Tragedia w Darłówku. Rodzice kontratakują. Obwiniają ratowników wodnych

Rodzice, którzy stracili trójkę dzieci w Darłówku, przeszli do kontrataku. Ich adwokat składa zawiadomienie w prokuraturze o możliwości popełnienia przestępstwa przez pełniących wtedy dyżur ratowników wodnych. Mieli nie dopilnować plaży, co spowodowało utonięcie dzieci w Bałtyku.

+

Podczas gdy w Sulmierzycach trwa żałoba, w ramach której prawie na wszystkich domach są wywieszone polskie flagi z czarną wstążką, rodzina musi zmierzyć się z odpowiedzialnością za to co się stało. Część internautów uważa za karygodne zostawienie dzieci we wzburzonych wodach Bałtyku. Sami rodzice doszukują się winy u ratowników wodnych.

Zawiadomienie na prokuraturze dotyczy narażenia na bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia i życia, a w konsekwencji nieumyślne spowodowanie śmierci dzieci przez osoby, które pełniły dyżur ratowniczy w tym momencie na tym kąpielisku – powiedział PAP w piątek mecenas Paweł Zacharzewski.

Ratownicy są odmiennego zdania i twierdzą, że dzieci wpadły do wody poza terenem naszej jurysdykcji. Mimo ostrzegawczej tablicy i zakazu kąpało się tam sporo osób. Nikt nie pomyśli, że skoro jest zakaz, to jest to niebezpieczne miejsce. W dniu, gdy zaginęły dzieci, były czerwone flagi. Nikt nie miał prawa się kąpać. Teraz wina spada na nas. Nie chcę atakować rodziców, bo spotkała ich wielka tragedia, ale nie dopilnowali dzieci. Walczyliśmy z całych sił o tego chłopaka, którego wyrzuciła woda. Ratownicy go reanimowali. Przywrócili mu czynności życiowe, ale niestety w szpitalu zmarł. Pozostałej dwójki szukaliśmy i szukamy. To nie sprawiedliwe, że teraz ktoś nas oskarża – mówi szef ratowników.

Pewne jest, że prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia trójki dzieci przez osoby, na których ciążył obowiązek opieki nad nimi. Śledztwo dotyczyć będzie także nieumyślnego spowodowania śmierci jednego z dzieci. Wkrótce okaże się, komu zostaną postawione zarzuty.

CZYTAJ  Niestety czad zaatakował skutecznie

W piątek popołudniu odnaleziono ciało dziewczynki.

Rok temu ostrowianie pełniący dyżur na tej samej plaży nagrali taki oto filmik:

Pierwszy artykuł zawierający ponad 180 komentarzy dostępy jest tutaj:

Tragedia na wakacjach. Morze porwało troje dzieci (aktualizacja)

142 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Renata
5 miesięcy temu

Stała się straszna tragedia przedewszystkim dla rodziców ale bardzo nie ładnie z ich strony że zrzucają teraz winę na ratowników oni pomagali szukać i ratować te dzieci ,wyciągnęli z wody a teraz zostają oskarżani . Tutaj tylko i wyłącznie jest wina rodziców były zakazy kąpieli , rodzice też powinni umieć ocenić sytuację czy mogą dzieci wejść do wody czy nie , matka wyszła na chwile z młodszym dzieckiem ale ojciec był na plaży i nie patrzył na dzieci? Bo rodzice nawet nie wiedzieli czy dzieci wchodziły do wody czy nie ,szukali na plaży wiec wychodzi na to że nikt nie patrzył na nie! To ja pytam czym sie ten ojciec zajmował?! A teraz zwala winę na ratowników???! Ja mam troje dzieci 13,12 i 3 latka i będąc nad wodą wszystko jedno gdzie nie spuszczam ich na sekundę z oczu a jeśli już muszę gdzieś wyjść to wychodzimy wszyscy i idziemy razem ,nie leżę na kocu tyłkiem do góry a dzieci nie gonią samopas tylko stoję przy nich i patrzę cały czas !

