Oddali hołd ofiarom katyńskim

Udostępnij
Tweet

Przy pomniku ofiar Sybiru z Ziemi Ostrowskiej, wspominano wczoraj 79. rocznicę agresji Związku Sowieckiego na Polskę. Dla Polski, dla naszych rodaków – był to cios w plecy. Nasz kraj, który toczył wtedy nierówną walkę z hitlerowskim okupantem, musiał zmierzyć się jeszcze z uderzeniem Armii Czerwonej ze wschodu. Doszło wtedy do potężnego aktu agresji. Polska, w bardzo krótkim czasie – stała się ofiarą drugiego – totalitarnego i zbrodniczego systemu.

+

W poczuciu zadumy i refleksji wspominaliśmy wczoraj obrońców naszej Ojczyzny oraz cierpienie i śmierć tysięcy mieszkańców Kresów Wschodnich. Żołnierzy, funkcjonariuszy policji, straży granicznej, harcerzy, młodzież i tych którzy zginęli śmiercią męczeńską w sowieckich więzieniach i katowniach. Często potajemnie pomordowanych przez NKWD i pogrzebanych w bezimiennych mogiłach.

Złożono hołd setkom tysięcy Polaków deportowanych w głąb Związku Sowieckiego, tam zabijanych lub męczonych w nieludzki sposób. Prawda i pamięć o ofiarach obozów w Starobielsku, Kozielsku, Ostaszkowie, pomordowanych w Lesie Katyńskim i wielu innych miejscach kaźni, niech towarzyszy nam zawsze. Niech towarzyszy nam, aby mieć nieustanną świadomość – do czego prowadzą totalitarne ustroje – wymierzone w wolność człowieka, suwerenność narodów i prawo do samostanowienia.

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Koniec procesu pozbawienia życia dwóch osób. Jak się bronili oskarżeni?
Subskrybuj
Powiadom o

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
hanka
5 lat temu

Pani Beato jeszcze raz pozdrawiam ma pani na prawdę klasę na sybirakach prezentowała się pani pięknie nasze głosy dla Pani ????

17/32
5 lat temu

Jakaś admiralicja?
Pani ledwie widoczna ale świetnie odżywiona, podgardlankę widać, pewnie budżetówka? Drugi pan wiadomo, pleban, to i tłuściutki. Ale dwaj marynarze? Mizerni bardzo.Zawsze mówię, najsampierw obiad a dopiero potem uroczystości!

historyk
5 lat temu

A gdzie relacja i zdjęcia z upamiętnienia rocznicy 1 września, gdy „naszym Rodakom zadano cios … w pierś ” o godz 4.45 – 1 września 1939 ???

3
0
Napisz co o tym sądziszx