OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Stadion Miejski – kolejny etap modernizacji

Trwa kolejny etap modernizacji ostrowskiego Stadionu Miejskiego. Tym razem wyremontowana zostanie część pomiędzy nową trybuną na pierwszym łuku w kierunku parku maszyn oraz odcinek od trybuny głównej do trybuny gości. Koszt tegorocznej inwestycji to blisko 2,3 mln zł. Kolejne 3 mln zł zostaną przeznaczone na remont stadionu już w przyszłym roku.

+

Wykonawcą prac jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego. Miasto na tę część modernizacji przeznaczyło 2 294 846,31 zł. Na części pomiędzy trybuną główną a trybuną gości powstała już żelbetowa trybuna. Wcześniej zdemontowano drewniane ławki, usunięto również betonowe elementy trybun. W miejsce drewnianych ławek zamontowane zostaną krzesełka z polipropylenu. Taki sam zakres prac wykonany zostanie od trybuny na pierwszym łuku w kierunku parku maszyn.

– Prace idą pełna parą. Trwa właśnie remont części stadionu od trybuny głównej do trybuny gości. Zakres prac zawiera też powstanie pasa bezpieczeństwa oraz schodów zewnętrznych od strony pasa i kolejnych od trybuny głównej. Wykonana została w tym miejscu ściana oporowa. W tym etapie zmodernizujemy też kolejny moduł o długości ponad 10 metrów do parku maszyn, żeby dokończyć tę część stadionu – wymienia Beata Klimek, prezydent Ostrowa.

Prace dotyczą też wykonania drenażu oraz odwodnienia, a także ogrodzenia w pasie bezpieczeństwa. Na wyremontowanych trybunach zamontowanych zostanie ponad 1400 nowych krzesełek. Termin wykonania prac zaplanowano na 30 listopada 2018 r.

W 2017 roku miasto na remont stadionu wydało 1 415 978,72 zł. Wyremontowana została wówczas trybuna na pierwszym łuku. Drewniane siedziska zostały zastąpione trybunami prefabrykowanymi z 840 krzesełkami. Wykonano też nowe ściany oporowe i zamontowano balustrady. Powstały tu także schody.

– W obecnej kadencji krok po kroku remontujemy ostrowski stadion. Jest to niezwykle kosztowna inwestycja, dlatego wykonujemy ją etapami. W 2017 roku przeznaczyliśmy na ten cel niemal 1,5 mln zł, w tym roku ponad 2 mln. Dzięki temu zmodernizowana zostanie już połowa stadionu. W Wieloletniej Prognozie Finansowej na dalszą przebudowę w 2019 roku przeznaczonych mamy już ponad 3 mln zł. Ostatnie mecze, choćby niedawny z Rzeszowem, pokazują, że ostrowski żużel nadal ma kilkutysięczną rzeszę kibiców. Chcemy im zapewnić bezpieczne i komfortowe warunki do śledzenia sportowych zmagań na ostrowskim stadionie – przekonuje prezydent Klimek.

15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rock Hunter
2 lat temu

kiedy będzie e-żużel. Mieszkańcy mają serdecznie dość hałasu i smrodu. Autobusy można zrobić na bateryjki, a motorka nie?

Gruby z Nowotki
2 lat temu

Jak skonczą ostatni sektor modernizować to ten pierwszy będzie juz do remontu 😀

Pener z Nowotki
odpowiada  Ryszard
2 lat temu

Ku..wa mać Rychu ale z ciebie analfabeta, naprawdę nie pisz nic bo razi po oczach

adam
2 lat temu

Mialo byc o stadionie a skonczylo sie na dentyscie itd. Zgodze sie z Jungen ze trza sie wziasc do roboty jak chce sie miec wiecej.No i prawda..pokolenie roszczeniowe..daj na to,daj na tamto…ale jak ma byc inaczej jak babcie doroslym wnukom miejsca w autobusie ustepuja…Widzialem!

rolnik!
2 lat temu

Każdy orze jak może,Klimek, Mikołajczyk, Grzeszczyk – by pozyskać wyborców. Po co emocje! Klimek nie w ciemię bita a Wasze wyliczanki,koszty,sens decyzji,to Wasze indywidualne poglądy.Kandydatom zależy na pozyskaniu większych grup np.kibiców żużla !

@muszka
odpowiada  Muszka
2 lat temu

A Ty ciągle swoje ! Zrozum ćwoku,że to normalne zagrywki przedwyborcze, Politycy to kasta ludzi,których osobowości odbiegają od ogólnych przyjętych zasad etyki. Polega to na wzajemnym podgryzaniu,wyciąganiu brudów czy akcjach na pokaz ! Dotyczy to każdej opcji politycznej,ich kandydatów. Jedni ciągną za samochodami banery,drudzy odpowiadają także banerami itp. Jakby aktualnym prezydentem był ktoś z innej. opcji np.PO ,takie pozorowane akcje też by były ! Jak tego nie pojmujesz nie zabieraj głosu. Klimkową atakują wściekle,więc podejmuje decyzje,by pozyskać wyborców,zamiast pysków z takimi jak Ty na forum. A że przed wyborami – 7000 kibiców na meczach żużla – TO PRZYSZLI WYBORCY ! A co ma się dać ograć,udawać cnotliwą Zuzannę. A przeciwnicy szaleją. Wybory to taktyka a na merytoryczne rządzenie przyjdzie czas po wyborach.

Ram
2 lat temu

Na temat remontu można wiele powiedzieć.
Pytanie 1 zasadnicze – po co projektant umieścił w 1 rzędzie siedziska? Z tych miejsc nic nie widać, oprócz kasków zawodników i dlatego nikt tam nie siedzi. Ostatnio ma Rzeszowie było sporo kibiców i pierwszy rząd całkowicie pusty, ludzie wolą stać na “koronie” stadionu – lepiej widać i raczej kamienie z toru nie lecą. Czy nie można tego zweryfikować, aby nie robić fikcji – miejsca są, ale nie do użytku. Szkoda pieniędzy i czasu.

gato
2 lat temu

ponad 2 mln zł. wydane na remont kawałka trybuny stadionu bez normalnych toalet po prostu żenada, ciekawe kiedy Pani prezydent zorientuje się że 21 wiek mamy już od 18 lat i warto by było takie inwestycje prowadzić w jakimś standardzie!

Ryszard
2 lat temu

Zeby robic remont stadionu to musi byc dal kogo a dlatego 3 ligowego zespolu za parowozowniecich wyslac i tam nie jezdza moze tam znajda ustawienia

Palacz
odpowiada  .
2 lat temu

Sie uczyc nie chcialo to sie mniej od ukraincow zarabia, kazdy chcialby siedziec na tylku nie robic nic i zeby z 5tys zarabiac. Pieniadze leza na ulicy tylko trzeba sie po nie schylic, nie czekac az ktos za nas pozbiera i zbusmiechem na twarzy wcisnie w dlon i powie masz. Tak na marginesie, pake bo lubie i sobie zapracowuje. Do dentysty i tak trzeba isc prywatnie bo na nfz kolejki zajete przez ta mlodziez na zusie rodzicow. Pozdrawiam

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x