Włamywał się do budek na targowisku miejskim

Ostrowscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzewanego o kilkanaście włamań na terenie targowiska miejskiego. Pies służbowy Kaja o specjalności tropiącej, którego przewodnikiem jest asp. Mariusz Lis podjął trop i był pomocny w zatrzymaniu sprawcy. Za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat więzienia. 26-latek odpowie w warunkach recydywy.

+

24 kwietnia br. ok. godziny 5:30 ostrowska komenda została powiadomiona o włamaniu do jednego z obiektów handlowych na terenie targowiska miejskiego. Do zdarzenia doszło w nocy z 23/24 kwietnia. Dyżurny natychmiast skierował tam policyjne patrole. Pracujący na miejscu funkcjonariusze Wydziału Prewencji ustalili, że to nie jedyne włamanie, sprawca włamał się do kilku miejsc i usiłował to zrobić do 9 innych. Mundurowi zabezpieczyli na miejscu ślady, m.in. łom, którym mógł posługiwać się sprawca.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując informacje dotyczące włamań, policjanci wytypowali mężczyznę podejrzewanego o te czyny.

Patrole rozpoczęły poszukiwania włamywacza. Do działań włączony został także przewodnik z psem służbowym. Praca ostrowskich policjantów oraz właściwy trop, który podjął policyjny pies Kaja, tego samego dnia doprowadziły do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o włamania.

Zatrzymany to 26-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. Mężczyzna odpowie przed sądem w warunkach recydywy.

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Zderzenie trzech aut przy Chynowej
Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Dowódca zmiany
6 lat temu

Pomyśl to nie boli.

klawisz
6 lat temu

grozi mu do 10 lat w jakim celu takie bzdury wypisujecie ??

2
0
Napisz co o tym sądziszx