OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Namaszczony Damian Grzeszczyk wystartuje na prezydenta Ostrowa

Damian Grzeszczyk został namaszczony przez Grzegorza Schetynę i Katarzynę Lubnauer do startu w wyborach samorządowych na funkcję prezydenta miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Oto pomysły “niezależnego” kandydata wspieranego przez PO i .Nowoczesną.

+

Transkrypcja:

Jaki mamy Ostrów? Tutaj mamy zwiększoną umieralność na nowotwory, mamy zwiększoną umieralność na choroby płuc. Chcę zaproponować profilaktykę. Dlaczego? Dlatego, że taniej jest zapobiegać niż leczyć. Jeżeli mamy zwiększoną umieralność na choroby płuc, to musimy począwszy od programów antysmogowych, a kończąc na budowie, wspomożeniu budowy oddziału chorób płuc w naszym szpitalu. Jeżeli chodzi o nowotwory, to musimy rozwinąć programy, które już są. Tutaj w Ostrowie, jak wskazują badania niebezpieczne są nowotwory skóry, ale również są wirusowe zapalenia wątroby typu B i C. Na to wszystko są programy unijne, są pieniądze. W części tych programów mamy w Wieloletniej Prognozie Finansowej zagwarantowane ułamek środków, ale musimy to rozwinąć, bo to nie są jedyne choroby, na które mieszkańcy naszego miasta chorują czy umierają.

Proszę państwa, jeżeli ostatnio, byliśmy na namiotach. Jeżeli wszystkie dzieci przybiegły, które były, przybiegły i powiedziały “wuja, my chcemy aquapark”, to ja nie mogę pozostać obojętny, bo tego chcą dzieci. Także budowa krytego aquaparku z porządnego zdarzenia wraz z infrastrukturą towarzyszącą, będzie moim celem. Tym bardziej proszę państwa tym bardziej, że mamy zwiększony budżet na administrację Urzędu Miejskiego , który jest totalnie niepotrzebny. Nie można zaakceptować twierdzeń, że wynagrodzenie minimalne wzrosło. Nieprawda. Przeciętny urzędnik nie zarabia minimalnego wynagrodzenia. Także z tego wszystkiego można przeznaczyć pieniądze na aquapark.

Poza tym ja też nie mogę sobie wyobrazić jak drużyna wicemistrza w koszykówce ma startować w hali gimnazjalnej. To jest priorytet. Przy czym tu jest istotne to, że jeżeli wybory odbędą się na jesień, to będę miał bardzo mały wpływ na to. Mamy teraz przetarg, to jest decyzja obecnej pani prezydent, odpowiedzialność. Przyglądam się. Uważam, że budowa czy remont hali jest potrzebny. Natomiast głównym celem jest to, żeby drużyna wicemistrza koszykówki miała gdzie grać. Nawet kosztem określonych zmian, zmian podejścia, poszukania jakichś nowych, innych rozwiązań. Sport to również parowozownia. Budowa pełnowymiarowego boiska sportowego.

Sport to… zdrowie to również niepełnosprawni. Całkowicie się zapomniało o niepełnosprawnych w mieście. Poza tym jeżeli chodzi o seniorów. Nie może być tak, że w mieście, które ma 70 tys. mieszkańców jakim jest Ostrów, przeznacza na programy pomocowe dla seniorów porównywalną ilość środków co miasto Odolanów, czyli miasto 16-tysięczne. W Odolanowie przykładowo jest 30 miejsc dla seniorów w ośrodkach pomocy, a w Ostrowie 40. To jest nie do pomyślenia. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Przede wszystkim mam doświadczenie z uwagi na mój zawód.

