Piknik militarny – dzień otwarty Wojsk Obrony Terytorialnej – zapowiedź

Już w najbliższą sobotę, tj. 29 września 2018 r. na Placu Św. Józefa w Kaliszu odbędzie się PIKNIK MILITARNY z okazji święta Wojsk Obrony Terytorialnej, którego organizatorem jest 12 Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej z Poznania oraz Wojskowa Komenda Uzupełnień w Kaliszu.

+

W ramach organizowanych atrakcji przewidziano między innymi:
– możliwość oddania strzału z broni strzeleckiej w 40 metrowej mobilnej strzelnicy tunelowej;
– pokaz umiejętności żołnierzy z samoobrony;
– punkty szkoleniowe z pierwszej pomocy przedmedycznej;

– pokaz sprzętu wojskowego oraz wyposażenia indywidualnego wchodzącego w skład batalionu lekkiej piechoty żołnierzy terytorialnej służby wojskowej (min.: quady, motocykle, itp.);
– pokaz historycznego sprzętu wojskowego min. pojazdu „Poznańczyk” ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Poznaniu;
– pokaz sprzętu militarnego ze zbiorów Muzeum Techniki i Uzbrojenia Wojskowego w Kaliszu;

– spotkania z pierwszymi żołnierzami terytorialnej służby wojskowej w Wielkopolsce, którzy na żywo opowiedzą o swoich doświadczeniach,
procesie szkoleniowym i etapach rekrutacji;
– punkty informacyjno-promocyjne WKU w Kaliszu, gdzie będzie można zaczerpnąć informacji dotyczących naboru do różnych form służby wojskowej min. terytorialnej służby wojskowej, służby przygotowawczej, służby zawodowej, służby kandydackiej, a także do Legii Akademickiej;
– poczęstunek dla wszystkich uczestników pikniku w postaci grochówki
żołnierskiej.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na piknik w godzinach 8-16. Wstęp wolny.

CZYTAJ  Choinka rozświetliła ostrowski Rynek (ZDJĘCIA)

12 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
poinformowany
4 lat temu

Partyzanci Antoniego porównywani z gwardią narodową w USA? W USA do gwardii trafia ktoś, kto uklończył podstawowe szkolenie wojskowe- minimum 3 miesiące, oraz byli żołnierze, a nie partyzanci szkoleni od czasu do czasu

TomekZ
odpowiada  poinformowany
4 lat temu

Proponuję sprawdzić jak długo trwa szkolenie w ramach WOT oraz dlaczego Szwajcaria nie została zaatakowana przez Niemcy:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Tannenbaum

TomekZ
odpowiada  poinformowany
4 lat temu

W WOT też służą byli żołnierze zawodowi. Zaczynają od szkolenia 8-dniowego a potem staja się „terytorialsami” Dodatkowo przypominam, że całkowite szkolenie rozciągnięte jest na okres 3 lat.

TomekZ
4 lat temu

Lepsi tacy terytorialsi niż księżniczki w rurkach. Zobacczie jak to wygląd w innych krajach np. w Szwajcarii.

do Tomcia
odpowiada  TomekZ
4 lat temu

Szwajcaria, Szwecja- kraje, które nie zaznały wojny od kilkuset lat… To doskonały przykład Tomaszku.

win
4 lat temu

Jak już nie wystarczają łańcuchy z różańców na wschodzie kraju to należy powołać armię modlitewną do Miłosierdzia Chrystusa i Maryi Dziewicy uzbrojoną w samobieżne klęczniki!

po co to?
4 lat temu

Trzeba być kretynem żeby sprzedać się jak dziwka za 500 zł po to żeby zadowolić pis i maciora.Lepiej niech zachowają godność i szybko się wycofają albo niech płacą minimum 2 tys.zł.Dać się zabić i zabić kogoś za głupich rządzących co kasa im rozum odebrała to trzeba być skończonym debilem bez rozumu!Powodzenia życzę dużym dzieciom.

kot prezesa
odpowiada  po co to?
4 lat temu

Jest super! 500+500 na wot ,i mamy zabawę ciuli w małe dzieci ,jak kiedyś na podchodach z drewnianymi karabinkami. O zgrozo kto nas wyzwoli z obłędu rządzących pajaców!!!?

fajny czs,jak nie kiełbasa wyborcza to grochówka:-)
4 lat temu

A wuj tam,grochówy się za free nawpier..alam.Byle wódeczki nie było bo po niej jestem jak Andrzej podpiszę wszystko,więc muszę być czujny bo mnie zwerbują.

przemyslenia
4 lat temu

Gwardia narodowa – dla mnie jest jasne bo.. po co nam ta Gwardia ?
Antowni – wołał ,ze do utrzymania bezpieczenstwa wewnetrznego ? przeciesz mamy słuzby wewnetrzne z odpowiednim ministrem . Nie grozi nam wojna , Parlament nie ogłosił stanu wyjatkowego . Wiec po co ?. Konstytucyjnie nasze siły zbrojne mają statut defensywny nie ofensywny . Komu zalezy na ubezwlasnowlnieniu MON poprzez wojsko NATO na terenie RP .
Ktos sie boi przewrotu politycznego przy pomocy d-ców okregów wojskowych ? . Kto sie boi ? kto sie zbroi ? Kto się szykuje na taka ewentualnośc. Bo komu przysiegał zwykly zołnierz MON ? narodowi czy partii politycznej ? NARODOWI – i w tym jest strach – obawa . To nie demagogia to przemyslenia

Janusz
odpowiada  przemyslenia
4 lat temu

Też mi przemyslenia. Sam nie wiesz chyba co piszesz. Poza tym podziału armii na okręgi wojskowe już dawno nie ma. Troche jesteś nie na bieżąco.

JUNGEN
odpowiada  przemyslenia
4 lat temu

Przemyśl sobie mądralo jak to za granicą wygląda np. na tym postępowym i nowoczesnym zachodzie.

12
0
Napisz co o tym sądziszx