MANIEK
4 lat temu

Przestańcie już pieprzyć farmazony.Ogromna tragedia dla rodziców i dla nas wszystkich.Co jest dzisiaj z rodziców.To są wraki po tych przejściach i cierpieniach.Te rany nigdy nie będą zabliżnione,a wy macie jeszcze czelnośc głupoty pisać.Niech każdy wczuje się w to położenie,że mając dzieci trójkę w jednej chwili traci się na zawsze,więc przestańcie się już znęcać nad tymi nieszczęśnikami,bo sami nie wiecie co was za godzinę może spotkać

Aneta
odpowiada  MANIEK
4 lat temu

Współczuję ale tym Dzieciom. Matka z Ojcem doprowadzili do śmierci. I jeśli w końcu nie będzie odpowiedzialności za takie zaniechania będą się topic kolejne i kolejne Dzieci. Współczucie? A jak ktoś morduje drugiego Człowieka to co, współczuć że siedzi w więzieniu… Wow. No to współczuj i szykuj współczucie na przyszły rok. Ja byłam ratownikiem 14 lat, uratowałam 3 osoby w ostrych akcjach. Z pracy odeszłam po tym, jak kobieta na motorówce zabiła 18 latka na Zalewie Zegrzynskim. Znaleźliśmy chłopaka po 3 dniach w zaroślach. Trzymał się za ramię a właściwie za kość która została. Ta Kobieta mieszka w Legionowie i dobrze się miewa. I jak? Współczujesz jej? Tragedia, tak bo powinna siedzieć. Wiesz jeszcze jak mafia się wyżyna to ok, ale jak niechcący topisz 3 czy 4 dzieci jak jakiś czas temu w rzece to chyba jesteś bardziej niebezpieczny prawda? Znęcanie się nad Rodzicami którzy niechcący potopili Dzieci przez komentarz w internecie… BZDURA. Te blizny powinny nosić cechę przestępstwa. Żeby następni może nie wpuszcza Dzieci do wody w czarnych punktach.

ZB
4 lat temu

Powinien być wyrok dla matki, pewnie w zawieszeniu bo jest jeszcze 4 dziecko i dla jego dobra musi być w domu. To było nieumyślne spowodowanie śmierci. Prokurator powinien ta sprawę potraktować ostro, bo inaczej kolejne nieodpowiedzialne mamusie będą doprowadzać swoje dzieci do śmierci. Wejście do portu, czerwona flaga, zakaz kąpieli, oszalała ta kobieta? A na Facebooku założono profile Zuzi i Kamila, in memorial. Profil trzeciego Dziecka był już wcześniej. Dla mnie to jest po prostu straszne. Jak można upblicznić Dzieci po takiej sytuacji i msza święta z nazwiskiem tej Rodziny zamówiona, każdy może to przeczytać. Ludzie opamietajcie się.

Magda
4 lat temu

Trzeba dbać o własną dupę i dobro Swoich Najbliższych… Bałtykowi jest wszystko jedno, czy wyrzuci na brzeg bursztyny, czy ciała… A głupi Ludzie będą popełniać te same błędy w kółko i jęczeć, że to nie ich wina… Okej, okej, nie matki wina, to Dzieci czyje były? Ratowników, tego prawnika co kontrataki wymyśla? Bycie Rodzicami to nie 500+ i odpisywanie sobie wydatków Dzieci od ZUS. Te Dzieci nie miały szans w takich falach. Matka teraz dostanie leki od psychiatry, pochodzi do psychologa i pójdzie dalej przez życie uboższa o swoje słodkie fantazje, że „na pewno nic się nie stanie i chwilę mogą się pokąpać w półmetrowych falach”.

