Lipcowa ulewa zalała ulice Ostrowa Wlkp.

Udostępnij
Tweet

Niedługa ulewa wystarczyła by wiele ulic Ostrowa Wielkopolskiego zamieniło się w rozlewiska. Kierowcy aut musieli zmieniać trasy przejazdu lub bardzo ostrożnie pokonywać zalane fragmenty ulic. Strażacy wspomagali pompowanie wody z zalanych garaży znajdujących się pod Urzędem Miejskim. Rozwiązaniem problemu może być budowa zbiornika retencyjnego w okolicy ul. Wysockiej/Klasztornej.

+

Problemem jest zbyt mała wydajność kanału, którym normalnie płynie „Struga Ostrowska”. Ten ciek wodny, jeszcze w postaci rowów, zaczyna się we Wysocku i później płynie kanałem o średnicy ok. 1,7 m wzdłuż ulicy Wysockiej, przy Stadionie Miejskim, wzdłuż Parku Miejskiego, ulicą Harcerską, Aleją Słowackiego, by na końcu wypłynąć koło zakładu Sklejka-Eko. Wiele utwardzonych terenów powoduje, że woda zamiast wsiąkać w grunt, trafia właśnie do niego. Zdaniem opinii eksperckiej, struga ma być już wypełniona koło ulicy Wysockiej, przez co z dalszych obszarów nie ma możliwości wpłynięcia do studzienek deszczowych.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Poseł został potrącony
Subskrybuj
Powiadom o

38 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mycha
5 lat temu

To moze pani prezydent zrobiłaby cos w tym kierunku a nie tylko stadiony baseny ktore są widoczne i na pokaz?

Doradca
5 lat temu

Oto rozwiązanie na zalany Ostrów. https://www.youtube.com/watch?v=Rr8Qb4hJTHA

qwerty
5 lat temu

Studzienki nie są drożne na 100 % bo nikt tego nie czyści.
Brak odpowiedniej osoby/instytucji.

blob
5 lat temu

Przyczyną tych zalań zapewne nie jest jakby chcieli nam wmówić włodarze miasta, przyroda czy tzw. oberwania chmury, lecz niedopatrzenie i ludzi odpowiedzialnych za infrastrukturę i zanieczyszczenie instalacji burzowej. Najwyższy czas to rozwiązać. Pozdrawiam

Roman
5 lat temu

Pamiętam za moich młodych lat dawno temu był pracownik który ze stoicką cierpliwością chodził każdą ulicą i czyścił syudzienkę po studzience.Człowiek miał swoją pracę i z tego chyba go ktoś rozliczał.Dzisiaj po ziemie wszystki piasek i liście na jesień wędrują do stuszienki,Straż Miejska przejeżdza i nie reaguje na zatkaną studzienkę.Myślę żę w Urzędzie ktoś powinien się tym zająć wystarczy na ulicy parę zatkanych studzienek i jest problem.WUKO wyjeżdza tylko gdy kogoś zaleje i jest wkurzony,jeszcze nie zawsze bo są bardzo zajęci.

Olka
odpowiada  Roman
5 lat temu

Wieruchowski…

Drajwer ten prawdziwy szofer co pije niby dwa piwa pijac 8
5 lat temu

Wiezniow tyle siedzi . by sie przewietrzyli i wyczyscili te studzienki.

kropelka
5 lat temu

Może być zbiornik retencyjny wielkości jeziora Śniardwy i gówno to da ! Skoro nie ma czym odprowadzić wody do tego zbiornika. Instalacje,arterie kanalizacyjne przestarzałe,nie drożne przekrojowo,nie tylko zamulone piaskiem. Możemy czyścić studzienki regularnie a przy ulewnych i tak nie odbiorą wody ! Przepustowość kanałów ograniczona – wymagana w pierwszej kolejności modernizacja sieci.

brzytwiarz
odpowiada  kropelka
5 lat temu

nie znam się to się wypowiem

Do kropelka
odpowiada  kropelka
5 lat temu

Nie pisz bzdur, jak nie masz pojęcia. Przepustowość to może Ty masz ograniczoną ale zwojów mózgowych.
Właśnie jak kanały nie są w stanie odebrać zbyt dużej ilości wody, to buduje się zbiorniki retencyjne, żeby tę wode powstrzymać. Już Ci raz Artur pisałam, że bredzisz, a Ty ciągle to samo.

