OSTROW24.tv - Ostrów Wielkopolski

Zderzenie 3 rowerzystów na Limanowskiego

Ciepły wieczór sprzyjał rowerowym wycieczkom. Z tej formy rekreacji skorzystali poniżsi bohaterowie, których dopadł wspólny pech. Wszystko działo się na ul. Limanowskiego w Ostrowie Wlkp. przy skrzyżowaniu z ulicą Żeromskiego. Na miejscu interweniowały dwa patrole policji oraz karetka pogotowia.

+

Najpierw doszło do zderzenia dwóch rowerów, którymi podróżowały 3 osoby. Otóż rowerem miejskim jechało dwóch nastolatków. Prowadził go 17-latek, który na części bagażowej przewoził młodszego kolegę. Jechali chodnikiem od strony Piasków-Szczygliczki. Zaczęli wjeżdżać na przejście dla pieszych, gdzie zderzyli się z rowerzystką, która wcześniej jechała w tym samym kierunku, ale pobliską ścieżką rowerową. W efekcie kobieta przewróciła się, a chłopakom nic się nie stało. Wezwano karetkę.

Medycy w trakcie ogólnego sprawdzania potencjalnych obrażeń zostali poinformowani o kolejnym zdarzeniu. Tym razem nastolatka jadąca ścieżką rowerową postanowiła spojrzeć na spodnie czy się pobrudziły. Sekundę później zahaczyła kolanem o znak drogowy i runęła z impetem na ziemię. Przed nią jechał towarzysz podróży, który natychmiast zeskoczył z rowera i pobiegł zobaczyć co stało się koleżance. Poszkodowana uskarżała się na ból kolana, palców dłoni, a po chwili także na ból głowy i kręgosłupa. Postanowiono zabrać ją na nosze i poddać dokładniejszym badaniom w karetce.

Poszkodowana z pierwszego zdarzenia wyszła o własnych siłach z ambulansu. Policjanci z drogówki skłaniali się ku uznaniu winnym 17-letniego rowerzystę, który jak sugerował jeden z policjantów – pewnie jechał za szybko. Było to o tyle dziwne, że gdy uczestnik zdarzenia użyłby takiego argumentu, spotkałby się z ripostą “czy ma pan radar w oczach?”. 17-latek może już odpowiadać za popełnione wykroczenie jak osoba dorosła. Grozi za to mandat od 250 do 500 zł i 6 punktów karnych.  Rowerzystka, która sama uderzyła w słup również może być uznana winną niezachowania ostrożności.

 

41 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kolejooorz!!!
odpowiada  sasquad
2 lat temu

Połowa kierowców to dopiero debile, sorki ale to nie rowerzyści jeżdżą w mieście 100km/h, to nie rowerzyści wyprzedzają przed przejściem dla pieszych, to nie rowerzyści pijani zabijają innych uczestników ruchu. Ogarnij się a nie głupoty wypisujesz, tak samo jak u kierowców, rowerzystów i pieszych są tacy bez wyobraźni z tą różnicą, że piesi i rowerzyści są bez szans w wypadku z samochodem. Proponuje więcej kultury i wyrozumienia. Pozdrawiam normalnych.

Kolejooorz!!!
odpowiada  estera
2 lat temu

Jak nie potrafisz, to oddaj prawo jazdy i śmigaj autobusami.

Ados
odpowiada  czytelnik
2 lat temu

Od 2012

Ados
2 lat temu

Jakie punkty od 2012 nie ma dla rowerzystów

Tomek
odpowiada  Józek
2 lat temu

Czyli mając ścieżkę rowerową wyłącznie po lewej stronie drogi rowerzysta może jechać drogą “prawostronnie” czyli po jezdni razem z samochodami? Proszę się przejechać rowerem po ścieżce rowerowej wzdłuż ul. Poznańskiej bo tam jest odwrotność tego co na ul. Limanowskiego, mimo tego że po obu stronach jest ciąg pieszo-rowerowy to według strzałek na kostce dozwolona jest jazda lewostronnie.

Tomek
odpowiada  Atleta
2 lat temu

Winne jest oznakowanie, bo jadąc rowerem “pod prąd” Limanowskiego mijamy znaki pionowe droga dla rowerów skierowane w naszym kierunku, mimo że po prawej również jest ścieżka rowerowa (miejscami ciąg pieszo-rowerowy od strony szpitala) czyli de facto taka jazda jest zgodna z przepisami. Rozumiem, choć nie popieram tego że projektujący ścieżki rowerowe wywalają często rowerzystów na lewą stronę drogi (Polska to nie Anglia), aby zejść z kosztami. No ale tutaj to powinni zrobić dla tych jadących po lewej stronie drogi zakaz wjazdu rowerów, a nie jakieś strzałeczki na asfalcie, które jedynie co mogą robić to ostrzegać jadących po lewej o ruchu z naprzeciwka.

estera
2 lat temu

Wyjeżdzając na Limanowskiego samochodem to mamy droge dla rowerzystów no i pasy i jak tu bezpiecznie wyjechać

SYSTANE
odpowiada  sasquad
2 lat temu

Taka jesteś do przodu Sandra ?!
Nie życzę Ci, żeby taki bezmózgi debil na rowerze uszkodził samochód bo jeśli nie będzie posiadał polisy na życie to zapomnij o jakichkolwiek pieniądzach na naprawę …

SYSTANE
odpowiada  czytelnik
2 lat temu

A słyszałeś kiedyś żeby ktokolwiek dostał ???

SYSTANE
odpowiada  wjw
2 lat temu

Oczywiście, że tak – są drudzy zaraz po świętych krowach …

41
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x