W tej parafii zapłacisz kartą płatniczą

Udostępnij
Tweet

Parafia w Mikstacie poszła z duchem czasu i umożliwiła „składanie ofiar co łaska” za pomocą karty płatniczej. Dzięki terminalowi będzie można płacić za msze, pogrzeb czy ślub. Jak na tę nowość zareagują wierni?

+

Z jednej strony będzie można mówić o wygodzie, ponieważ nie każdy może mieć przy sobie odpowiednią ilość gotówki, a od bankomatu może wiernego dzielić zbyt długa droga. Z drugiej może zabraknąć pewnej dyskrecji. Praktycznym rozwiązaniem było przekazywanie pieniędzy w kopertach. Teraz ksiądz lub pracownik biura parafialnego będzie nabijać kwotę na terminal, by móc obciążyć kartę.

Jak oceniacie taki pomysł?

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o

42 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
parafia
5 lat temu

no jak proboszcz dla p.s biedaków b. czesto organizuje wypasione autokarowe wypady na kilka dni na bałtyckie plaże to jest zmuszony szukac ekonomicznego srodka na ziekszenie wpływów do koscielnej Kasy . Ci wybrani parafianie biedacy korzystają w parafii i z parafii wiec kasy brakuje .

Rada – proboszcz jedzie na wczasy do meksyku a dziadostwo do roboty . I kasa sie zgadza i sa wplywy bez elektronicznych bajerów .
Ale idzie dobra zmiana wiec kazdy moze .

przyglądam się
5 lat temu

Panie Kowalski – o Owsiaka zapytaj MATKĘ KURKĘ (blogera), to się co nieco dowiesz o Złotym Melonie

suweren
5 lat temu

w ostatnim okresie ten propboszcz organizował wypasione wycieczki dla lokalnech biedaków . Ci biedacy wylegiwali sie na plazach za co ? ile refundowała dla tego dziadowstwa cała parafia ? Moze sie myle ale po powiecie chodzą takie informacje

xyz
5 lat temu

To może by im też kasy fiskalne wprowadzić?

Wikary
5 lat temu

Kuwaaa Mikstat to stan umysłu

Andrzej Manchester_UK
5 lat temu

w Anglii juz kilka lat mozemy płacić karta badz wygodniej telefonem w kosciele 🙂 a tu wielki szum robicie

Polak
odpowiada  Andrzej Manchester_UK
5 lat temu

płać sobie w Anglii natomiast na temat zmian w tym kraju wypowiadaj się wtedy kiedy będziesz tu mieszkał i zarabiał w złotówkach

Dobroczyńca
5 lat temu

Przecież na Owsiaka można płacić gotówką, przelewami i czym się tylko chce. Można nawet jak się jest osobą znaną i sławną oddać swoje gacie na licytację i kto komu czego zabroni?

zwykły Kowalski
odpowiada  Dobroczyńca
5 lat temu

kochany wszystko się zgadza po za tym że Jurek Owsiak rozlicza się każdego roku co do grosika z tego co zebraliśmy !

1
5 lat temu

Nie chcesz – nie dajesz i wszystko w temacie.
Niektórzy panikują i latają jakby co najmniej ktoś ich do czegoś zmuszał …

-sks
5 lat temu

Nie chcesz nie plac. Zreszta Ci ktorzy najwiecej komentuja nic nie dali. A jak zazdroscisz mozesz zawsze isc do seminarium.

42
0
Napisz co o tym sądziszx