An
4 lat temu

Jaka wina?
Fakty: 3 dzieci straciło życie które im dali rodzice wychowując ich przez naście lat, pielęgnując i dbając.
Ci właśnie rodzice na których teraz bez żadnych praw wieszacie co najgorsze zabrali 4 dzieci na wakacje aby dać im czas wakacyjny.
Tylko ten kto ma dzieci wie jaki to trud przy 4ce.
Nawet jeśli popełnili błąd, to oni stracili co dla nich najważniejsze.
Nie ja , nie Ty !
Przestańcie się bawić w sędziów tego zdarzenia .
Nikogo NIKOGO!!! po za rodziną ta tragedia nie dotyczy.

Może zamiast bzdurnych lekcji religii , wprowadźmy od najmłodszych lat do szkoły naukę o żywiołach, zagrożeniach, i tym jak się zachować np jak działają prądy zwrotne i jak się z nich wydostać które każdego roku zabijają wielu ludzi.

Kiedy ten kraj zacznie funkcjonować na poziomie i z szacunkiem do innych.
Zacznijcie patrzeć szerzej i nie oceniać bo nie macie do tego żadnego prawa bohaterzy za ekranu kompa!

A co kroków prawnych , rodzice w tym nie uczestniczą ! tylko w tym chorym kraju niedość ,że stracili dzieci jeszcze ich się ukarze wyrokiem sądowym i banał polega na tym ,że ktoś walczy o ich dobro bo mają jeszcze dziecko dla którego muszą i powinni żyć najlepiej jak potrafią.
kończąc, gdzie byłeś bohaterze i dlaczego na forum nie komentowałeś kiedy wychowywali z godnością dzieciaki, wstawali w nocy gdy były chore, inwestowali w dodatkowe zajęcia, POŚWIĘCILI SWOJE ŻYCIE aby wychować i rozwijać je na wielu płaszczyznach.-dlaczego w tedy nie komentowaliście postawę godną naśladowania????????

Każda wypadek śmiertelny to konsekwencja błędu- co możemy zrobić ?
Odrobić lekcje wyciągnąć wnioski i być mądrzejsi o to zdarzenie dla siebie swoich bliskich.

Przypominam również ,że wszelkie komentarze bez poparcia wiedzą i faktami to POMÓWIENIE które na szczęście w tym kraju jest karane!

A swoje odczucia możecie sobie w dupe wsadzić bo to nie Wy pochowacie dzieci.
Pozdrawiam.

Do An
odpowiada  An
4 lat temu

No,popatrz jak kolesia wzięła twórcza wena ! Wygłosił orędzie godne niegdysiejszego kacyka PZPR. Zgodnie z sugestią Twoje wypociny i odczucia wsadzamy do dupy !

@ Do An
odpowiada  An
4 lat temu

To ,że sobie wsadzasz co nie co do swojej dudy i próbujesz się w łajnie urządzić to Twoja sprawa.Pozdrów tow.Piotrowicza.

Janek
odpowiada  An
4 lat temu

To znaczy, że szkoła jest winna i lekcje religii. Moje dzieci są już nastolatkami, ale pamiętam, że nawet jak były w młodszych klasach, zawsze miały apele w szkole przed wakacjami i wychowawczyni nawet na zakończenie roku ostrzegała przed niebezpieczeństwem nad wodą. Ta część plaży jest wyłączona z kąpieli jako czarny punkt, to dalczego rodzice pozwolili dzieciom wchodzić do wody? Ratownik to nie niania do dzieci. Spotkała ich wielka tragedia, okropna, ale oskarżanie ratownikó jest z ich stronny bardzo neisprawiedliwe.

Magda
odpowiada  An
4 lat temu

To czy ktoś ma 1 dziecko czy 4 to jest jego sprawa i Rodziców sprawa ile na te dzieci wydają i na jakie lekcje je wożą. Co tu chwalić? Prawda o tym wypadku jest taka, że prokuratura mogłaby zinterpretować jako nieumyślne spowodowanie śmierci. I dwa, zgadzam się, ja Swoim bliskim potopić się nie dam. Taki wniosek.

