OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Lipcowa ulewa zalała ulice Ostrowa Wlkp.

Niedługa ulewa wystarczyła by wiele ulic Ostrowa Wielkopolskiego zamieniło się w rozlewiska. Kierowcy aut musieli zmieniać trasy przejazdu lub bardzo ostrożnie pokonywać zalane fragmenty ulic. Strażacy wspomagali pompowanie wody z zalanych garaży znajdujących się pod Urzędem Miejskim. Rozwiązaniem problemu może być budowa zbiornika retencyjnego w okolicy ul. Wysockiej/Klasztornej.

+

Problemem jest zbyt mała wydajność kanału, którym normalnie płynie “Struga Ostrowska”. Ten ciek wodny, jeszcze w postaci rowów, zaczyna się we Wysocku i później płynie kanałem o średnicy ok. 1,7 m wzdłuż ulicy Wysockiej, przy Stadionie Miejskim, wzdłuż Parku Miejskiego, ulicą Harcerską, Aleją Słowackiego, by na końcu wypłynąć koło zakładu Sklejka-Eko. Wiele utwardzonych terenów powoduje, że woda zamiast wsiąkać w grunt, trafia właśnie do niego. Zdaniem opinii eksperckiej, struga ma być już wypełniona koło ulicy Wysockiej, przez co z dalszych obszarów nie ma możliwości wpłynięcia do studzienek deszczowych.

38 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mycha
2 lat temu

To moze pani prezydent zrobiłaby cos w tym kierunku a nie tylko stadiony baseny ktore są widoczne i na pokaz?

Doradca
2 lat temu

Oto rozwiązanie na zalany Ostrów. https://www.youtube.com/watch?v=Rr8Qb4hJTHA

qwerty
2 lat temu

Studzienki nie są drożne na 100 % bo nikt tego nie czyści.
Brak odpowiedniej osoby/instytucji.

blob
2 lat temu

Przyczyną tych zalań zapewne nie jest jakby chcieli nam wmówić włodarze miasta, przyroda czy tzw. oberwania chmury, lecz niedopatrzenie i ludzi odpowiedzialnych za infrastrukturę i zanieczyszczenie instalacji burzowej. Najwyższy czas to rozwiązać. Pozdrawiam

Do kropelka
odpowiada  kropelka
2 lat temu

Nie pisz bzdur, jak nie masz pojęcia. Przepustowość to może Ty masz ograniczoną ale zwojów mózgowych.
Właśnie jak kanały nie są w stanie odebrać zbyt dużej ilości wody, to buduje się zbiorniki retencyjne, żeby tę wode powstrzymać. Już Ci raz Artur pisałam, że bredzisz, a Ty ciągle to samo.

Olka
odpowiada  Roman
2 lat temu

Wieruchowski…

Roman
2 lat temu

Pamiętam za moich młodych lat dawno temu był pracownik który ze stoicką cierpliwością chodził każdą ulicą i czyścił syudzienkę po studzience.Człowiek miał swoją pracę i z tego chyba go ktoś rozliczał.Dzisiaj po ziemie wszystki piasek i liście na jesień wędrują do stuszienki,Straż Miejska przejeżdza i nie reaguje na zatkaną studzienkę.Myślę żę w Urzędzie ktoś powinien się tym zająć wystarczy na ulicy parę zatkanych studzienek i jest problem.WUKO wyjeżdza tylko gdy kogoś zaleje i jest wkurzony,jeszcze nie zawsze bo są bardzo zajęci.

Drajwer ten prawdziwy szofer co pije niby dwa piwa pijac 8
2 lat temu

Wiezniow tyle siedzi . by sie przewietrzyli i wyczyscili te studzienki.

brzytwiarz
odpowiada  kropelka
2 lat temu

nie znam się to się wypowiem

kropelka
2 lat temu

Może być zbiornik retencyjny wielkości jeziora Śniardwy i gówno to da ! Skoro nie ma czym odprowadzić wody do tego zbiornika. Instalacje,arterie kanalizacyjne przestarzałe,nie drożne przekrojowo,nie tylko zamulone piaskiem. Możemy czyścić studzienki regularnie a przy ulewnych i tak nie odbiorą wody ! Przepustowość kanałów ograniczona – wymagana w pierwszej kolejności modernizacja sieci.

38
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x