Zachęcamy do sprzątania świata!

Powiat Ostrowski po raz kolejny włącza się w ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata Polska – 2018” pod hasłem przewodnim: „AKCJA – SEGREGACJA”. W dniu 21 września 2018 r. zorganizowana zostanie zbiórka odpadów z udziałem młodzieży.

+

Akcja skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Ostrowskiego. Młodzież z 16 placówek, wraz z opiekunami wspólnie będą sprzątać i porządkować tereny wokół własnych szkół oraz wybrane tereny zieleni.

Tradycyjnie Powiat Ostrowski zapewni uczestnikom worki i rękawiczki ochronne oraz pokryje koszty wywozu zebranych odpadów z 13 punktów zlokalizowanych na terenie miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Ponadto w ramach współpracy z budżetu Gminy i Miasta Odolanów oraz Gminy Przygodzice pokryte zostaną koszty odbioru odpadów zebranych przez uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych zlokalizowanych na ich terenie.

Realizowane w Polsce od 25 lat „Sprzątanie świata” ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej nie tylko wśród młodzieży ale i dorosłych zgodnie z hasłem: „zbieramy – sprzątamy – nie śmiecimy”. Celem tegorocznej akcji jest zwrócenie uwagi na ważny aspekt segregacji odpadów.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Tłum na koncercie - I Dzień Majostaszków (ZDJĘCIA)
Subskrybuj
Powiadom o

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Rock Hunter
5 lat temu

niech McDonald posprząta teraz lasy z torebek z mcdriva!!!! ktoś kto pozwolił na taki sposób sprzedaży powinien siedzieć!!!

Piotr
5 lat temu

No Powiat się spisał sprzątanie świata zorganizował a Miasto Ostrów Wielkopolski w tym roku nie będzie sprzątać świata. Ochrona Środowiska zapomniała o sprzątaniu? Pani Prezydent dobra okazja aby się promować!

JUNGEN
5 lat temu

Niech las przy wysypisku posprzątają bo sam wygląda jak wysypisko …

Do Miastowego....
5 lat temu

Proszę nie generalizować… Wieśniaki mają worki ( Przybysławice Gmina Raszków) i segregują. Wiadomo, że nie wszyscy. A teraz Miastowy odpowie dlaczego w Ostrowie taaaaki smog???? Najbardzej zanieczyszczone miasto w tym regionie. Wieśniak to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania…to tak dla poszerzenia wiedzy Miastowego?

Lepszy sort
5 lat temu

„Zbieramy- sprzątamy – nie śmiecimy”. A ja mówię, że jeżeli gawiedź będzie stosowała ostatni człon tego hasła, to te dwa pierwsze będą niepotrzebne.

hhaf
5 lat temu

własnie – my indywidualnie sprzątamy, segregujemy po sobie . Słuzby komunalne robia to co publiczne, rodzice, szkola uczy kultury , czystoscie ECO. To kto jeszcz ema sprzatac ten powiat ? K*rwa znowu jakis debil pewnie napisał projekt i bierze kase za to co powinno byc norma

Radłów
5 lat temu

A co powiecie na to że w gminie Raszków nie dają worków na plastiki? Takie to segregowanie w naszym powiecie…

Miastowy segregujący
odpowiada  Radłów
5 lat temu

W tej gminie nikt nie wyrzuci odpadów plastikowych do worka. Wieśniaki mają piece które łykają wszystko.

.....
5 lat temu

A czy po pieskach…. też będą sprzątać?

Sprzątający po swoim pupilu
odpowiada  .....
5 lat temu

Po twoim pewnie tak skoro zadajesz takie pytanie.

10
0
Napisz co o tym sądziszx