OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Ostrowianie okradli myjnię w Jarocinie

Jarocińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do automatu wrzutowego na myjni samochodowej i go okradali. Usłyszeli już zarzuty. Okazali się nimi mieszkańcy Ostrowa Wlkp.

+

Pod koniec lipca br. do Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie trafiło zgłoszenie od właściciela myjni samoobsługowej o kradzieży z włamaniem do automatów wrzutowych myjek. Właściciel myjni stracił w ten sposób kwotę w wysokości kilku tysięcy złotych.

Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni. Podczas zbierania materiału dowodowego śledczy ustalili, że sprawcy poruszali się samochodem marki Renault Clio zarejestrowanym na terenie powiatu ostrowskiego. Okazało się również, że tej samej nocy sprawcy usiłowali włamać się do jeszcze jednego obiektu w Jarocinie, lecz zostali spłoszeni.

Do zatrzymania podejrzanych doszło w pierwszej połowie sierpnia br. w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zamieszkują podejrzewani o popełnienie przestępstwa.

W trakcie prowadzonego postępowania policjanci ustalili, że główną rolę w procederze odgrywał 33-letni mężczyzna, który był już karany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odbywał też karę pozbawienia wolności. On był pomysłodawcą i wykonawcą przestępstwa. 33-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut usiłowania dokonanych w warunkach recydywy co oznacza, że kara jaką może ponieść to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Jego 45-letni kolega, również mieszkaniec Ostrowa Wlkp. – właściciel samochodu usłyszał zarzut pomocnictwa w dokonaniu przestępstwa. Mężczyzna nie tylko wiedział co robi jego kolega, ale zawiózł go swoim autem we wskazane miejsca i czekał na powrót kompana z nielegalnym łupem. Grozi mu do 10 lat pobytu w Zakładzie Karnym.

8 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Jan
2 lat temu

Moze to Kmieciu znow na wolnosci i robi to samo?

Ostrowianin
odpowiada  Ruchu Peja
2 lat temu

Koło przyjedz do Ostrowa dooopku i już z niego nie wyjedziesz za to obrażanie. ..i tyle w temacie sam ci ten swinnnnski ryj obije

JUNGEN
odpowiada  Ruchu Peja
2 lat temu

Tego nie pisał prawdziwy Peja.
On Nasz chłopak, z Poznania, z Jeżyc 🙂

Pener z Nowotki
odpowiada  Ruchu Peja
2 lat temu

Ruchu? peja- pozer udający rapera, gwiazda tęczowego tvn-u

Ruchu Peja
2 lat temu

Ostrów – upadłe miasto dziwek i meneli…

OSTROWIANKA
2 lat temu

A gdzie tam oni z Ostrowa – poprzyprowadzali się z okolic się gdzieś z wioch i mieszkają w Ostrowie.

Rodowity “Ostrowiak” by tak się nie zachował.

kefir
odpowiada  XL - LX
2 lat temu

Popieram. Foto i podpis złodziej.
To samo z politykami głosującymi za (to tak skromnie tylko, ale już wyczerpujące znamiona przestępstwa) budżetem z deficytem. Czym jest budżet z deficytem? Ano jest to szwindel polegający na tym że więcej się wydaje niż zarabia a różnicę ma pokryć obywatel. Normalnymi słowy – jest to złodziejstwo.
Warto stworzyć taką stronę z przestępcami.

XL - LX
2 lat temu

podac do publicznej wiadomosci wizerunek tych obywateli

8
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x