kolejny został wybrany szefem ZR Wielkopolska Południowa. Od kilku dni słabo się czuł.

Zdjęcie: Kalisz24 INFO

CZYTAJ  Pacjent podpalił łóżko. Powód szokuje

7 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wacek
4 lat temu

Po naszych drogach jeżdzą sami MISTRZOWIE KIEROWNICY wyprzedzanie na trzeciego to standard .Do tego chamstwo i cwaniactwo w sród kierowców powszechne brak kultury jazdy.

M
4 lat temu

Bardzo przykra wiadomość [*]

.
4 lat temu

Robią ekonomiczne autka małolitrażowe, duży suv typu qasquai 1.5dci i co się dziwić że przy wyprzedzaniu nie chce jechać. Dołożyć do tego kierowcę który zapomina o tym że należy zacząć rozpędzanie się już na swoim pasie na dobrych kilka sekund przez dojechaniem do pojazu który zamierzamy wyprzedzić; dołożyć do tego duże natężenie ruchu, mało miejsc do bezpiecznego wyprzedzania i to że prawie zawsze znajdzie się zawalidroga który paraliżuje całą komunikację równa się od czasu do czasu wypadek.

Lech
4 lat temu

12 Kalisz -Pleszew naznaczona jakby przekleństwem. W zeszły czwartek uczestniczyłem w pogrzebie kolegi który zginął w identycznych okolicznościach. Gdy wracałem z pogrzebu na obwodnicy Pleszewa tylko „milimetry” dzieliły kolejnego kierowcę osobówki który wyprzedzał przed zjazdem na Kowalew jadąc czołowo na ciężarówkę.

Polityk
4 lat temu

Ja tego nie rozumiem jak można pod taki duży samochód wjechać , taki duży samochód to już z daleka widać!!!! To już kolejny tego typu zdarzenie na tym odcinku drogi.A może celowo to robią ci ludzie!? Nie wiem jak to rozumować

Asics
odpowiada  Polityk
4 lat temu

A może miał zawał. Nigdy nic nie wiadomo

icek 3
4 lat temu

Zjechał wprost pod ciężarówkę … masakra.

7
0
Napisz co o tym sądziszx