Zderzenie 3 rowerzystów na Limanowskiego

Ciepły wieczór sprzyjał rowerowym wycieczkom. Z tej formy rekreacji skorzystali poniżsi bohaterowie, których dopadł wspólny pech. Wszystko działo się na ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Na miejscu interweniowały dwa patrole policji oraz karetka pogotowia.

+

Najpierw doszło do zderzenia dwóch rowerów, którymi podróżowały 3 osoby. Otóż rowerem miejskim jechało dwóch nastolatków. Prowadził go 17-latek, który na części bagażowej przewoził młodszego kolegę. Jechali chodnikiem od strony Piasków-Szczygliczki. Zaczęli wjeżdżać na przejście dla pieszych, gdzie zderzyli się z rowerzystką, która wcześniej jechała w tym samym kierunku, ale pobliską ścieżką rowerową. W efekcie kobieta przewróciła się, a chłopakom nic się nie stało. Wezwano karetkę.

Medycy w trakcie ogólnego sprawdzania potencjalnych obrażeń zostali poinformowani o kolejnym zdarzeniu. Tym razem nastolatka jadąca ścieżką rowerową postanowiła spojrzeć na spodnie czy się pobrudziły. Sekundę później zahaczyła kolanem o znak drogowy i runęła z impetem na ziemię. Przed nią jechał towarzysz podróży, który natychmiast zeskoczył z rowera i pobiegł zobaczyć co stało się koleżance. Poszkodowana uskarżała się na ból kolana, palców dłoni, a po chwili także na ból głowy i kręgosłupa. Postanowiono zabrać ją na nosze i poddać dokładniejszym badaniom w karetce.

Poszkodowana z pierwszego zdarzenia wyszła o własnych siłach z ambulansu. Policjanci z drogówki skłaniali się ku uznaniu winnym 17-letniego rowerzystę, który jak sugerował jeden z policjantów – pewnie jechał za szybko. Było to o tyle dziwne, że gdy uczestnik zdarzenia użyłby takiego argumentu, spotkałby się z ripostą „czy ma pan radar w oczach?”. 17-latek może już odpowiadać za popełnione wykroczenie jak osoba dorosła. Grozi za to mandat od 250 do 500 zł i 6 punktów karnych.  Rowerzystka, która sama uderzyła w słup również może być uznana winną niezachowania ostrożności.

 

CZYTAJ  50-latek wpadł z wieloma dopalaczami

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ados
5 lat temu

Jakie punkty od 2012 nie ma dla rowerzystów

estera
5 lat temu

Wyjeżdzając na Limanowskiego samochodem to mamy droge dla rowerzystów no i pasy i jak tu bezpiecznie wyjechać

Kolejooorz!!!
odpowiada  estera
5 lat temu

Jak nie potrafisz, to oddaj prawo jazdy i śmigaj autobusami.

SYSTANE
5 lat temu

Niech tylko nikt z nich w przyszłości nie ma zamiaru posiadać prawa jazdy bo dopiero będzie tragedia na drogach !!!

mariano
5 lat temu

Nie wierzę to jakiś absurd zderzenie na rowerze , no niech tylko się przesiądą do samochodów to dopiero będzie cyrk !!!

kinga
5 lat temu

Na Limanowskiego dopiero dojdzie do tragedi rowerzyści nie liczą się z kierowcami którzy wyjeżdzają z bocznych ulic na Limanowskiego rowerzyści myślą że są na ścieżce to im wszystko wolno.

Zdzichu
odpowiada  kinga
5 lat temu

Rowerzyści sa na drodze głównej a auta na podporzadkowanej. To wszystko. Reszta to przepisy…

Madzia
odpowiada  kinga
5 lat temu

Tak przepisy ale jak się stoi do wyjazdu na Limanowdkiego to wstecznego nie wrzucę aby rowerzusys przejechał a wiekszosc jest bardzo oburzona

wjw
5 lat temu

Większość rowerzystów nie ma zielonego pojęcia o przepisach ruchu drogowego. Jeżdżą nie tam gdzie mogą tylko gdzie chcą…

SYSTANE
odpowiada  wjw
5 lat temu

Oczywiście, że tak – są drudzy zaraz po świętych krowach …

Koza
5 lat temu

Ręce opadają…

driver - ten prawdziwy driver
5 lat temu

Co z trzeźwością uczestników kolizji?

kierownik
5 lat temu

kiedyś były testy na kartę rowerową w podstawówce, to była bardzo dobra rzecz, ale zlikwidowano bo „niepotrzebne” no i teraz widać tego skutki 🙂

goya
odpowiada  kierownik
5 lat temu

Chyba nie zlikwidowano-moje dziecko egzamin na kartę rowerową zdawało.

Ewa
odpowiada  kierownik
5 lat temu

Są nadal.

ccc
5 lat temu

99% ludzi-rowerzystów nie wie jak działa kontrapas, potem mamy tego skutki. O jeździe na chodniku już nie wspominam, bo to jest debilizm.

41
0
Napisz co o tym sądziszx