OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

EKK Wagon – dobre wiadomości

Kilka tygodni temu informowaliśmy o zablokowaniu należności od kontrahentów dla EKK Wagon przez Agencję Rozwoju Przemysłu, przez co pracownicy firmy nie otrzymali wynagrodzenia za pracę. O pomoc zwrócili się do Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, która niezwłocznie zajęła się tym tematem. – W związku z tą sprawą dotarły do mnie dobre wiadomości, które zapewne ucieszą pracowników spółki oraz ich rodziny – mówi Beata Klimek.

+

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, do której Beata Klimek skierowała pismo z prośbą o interwencję, zwróciła się do ARP o udzielenie prezydent Ostrowa wyczerpujących informacji na temat działań względem ostrowskiej spółki.

– Agencja poinformowała mnie o zawarciu ugody z EKK Wagon, dzięki której ostrowska firma otrzymała zablokowane środki, które w pierwszej kolejności miały zostać przeznaczone na wypłatę zaległych wynagrodzeń – potwierdza prezydent Ostrowa.

O podpisaniu ugody Beatę Klimek poinformowała także spółka. W liście od Zarządu EKK Wagon czytamy m.in.: „W imieniu załogi Europejskiego Konsorcjum Kolejowego Wagon Sp. z o.o. Zarząd spółki pragnie złożyć gorące podziękowania za interwencje Pani Prezydent w sprawie naszego przedsiębiorstwa (…) robimy wszystko, aby uratować fabrykę i utrzymać 500 miejsc pracy. Wszak jesteśmy dużym polskim przedsiębiorstwem z polskim kapitałem”.

– Dziś cieszę się, że pracownicy otrzymali zaległe wynagrodzenia, jednak zdaję sobie sprawę, że to nie rozwiązuje wszystkich problemów przedsiębiorstwa. Mam nadzieję, że ponad politycznymi podziałami uda się uratować blisko 500 cennych miejsc pracy i pomóc w rozwoju tego jedynego polskiego producenta towarowego taboru kolejowego – dodaje prezydent.

26 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
po
odpowiada  Tomek
2 lat temu

Dlaczego prezydent miasta ma się zajmować prywatną firmą?

Tomek
2 lat temu

Czy kolejny raz Pani Prezydent zajmie się ta firmą ? .,,EUROPEJSKIE KONSORJUM KOLEJOWE ,,.To prawda ,nazwa firmy przebogata, ale nic więcej po za ta nazwą . To jest jeden wielki skandal , GDZIE SĄ PIENIĄDZE NA WYPŁATY ? DLACZEGO SKŁADKI NIE SA PŁACONE NA ZUS ?

xxx
2 lat temu

dziś złe wieści, a gdzie pani prezydent? może jakaś pożyczka od miasta dla fabryki?

Stefan
2 lat temu

Nazwa firmy ,,NA BOGATO ,, ,ale pensji cos nie widać .Znowu zaczyna się cyrk w tej firmie . Dlaczego pracodawca nie rozmawia otwarcie w cztery oczy i nie informuje pracowników co dalej z firmą ? dlaczego nie wyjaśni szczegłowo .W końcu zysk dla firmy wypracowują ludzie którzy nacięzej w tej firmie pracują i chcą wiedzieć co dalej ? kiedy będzie pensja ? kiedy będą wplacane składki pracowników na ZUS ? .Przecież to jest skandal co dzieje się w tej firmie. Jak długo jeszcze będzie ten cyrk i ta ciągła nie wiadoma trwać ?

BMX
odpowiada  Mix
2 lat temu

Urzędująca Klimek się przykleja do sukcesów Senatora. taka jest prawda.

???????????????????????//
2 lat temu

z tym jedynym zakładem w polsce sie nie zgodze. Teraz pracowałem przez 2 lata w pewnej firmie i tez mielismy takie problemy takze wiem co czuja ludzie ktorzy musza pracowac za darmo jakie to jest kombinowanie i zdenerwowanie na obencych prezesow zzntk zwykłe cwaniaki bierom do siebie a nie daja ludziom w ten sposob probuja cos ugrac z ludzmi to jest dramat polskich rodzin co za tym idzie szerzy sie patologia w ten sposob bo ludzie nie wytrzymuja psychicznie pozdrawiam

dementor
odpowiada  Renia
2 lat temu

Kobieto,nie wymagasz za dużo? Albo ZUS,PZU,materiał lub wypłata.Kto tam pracuje to wie jak to wszystko wygląda.Jedna wielka ściema!!!Nie ma co za dużo mówić publicznie 🙂

Qazwdx
odpowiada  Zdzisław
2 lat temu

Jedyny polski*. W Polsce i bliskiej okolicy jest jeszcze kilka podobnych zakładów. Plus konkurencja w postaci zakładów naprawczych których też jest trochę w Polsce

Renia
2 lat temu

A kiedy będą wypłacane pensje za lipiec ? Chciałam zapytać szanowną dyrekcje i PREZESA FIRMY czy składki na ZUS ,za pracowników też są regularnie włacane ????

Jacek
odpowiada  M.
2 lat temu

A coś merytorycznego? Zbyt trudne?

26
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x