OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Policjanci na półkoloniach

Policjanci spotkali się z pierwszymi dziećmi przebywającymi na koloniach i półkoloniach organizowanych na terenie powiatu ostrowskiego, z którymi rozmawiali o bezpieczeństwie w okresie letnim. Dzieci podczas spotkań dowiedziały się, jak bezpiecznie spędzać czas w wakacje, w szczególności nad wodą. Policjanci zachęcali również do udziału w konkursie „Filmowy przeWODNIK”.

+

Upragnione wakacje nadeszły. Dzieci rozpoczęły wakacyjny wypoczynek, korzystając z przygotowanych dla nich różnych form rozrywki i spędzania wolnego czasu. Część z nich przebywa już na koloniach lub półkoloniach organizowanych przez szkoły i inne podmioty.

Dzieci przebywające na półkoloniach na terenie naszego powiatu odwiedzili ostrowscy dzielnicowi, którzy opowiadali o bezpieczeństwie nad wodą, w tym korzystaniu z kąpielisk i niebezpieczeństw związanych z wypoczynkiem na obszarach wodnych , wyjaśniali, jak zachować się podczas korzystania z kąpieli, jakich sytuacji unikać, i do jakich zasad stosować się, żeby bawić się bezpiecznie.

Policjanci podczas spotkań wręczali dzieciom i młodzieży profilaktyczne materiały informacyjne i zachęcali do uczestnictwa w konkursie filmowym „Filmowy przeWODNIK”

Bezpieczeństwo na obszarach wodnych to główny obszar ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, której adresatami są dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe, ale również pośrednio zarządzający obszarami wodnymi, w szczególności kąpieliskami, a także podmioty prowadzące działalność w zakresie rekreacji wodnej i wypoczynku, jak np. wypożyczalnie sprzętu wodnego, ośrodki wypoczynkowe itp.

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1 lipca -dzień psa.
2 lat temu

A ty już byłeś,lub dzwoniłeś z życeniami na komendze 🙂

1
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x