OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Oskarżono o pobicie na śmierć ostrowianina

Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wlkp. skierowała akt oskarżenia przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wlkp w wieku 23 i 50 lat podejrzanym o dopuszczenie się pobicia ze skutkiem śmiertelnym oraz dokonanie rozboju.

+

W oparciu o dokonane w oparciu o zgromadzony materiał dowodowy ustalenia Prokurator zarzucił obu mężczyznom, że w nocy z 10 na 11 lutego 2018 r. w jednym z lokali mieszkalnych w Ostrowie Wlkp. spotkali się z pokrzywdzonym w celu spożywania alkoholu, a następnie działając wspólnie i w porozumieniu wzięli udział w jego pobiciu zadając mu liczne uderzenia w okolice twarzy i głowy skutkujące powstaniem realnie zagrażających życiu obrażeń, a następnie zabrali mu w celu przywłaszczenia sygnet, bransoletkę oraz portfel z zawartością pieniędzy w kwocie 1000 zł.

Powołani w sprawie biegli z zakresu medycyn sądowej Uniwersytety Medycznego w Poznaniu wskazali, że obrażenia skutkujące zgonem pokrzywdzonego powstały w wyniku licznych urazów zadanych narzędziem obłym, twardym, tępokrawędzistym jakim mogła być pięść zaopatrzona w biżuterię np. sygnet.
Przesłuchani w charakterze podejrzanych, mężczyźni nie przyznali się do zarzucanych im czynów i zasłonili się niepamięcią spowodowaną działaniem alkoholu.

Czyn zarzucany mężczyznom zagrożony jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi, na grożącą im surową karę na wniosek Prokuratora wobec obu mężczyzn od momentu zatrzymania stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.
W sprawie obecnie trwa oczekiwanie na wyznaczenie terminu celem rozpoznania aktu oskarżenia przez Sąd.

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
magda
odpowiada  ...
2 lat temu

ja ich znam i bym sie tego niespodziewalaæze oni to zrobili 0øø

Nieznana
odpowiada  ...
2 lat temu

Nie strasz nie strasz bo sie szybciej zesrasz!!!!!

Nieznana
odpowiada  ...
2 lat temu

Ale jak cyganke z dzieckiem zabili na pasach w ostrowie to takie cudy nie wżucali do sieci

...
2 lat temu

Bucie się…. W… Już na Was czekamy…

4
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x