Mama
odpowiada  An
3 lat temu

Rodzicielstwo nie jest tylko „błogosławieństwem”, a przede wszystkim zobowiązaniem, przejęciem bezwzględnej odpowiedzialności. Decydując się na dziecko rodzic wchodzi w niepisany pakt bezpieczeństwa i troski. Kto nie ma tej świadomości nie dojrzał do rodzicielstwa. Wypadki wypadkami, jest wiele sytuacji, na które nie mamy wpływu. Ta do nich nie należała.
Jestem mamą 5 dzieci, taką drogę wybrałam, za każde z nich odpowiadam w takim samym stopniu i tak jakby było jedyne. To pięć ludzkich żyć i każde ma nie tylko 100-procentowe prawo do miłości, ale i takie samo do bezpieczeństwa. PEŁNE a nie częściowe prawo.
Dodam, że dzieci wychowuję sama a urlopy nad morzem spędzamy od 17 lat.
I rodzi się we mnie bunt czytając słowa przedmówcy… zajęcia dodatkowe, wspaniale, wspólnie spędzony czas, koniecznie, ale ile to jest warte i czy naprawdę chwalebne, jeżeli w sytuacjach realnego zagrożenia dla życia dzieci nie potrafimy podjąć właściwej, czyli chroniącej ich ŻYCIE decyzji.
Może to zabrzmi radykalnie, ale w mojej opinii nic nie usprawiedliwia takiego zaniedbania i braku wyobraźni ze strony rodziców.

Ania
4 lat temu

Mam tyko nadzieję, że jak rodzice otrząsną się z traumy to zdementują te informacje. Jeśli jednak to rzeczywiście oni z własnej woli oskarżają ratowników za swoje winy to moje współczucie dla nich zmaleje do zera. Współczuć będę już wyłącznie dzieciom. Życie miały przed sobą a straciły je z winy dorosłych.

Ania
4 lat temu

Ja mam tyko nadzieję, że jak rodzice otrząsną się z szoku to zdementują te informacje. Jeśli jednak to rzeczywiście oni z własnej woli oskarżają ratowników za swoje winy to moje współczucie dla nich zmaleje do zera. Współczuć będę już wyłącznie dzieciom. Życie miały przed sobą a straciły je z winy dorosłych.

Ja
4 lat temu

Moze Pan Mikolajczyk mial dobre intencję…tylko mógł po ciuchu to załatwić ze swojego portfela…bez zbędnego rozgłosu

kefir
odpowiada  Ja
4 lat temu

Intencje to pisowcy (zresztą wszyscy lewicowi politycy) mają zawsze świetne! Z z zatroskanymi minami chętnie sięgają do naszych kieszeni.

Wiola zakmij się....
4 lat temu

Obwiniają się wszyscy do okoła…wieszają psy na rodzicach…oni to są super radości takie szczęście ich spotkało…zastanów się jeden z drugim jak bys był na ich miescu …W afekcie w silnym stresie kto myśli racjonalnie….do tego mądre głowy można przypuszczać mącą im w głowie…

Franek
4 lat temu

No taka nasza mentalnosc polakow jak cos sie stanie to wina ratownika nie moja.Nie potrafie pojac co nimi kierowalo by po takiej tragedi miec sile oskarzac bogu ducha winnych ratownikow.Dzieci byly z matka wiec ona na to pozwolila ze sie tam wszyscy znalezli o czym wtedy matka myslala idac tam z dziecmi.Nigdy bym nie poszedl na niestrzezona plaze plywac potrafie ale woda jest silniejsza niz moje umiejetnosci.Tym bardziej ze mam 2 letniego synka i chocby dla jego bezpieczenstwa wybieram plaze strzezona.

142
0
Napisz co o tym sądziszx