OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Łukasz Mikołajczyk o wizji Ostrowa, gdyby został prezydentem (wideo)

Wszechstronny rozwój gospodarczy miasta, bezpłatne przejazdy autobusowe dla wszystkich mieszkańców miasta Ostrowa Wielkopolskiego, szkoły bez obowiązkowych zadań domowych, powstanie Klubów Seniora w różnych dzielnicach miasta – to konkretne propozycje Łukasza Mikołajczyka ogłoszone już podczas pierwszego spotkania z dziennikarzami. Podczas konferencji prasowej w biurze senatorskim posłowie Jan Dziedziczak i Tomasz Ławniczak rekomendowali kandydata na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia Zjednoczonej Prawicy.

+

Łukasz Mikołajczyk, obecnie Senator Prawa i Sprawiedliwości, wcześniej dyrektor Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wlkp., radny powiatowy PiS, oficjalnie ogłosił swój start w wyborach prezydenckich naszego miasta. Przez niespełna godzinę opowiadał o wizji zarządzania miastem i planach do realizacji.

Po trzech latach mamy wciąż wysokie poparcie społeczne, ponieważ zrealizowaliśmy złożone obietnice – powiedział Jan Dziedziczak, poseł PiS. Tak samo w mieście to co usłyszymy w najbliższym czasie, jeżeli wygra Łukasz Mikołajczyk, zostanie zrealizowane. – zapewniał Dziedziczak.

– Od kilku miesięcy mieszkańcy Ostrowa przychodzili do biura, żebyśmy rozmawiali o Ostrowie i prosili mnie o start w wyborach na urząd prezydenta Ostrowa Wlkp. Chcieli by nasze miasto się rozwijało i było znaczące na mapie Polski. Będę kandydatem Zjednoczonej Prawicy w nadchodzących wyborach. Miałem już możliwość rozmawiać z ministrami nt. Ostrowa Wlkp., by pokazać, że obecny Rząd zadba o Ostrów Wlkp., jeżeli prezydentem zostanie osoba z ramienia Zjednoczonej Prawicy. Moja żona jest nauczycielką języków angielskiego i niemieckiego. Mam dwie córki, z czego jedna z nich rozpocznie naukę w liceum na kierunku biologiczno-chemiczny, by później studiować medycynę, a młodsza Tosia uczęszcza do przedszkola. Mam wsparcie od swojej cudownej rodziny. Posiadam również psa. Ukończyłem informatykę na Politechnice Opolskiej, a także podyplomowe studia: matematykę, public relations – zarządzanie kryzysami, resocjalizacja i socjoterapia, ukończyłem także kurs kwalifikacyjny menadżerów oświaty. Obecnie jestem w trakcie rekrutacji na studia MBA, w szkole menadżerskiej. Jest to istotne w kontekście menadżerskim spojrzenia na miasto. – prezentował się Łukasz Mikołajczyk.


KONCEPCJA PROGRAMU – Strategia Ostrów 2023

Cele chcę pokazać na koniec tej kadencji, na końcu 2023 r. i że została zrealizowana. Teraz prezydent będzie zarządzał 5 lat, a nie 4 jak dotychczas.

Co udało się mi i moim kolegom posłom zrobić dla Ostrowa w ostatnich latach?

Zbudowano halę sportową przy Szkole Podstawowej nr 9, na której budowę udało się pozyskać dotację w wysokości 1,8 mln zł.
Modernizacja boisk miejskich i powiatowych
Pozyskanie środków na budowę lodowiska
Środki na termomodernizację aresztu śledczego (ponad 2 mln zł)
Obecnie trwają szybowcowe Mistrzostwa Świata, które minister sportu i turystyki objął je honorowym patronatem i przeznaczył 150 tys. zł na ich organizację.
Pieniądze na zabytkowy mur przy starym cmentarzu.
Naukobus w Ostrowie, a także wkrótce pojawi się planetobus na ulicach naszego miasta.
Udzielamy darmowych porad prawnych, bezpłatnie rozliczamy PIT, spotkania i prelekcje dotyczące bezpieczeństwa, wycieczki do Warszawy dla mieszkańców, konkursy dla uczniów.
Założyłem stowarzyszenie “Ludzie dla ludzi” – działa głównie dla dzieci i młodzieży, a także dla seniorów. Transparentność i sprawiedliwość społeczna będzie dla mnie priorytetem.

(wkrótce ciąg dalszy)

228 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Weronika
2 lat temu

Poznałam tego człowieka, moim zdaniem to klasyczny improwizator i tani karierowicz, obserwując go na ostatnim bankiecie dało się poznać że ma popychadło i to w osobie kobiety.
Taka osoba imitująca faceta nie powinna zostać naszym wspólnym Prezydentem Miasta!

Obywatel
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Ci co dają łapkę w dół chcą Mikołajczyka a nie zmian
Znów kolesiowstwo

Look
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Panie Senatorze. Nie poddawajcie się i działajcie zdecydowanie, bo wszystko co robicie, robicie z myślą o obywatelach.

Beatka
odpowiada  Obywatel
2 lat temu

Beatka miała na ściągnięcie inwestora aż 4 lata i co? efekt każdy widzi.

Ewcia
odpowiada  Nienormalny wyrok
2 lat temu

Bardzo dobry wyrok!!!

Marcin R.
2 lat temu

Ile razy mam przypominać że PO to DNO !!!

Karol
2 lat temu

Lewaki – wy tylko potraficie ujadać !

vmvmvm
2 lat temu

banda pajaców, nierobów

Nienormalny wyrok
2 lat temu

Trybunał Konstytucyjny wydał we wtorek komunikat po tym, jak ogłosił wyrok w sprawie ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. Dopiero z czasem zwrócono uwagę na jego najbardziej zastanawiający fragment. TK twierdzi bowiem że prezydent Andrzej Duda może nawet… zakazać nawet wszczynania postępowań wobec pewnych osób.

Obserwator
2 lat temu

W wyniku rządów PIS już dzisiaj jesteśmy Europą Wschodnią, a nie Zachodnią. Dziękujemy senatorze.

228
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x