Zagłodził bydło, koniec śledztwa

Powracamy do tematu zagłodzonych byków na jednej z posesji pod Ostrowem Wlkp. Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w tej sprawie. Oskarżony 65-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Na miejscu znaleziono 6 sztuk padniętego bydła.

+

Biegli wydali opinię, że zarówno krowy/byki jak i znajdujące się w pomieszczeniu obok świnie były głodzone, a także brodziły we własnych odchodach. Nawet gdy jedno ze zwierząt padło, pozostawało w swojej zagrodzie. Prawo przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka miesięcy głodził i zaniedbywał zwierzęta, teraz stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła śledztwo w sprawie 65-latka, który usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami, które miał w swoim gospodarstwie.

Makabryczny proceder rozpoczął się rok wcześniej we wrześniu. Do kwietnia, kiedy wkroczyły służby, ostatecznie stwierdzono śmierć 5 krów i byka. Gospodarz miał nie podawać zwierzętom wody, jedzenia czy oprzątać ich odchody. Bydło brodziło w kilkudziesięciocentymetrowej warstwie gnoju. Od czasu odkrycia tego zdarzenia, mężczyzna przebywał pod dozorem policji.

CZYTAJ  4 wozy straży pożarnej do 1 motocyklisty

13 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lalal
4 lat temu

do kefir – karawany stojących zobaczysz na wsi ale nie krów – tylko buraków w ARR po dofinnasowania .

kefir
4 lat temu

Uważam, że zwierzęta hodowlane hoduje się dla korzyści. Taki ich los że trafiają na koniec pod nóż. Ale swoje życie powinny przeżyć w możliwie dobrych warunkach. Spokojnie dałbym temu człowiekowi rok w pace. Zasługuje na to.
Jest jeszcze gorzej. Bo tu widzimy drastyczne sprawy, a normalnie krowy w oborze od urodzenia do śmierci żyją w świetnych, szpitalnych warunkach, i światła słonecznego nie widzą, łąki nie widzą, nie wylegują się na niej, nie powąchają trawy i kwiatów. W nowoczesnych hodowlach jest w sumie tak samo jak w tym barłogu. Zwierzaki podłączone do systemu żreć – doić – na koniec na ciężarówkę i pod nóż.
Gdzie się podziały karawany krów na wsiach co wieczór spędzane z łąk?

eki
4 lat temu

mysle,że w sądach nastapiły wrescie zmiany – bezwzgledna odsiadka min. 1 rok . Ludzkie bydło powinno byc tak samo traktowane jak on traktowal – katolik krwa
Prokuratura Rejonowa w Ostrowie wlkp .,- błyskawicznie zebrała mat. dowodowy – gratulacje za mobilność

Psiarz
4 lat temu

A gdzie byli sąsiedzi. Nie wierzę, że nikt nie wiedział o cierpieniu zwierząt, ale wiocha to jest wiocha oni na cierpienia innych, a co dopiero zwierząt są nieczuli.

ktoś
odpowiada  Psiarz
4 lat temu

Gdybym był sąsiadem tego kogoś pewnie bym cie znalazł za obraze cwelu z miasta a tak na marginesie to mieszkam na wsi i jestem z tego dumny

123
4 lat temu

Zawiasy jak nic !!!

Sołtys
4 lat temu

zamknąć go w gnojowniku i nie podawać wody tak długo jak sam nie podawał temu bydłu

Tomek
4 lat temu

65 lat, człowiek powinien na emeryturze odpoczywać , a nie na sile gospodarstwo prowadzić

Arczi
4 lat temu

śmierć za śmierć!!!!!

AnimalS
4 lat temu

Po co taki ktoś trzyma zwierzęta??

z
4 lat temu

Ciekawe jaka kara spotka zwyrodnialca. Pewnie kur…zawiasy. Sam powinien gnój zdychać w mękach.

13
0
Napisz co o tym sądziszx