Statystycznie Ostrów jest niebezpiecznym miastem. To są przestępstwa przeciwko mieniu. Mamy zwiększoną przestępczość przeciwko mieniu, czy to różne drobne kradzieże sklepowe czy rozboje, wymuszenia rozbójnicze. My musimy zacząć współpracować z policją. Dla mnie celem będzie skonstruowanie monitoringu wysokiej rozdzielczości w tych miejscach, gdzie dochodzi do popełniania przestępstw. Ale również ten monitoring pomoże przy kolizjach przy wypadkach. Bo często policjanci mają problem z ustaleniem sprawcy. Później w sądzie powołujemy biegłych. To wszystko przedłuża postępowania, to wszystko przedraża postępowania. Jeżeli miasto zaoferuje tutaj organom czy ścigania czy wymiaru sprawiedliwości monitoring wysokiej rozdzielczości, no to wtedy będzie, skrócimy te postępowania. To jest ten mały kamyczek, który my jako społeczność lokalna możemy dorzucić do usprawnienia systemu sprawiedliwości. Ale to również. Mamy dużo przestępstw z uwagi na spożywanie alkoholu. Sieć publicznych alkomatów. Miasto może to zaoferować. Będę starał się coś takiego zaoferować.

Jeżeli chodzi o przedsiębiorczość, to musimy stworzyć klimat przedsiębiorcom. Musimy zacząć inwestować i zacząć wykorzystywać środki, które mamy w ustawie gospodarce nieruchomościami. Ale jeżeli chodzi o pomoc społeczną, nie możemy być tak, że przychodzi do mnie samotna matka. Ja nie jestem ani psychologiem, ani pedagogiem i nie mogę jej w tym zakresie pomóc. Muszę odesłać. Brakuje takiego miejsca w Ostrowie kiedy samotna matka, ale także dyskryminowany pracownik przyjdzie, gdzie wszyscy fachowcy są na miejscu i od razu dostanie celowaną pomoc. Ale to jest wierzchołek góry lodowej. Mamy już przygotowany program, mamy program dla naszego miasta.

105 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ja
2 lat temu

Jak to jest możliwe, że ktoś taki, który z wielkim trudem skleca zdanie jest namaszczony na kandydata na prezydenta miasta. Gada jak potłuczony bez składu, bez sensu. Słynny kiedyś kandydat Kononowicz juz chyba lepiej radził sobie z mówieniem. Dno i dwa metry mułu.

Janusz Kowalski
2 lat temu

Nowoczesna nawet własnego budżetu nie potrafi upilnować. Stracili milionowe dotacje, bo nie mieli dokumentów księgowych w porządku. A chcą rządzić naszym miastem i naszą kasą, i to przez tego adwokacinę! LOL!

Barton
2 lat temu

niech sobie startuje , ale takie „namaszczenie” mu nie pomoze, ogolnie to kandydat z nikad.Wszystko byle nie po i nowoczesna.

Aaaa
odpowiada  Aurelia
2 lat temu

Może wpierw się dwa razy zastanów zanim coś napiszesz.

Rych
odpowiada  Rex
2 lat temu

Tłuk to cię zrobił!

rad.
2 lat temu

Dziwny ten facet, żeby wiązać się z po i n. ???!!!!

Aurelia
2 lat temu

Przecież on jakby glupi jest.

mieszkaniec
2 lat temu

,,Zzz,, ironizując,nazwał mieszkańców ,, Łostrowiakami,, – i tak to wygląda w komentarzach. Do wyborów 5 miesięcy,wszystko się rozstrzygnie ! Po co strzępić język ! Dajemy świadectwo o kulturze nas samych. I Tyle mam do powiedzenia – niestety komentarze to wielkie bagno.Pozdrawiam

Ciepłownik
2 lat temu

Do Zzz: ty lepiej ani nie kandyduj, ani nie pisz. “Morze kandydować” i wszystko jasne.

Wł.
2 lat temu

Lubnauer i Schetyna to już przegrani politycy , tego Pana co ” namaścili” szkoda mi bo juz na wstępie facet ma przegrane wybory ! Lubnauer i Schetyna powinni przed wyborami zniknąć ze sceny politycznej; dla dobra proponowanych kandydatow. W przeciwnym razie PiS bierze wszystmo !

105
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x