Boisko „budowlanki” do wymiany

Udostępnij
Tweet

Przy Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie powstanie nowoczesne boisko sportowe. Ta inwestycja kończy wieloletni projekt modernizacji zewnętrznej infrastruktury sportowej przy szkołach powiatowych.

+

– ‘’Budowa tego boiska to zakończenie realizowanego w naszym powiecie od ośmiu lat projektu modernizacji zewnętrznych boisk przy naszych szkołach. Nie wszyscy wierzyli, że uda się zakończyć sukcesem to ambitne przedsięwzięcie, a jednak’’ – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

zdjecie

Boisko w ZSP CKU Przygodzice

* obraz_013.jpg

Boisko dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych

* obraz_166.jpg

Wspólne boisko przy SP nr 1 i II Liceum Ogólnokształcącym

Realizacja rozpoczęła się od budowy boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU Przygodzice oraz boiska przy Zespole Szkół specjalnych. Kolejnym krokiem było wspólna z miastem budowa boiska na potrzeby II Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 1. W dalszej kolejności o nowoczesny obiekt wzbogacił się Zespół Szkół Ekonomicznych. W 2016 kompleksowo zmodernizowany został kompleks sportowy obejmujący boiska oraz korty tenisowe przy Zespole Szkół Technicznych. Rekordowy okazał się rok 2017, w którym o nowe obiekty wzbogaciło się najpierw I Liceum Ogólnokształcące, a nieco później Zespół Szkół Usługowych i III Liceum Ogólnokształcące, przy którym powstał obiekt z elementami lekkoatletycznymi. Inwestycja przy „budowlance’’ jest ostatnią zamykającą cały projekt.

zdjecie

Boiska przy ZSE z lotu ptaka

* dsc_0421.jpg

Kompleks boisk oraz kort tenisowy przy ZST

* dsc_1096.jpg

Część rekreacyjna oraz boisko przy I Liceum Ogólnokształcącym

* boisko_zsu_dji_0002.jpg

Wyróżniające się błękitem boisko przy ZSU

* kopia_kadr.jpg

Boisko z elementami lekkoatletycznymi przy III Liceum Ogólnokształcącym

-‘’Dziś możemy powiedzieć, że wszystkie nasze szkoły mają funkcjonalne i kolorowe boiska zewnętrzne i co ważne przy ich realizacji udało się pozyskać fundusze zewnętrzne na ich budowę’’ – powiedział Starosta.

zdjecie

Boisko przy ZSBE stan obecny

* img_20180328_091541.jpg

Trudność w realizacji obiektu przy ZSBE bierze się z jego ulokowania w centrum miasta. Ścisła zabudowa i nietypowy kształt działki wymuszają zastosowanie określonych rozwiązań. Całość podzielona została na część rekreacyjną i sportową. Z obiektu uczniowie będą mogli korzystać już w nowym roku szkolnym.

CZYTAJ  Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

zdjecieTak docelowo wyglądać będzie nowe boisko przy ZSBE, podzielone na część sportowa i rekreacyjną

* boisko_rekreacja.jpg

Jak informuje dyrektor szkoły Honorata Sachowska-Barańczak uczniowie z jej placówki z klas o specjalności projektowania i kształtowania krajobrazu zajmą się nasadzeniem zieleni.

Na zadanie przeznaczonych zostanie 700 tys. zł. Także w tym przypadku Powiat Ostrowski wystąpił do Ministerstwa Sportu z wnioskiem o dofinansowanie tego zadania z funduszy rządowych.

POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
ministrant
5 lat temu

Na lekcjach WF, według nowego programu będą hostię łapać.

adam
5 lat temu

No coz…kazdy chcialby wrocic to czasow mlodosci nawet kosztem braku tam pieknego boiska,sztucznej trawy…niechby tam byl ten asfalt i beton ktory zdzieral kolana..ale byc znowu w swojej budzie i miec nascie lat..A do mlodych czytelnikow…szanujcie swoje piekne obiekty i korzystajcie z nich jak najwiecej.

adam
5 lat temu

Na teren szkolnego boiska jak i do samej szkoly mozna bylo wejsc od ulicy Sukienniczej.Sama szkola jest na ulicy Wolnosci..dla starszych PPR. Dlatego tez autor attykulu uzyl zwrotu o scislej zabudowie.Dla ogolu zwykla fotka,dla absolwentow obraz czegos co sie znalo jak wlasna kieszen..

SI
5 lat temu

Ciekawe czy zostanie usunięta niedokończona hala sportowa na tym terenie. Straszy w okolicy i grozi tzw.katastrofą budowlaną?

proletaryusz
5 lat temu

a czy dostali pozwolenie od rabinów? wszak to teren przedwojennego kirkutu.

adam
5 lat temu

Typowe boisko…asfalt i beton ale dla tych ktorzy konczyli TKMK to wywolanie wspomnien. Dobrze ze teraz uczniowie nie musza cwiczyc na betonach i chwala wladzom za remont boisk. Moje pokolenie biegalo po asfalcie..takie byly czasy.Orliki nawet nam sie nie snily.Ale checi byly..moze wieksze niz u tych co biegaja nowoczesnych obiektach.A moze tak mi sie tylko wydaje..Idzie nowe i tyle.

6
0
Napisz co o tym sądziszx