Zagłodził bydło, koniec śledztwa

Udostępnij
Tweet

Powracamy do tematu zagłodzonych byków na jednej z posesji pod Ostrowem Wlkp. Prokuratura Rejonowa zakończyła śledztwo w tej sprawie. Oskarżony 65-letni mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami. Na miejscu znaleziono 6 sztuk padniętego bydła.

+

Biegli wydali opinię, że zarówno krowy/byki jak i znajdujące się w pomieszczeniu obok świnie były głodzone, a także brodziły we własnych odchodach. Nawet gdy jedno ze zwierząt padło, pozostawało w swojej zagrodzie. Prawo przewiduje karę 3 lat pozbawienia wolności.

Kilka miesięcy głodził i zaniedbywał zwierzęta, teraz stanie przed sądem. Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim zakończyła śledztwo w sprawie 65-latka, który usłyszał zarzuty znęcania się nad zwierzętami, które miał w swoim gospodarstwie.

Makabryczny proceder rozpoczął się rok wcześniej we wrześniu. Do kwietnia, kiedy wkroczyły służby, ostatecznie stwierdzono śmierć 5 krów i byka. Gospodarz miał nie podawać zwierzętom wody, jedzenia czy oprzątać ich odchody. Bydło brodziło w kilkudziesięciocentymetrowej warstwie gnoju. Od czasu odkrycia tego zdarzenia, mężczyzna przebywał pod dozorem policji.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Co się dzieje z cenami paliw?
Subskrybuj
Powiadom o

13 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
lalal
5 lat temu

do kefir – karawany stojących zobaczysz na wsi ale nie krów – tylko buraków w ARR po dofinnasowania .

kefir
5 lat temu

Uważam, że zwierzęta hodowlane hoduje się dla korzyści. Taki ich los że trafiają na koniec pod nóż. Ale swoje życie powinny przeżyć w możliwie dobrych warunkach. Spokojnie dałbym temu człowiekowi rok w pace. Zasługuje na to.
Jest jeszcze gorzej. Bo tu widzimy drastyczne sprawy, a normalnie krowy w oborze od urodzenia do śmierci żyją w świetnych, szpitalnych warunkach, i światła słonecznego nie widzą, łąki nie widzą, nie wylegują się na niej, nie powąchają trawy i kwiatów. W nowoczesnych hodowlach jest w sumie tak samo jak w tym barłogu. Zwierzaki podłączone do systemu żreć – doić – na koniec na ciężarówkę i pod nóż.
Gdzie się podziały karawany krów na wsiach co wieczór spędzane z łąk?

13
0
Napisz co o tym sądziszx