JUNGEN
5 lat temu

Dzisiejsza burza i oberwanie chmury i znów powtórka z rozrywki …

ramzes wędzony
5 lat temu

Yellow submarine lalala la la yellow submarine lala la la

melioracja
5 lat temu

Jesteście popier……leni,żadne systemy retencyjne nie odbiorą nadmiaru wody przy anomaliach pogodowych,Przepustowość,każdej arterii jest ograniczona. I żaden zbiornik retencyjny nie pomoże, jak miasto zabetonowane asfaltem,brukiem itp. I woda płynie szerokością rzeki a studzienka o przekroju wiadra ! Oczywiście przy mniejszych ulewach drożność studzienek ma znaczenie.Prosty przykład,mimo pionowych odprowadzeń z rynien,przy ulewach,woda się przelewa z rynien !Decyduje powierzchnia zalewowa. Do szkoły uzupełnić fizykę.A dawna Struga Ostrowska ma przekrój niewystarczający i nie odbierze wody. Garaże przy Urzędzie,ulice zalewane od momentu powstania – partactwo budowlane PRL. Jak mieć pretensje to do wszystkich prezydentów. Naprawa systemu to koszty znacznie przewyższający budżet kadencji. Zamiast złośliwości,postójcie trochę na deszczu,OSTUDZI POLITYCZNIE ROZGRZANE GŁOWY, być może wróci rozsądek !

mm
odpowiada  melioracja
5 lat temu

Brawo ,komentarz w punkt.Mieszkam w Ostrowie wiele lat i zawsze podczas anomalii pogodowych miasto było zalewane. Nagle rozgrzane politycznie głowy znalazły winnego obecnego prezydenta.Zapytam więc co robili poprzedni prezydenci? 4 lata zaniedbań pisze Dżon czy tylko cztery?Trafna rada więc pochodzić trochę na deszczu może wróci rozsądek .

Do Artura(melioracja chyba mózgu)
odpowiada  melioracja
5 lat temu

Ja się zastanawiam, po co urząd wydaje setki tysięcy na analizy, raporty i projekty, skoro my mamy w UM takiego geniusza jak Ty. Czy po przeczytaniu Twojej genialnej teorii mam rozumieć, że te kilogramy projektów, które pokazywała Pani Prezydent Klimek na sesji zostały zrobione niepotrzebnie ? Czy mam też rozumieć, że Pani Prezydent Klimek nie zrobiła żadnego zbiornika retencyjnego w mieście, ponieważ jak piszesz „Przepustowość,każdej arterii jest ograniczona I żaden zbiornik retencyjny nie pomoże”? Polecam po zakończonej kadencji objechać z tymi teoriami całą Polskę, ba! cały świat !, bo na całym świecie muszą być sami idioci, skoro robią zbiorniki retencyjne, wydając na to miliardy. Ostrowski model zarządzania retencją hmmm czy inne Wasze modele zarządzania są równie genialne ? Niech nowa spółka CRK Retencja zrobi kolejną konferencję – temat już jest, potencjalny prezes kolejnej nowej spółki też.

Alicja
odpowiada  melioracja
5 lat temu

Jakbym słyszała Stanisława

Strażnik Texasu
odpowiada  melioracja
5 lat temu

Macie rację – kiedyś zalewało Ostrów, teraz zalewa to i w przyszłości ma zalewać !!!

38
0
Napisz co o tym sądziszx