Tragedia w Darłówku. Rodzice kontratakują. Obwiniają ratowników wodnych

Udostępnij
Tweet

Rodzice, którzy stracili trójkę dzieci w Darłówku, przeszli do kontrataku. Ich adwokat składa zawiadomienie w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa przez pełniących wtedy dyżur ratowników wodnych. Mieli nie dopilnować plaży, co spowodowało utonięcie dzieci w Bałtyku.

+

Podczas gdy w Sulmierzycach trwa żałoba, w ramach której prawie na wszystkich domach są wywieszone polskie flagi z czarną wstążką, rodzina musi zmierzyć się z odpowiedzialnością za to co się stało. Część internautów uważa za karygodne zostawienie dzieci we wzburzonych wodach Bałtyku. Sami rodzice doszukują się winy u ratowników wodnych.

Zawiadomienie na prokuraturze dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku – powiedział PAP w piątek mecenas Paweł Zacharzewski.

Ratownicy są odmiennego zdania i twierdzą, że dzieci wpadły do wody poza terenem naszej jurysdykcji. Mimo ostrzegawczej tablicy i zakazu kąpało się tam sporo osób. Nikt nie pomyśli, że skoro jest zakaz, to jest to niebezpieczne miejsce. W dniu, gdy zaginęły dzieci, były czerwone flagi. Nikt nie miał prawa się kąpać. Teraz wina spada na nas. Nie chcę atakować rodziców, bo spotkała ich wielka tragedia, ale nie dopilnowali dzieci. Walczyliśmy z całych sił o tego chłopaka, którego wyrzuciła woda. Ratownicy go reanimowali. Przywrócili mu czynności życiowe, ale niestety w szpitalu zmarł. Pozostałej dwójki szukaliśmy i szukamy. To nie sprawiedliwe, że teraz ktoś nas oskarża – mówi szef ratowników.

Pewne jest, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trójki dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi. Śledztwo dotyczyć będzie także nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z dzieci. Wkrótce okaże się, komu zostaną postawione zarzuty.

CZYTAJ  Weszła pod samochód. Fiat z rozbitą szybą

W piątek popołudniu odnaleziono ciało dziewczynki.

Rok temu ostrowianie pełniący dyżur na tej samej plaży nagrali taki oto filmik:

Pierwszy artykuł zawierający ponad 180 komentarzy dostępy jest tutaj:

Tragedia na wakacjach. Morze porwało troje dzieci (aktualizacja)

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

142 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Renata
1 rok temu

Stała się straszna tragedia przedewszystkim dla rodziców ale bardzo nie ładnie z ich strony że zrzucają teraz winę na ratowników oni pomagali szukać i ratować te dzieci ,wyciągnęli z wody a teraz zostają oskarżani . Tutaj tylko i wyłącznie jest wina rodziców były zakazy kąpieli , rodzice też powinni umieć ocenić sytuację czy mogą dzieci wejść do wody czy nie , matka wyszła na chwile z młodszym dzieckiem ale ojciec był na plaży i nie patrzył na dzieci? Bo rodzice nawet nie wiedzieli czy dzieci wchodziły do wody czy nie ,szukali na plaży wiec wychodzi na to że nikt nie patrzył na nie! To ja pytam czym sie ten ojciec zajmował?! A teraz zwala winę na ratowników???! Ja mam troje dzieci 13,12 i 3 latka i będąc nad wodą wszystko jedno gdzie nie spuszczam ich na sekundę z oczu a jeśli już muszę gdzieś wyjść to wychodzimy wszyscy i idziemy razem ,nie leżę na kocu tyłkiem do góry a dzieci nie gonią samopas tylko stoję przy nich i patrzę cały czas !

MANIEK
5 lat temu

Przestańcie już pieprzyć farmazony.Ogromna tragedia dla rodziców i dla nas wszystkich.Co jest dzisiaj z rodziców.To są wraki po tych przejściach i cierpieniach.Te rany nigdy nie będą zabliżnione,a wy macie jeszcze czelnośc głupoty pisać.Niech każdy wczuje się w to położenie,że mając dzieci trójkę w jednej chwili traci się na zawsze,więc przestańcie się już znęcać nad tymi nieszczęśnikami,bo sami nie wiecie co was za godzinę może spotkać

Aneta
odpowiada  MANIEK
5 lat temu

Współczuję ale tym Dzieciom. Matka z Ojcem doprowadzili do śmierci. I jeśli w końcu nie będzie odpowiedzialności za takie zaniechania będą się topic kolejne i kolejne Dzieci. Współczucie? A jak ktoś morduje drugiego Człowieka to co, współczuć że siedzi w więzieniu… Wow. No to współczuj i szykuj współczucie na przyszły rok. Ja byłam ratownikiem 14 lat, uratowałam 3 osoby w ostrych akcjach. Z pracy odeszłam po tym, jak kobieta na motorówce zabiła 18 latka na Zalewie Zegrzynskim. Znaleźliśmy chłopaka po 3 dniach w zaroślach. Trzymał się za ramię a właściwie za kość która została. Ta Kobieta mieszka w Legionowie i dobrze się miewa. I jak? Współczujesz jej? Tragedia, tak bo powinna siedzieć. Wiesz jeszcze jak mafia się wyżyna to ok, ale jak niechcący topisz 3 czy 4 dzieci jak jakiś czas temu w rzece to chyba jesteś bardziej niebezpieczny prawda? Znęcanie się nad Rodzicami którzy niechcący potopili Dzieci przez komentarz w internecie… BZDURA. Te blizny powinny nosić cechę przestępstwa. Żeby następni może nie wpuszcza Dzieci do wody w czarnych punktach.

ZB
5 lat temu

Powinien być wyrok dla matki, pewnie w zawieszeniu bo jest jeszcze 4 dziecko i dla jego dobra musi być w domu. To było nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokurator powinien ta sprawę potraktować ostro, bo inaczej kolejne nieodpowiedzialne mamusie będą doprowadzać swoje dzieci do śmierci. Wejście do portu, czerwona flaga, zakaz kąpieli, oszalała ta kobieta? A na Facebooku założono profile Zuzi i Kamila, in memorial. Profil trzeciego Dziecka był już wcześniej. Dla mnie to jest po prostu straszne. Jak można upblicznić Dzieci po takiej sytuacji i msza święta z nazwiskiem tej Rodziny zamówiona, każdy może to przeczytać. Ludzie opamietajcie się.

Magda
5 lat temu

Trzeba dbać o własną dupę i dobro Swoich Najbliższych… Bałtykowi jest wszystko jedno, czy wyrzuci na brzeg bursztyny, czy ciała… A głupi Ludzie będą popełniać te same błędy w kółko i jęczeć, że to nie ich wina… Okej, okej, nie matki wina, to Dzieci czyje były? Ratowników, tego prawnika co kontrataki wymyśla? Bycie Rodzicami to nie 500+ i odpisywanie sobie wydatków Dzieci od ZUS. Te Dzieci nie miały szans w takich falach. Matka teraz dostanie leki od psychiatry, pochodzi do psychologa i pójdzie dalej przez życie uboższa o swoje słodkie fantazje, że „na pewno nic się nie stanie i chwilę mogą się pokąpać w półmetrowych falach”.

142
0
Napisz co o tym sądziszx