Pożar w kamienicy przy ul. Kaliskiej

Do pożaru kamienicy przy ul. Kaliskiej 24 w Ostrowie Wlkp. doszło przed godziną 3 w nocy. 21 osób ewakuowało się ze swoich mieszkań. Źródłem pożaru było pomieszczenie piwniczne, w którym składowany był węgiel. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

+

Pożar spowodował duże zadymienie. Lokatorzy nie mogli przebywać w takich warunkach. Radiowozami przewieziono ich do siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Staszica, gdzie w cieple oczekiwali na możliwość powrotu do domu.

Wnętrza remizy zorganizował naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego Piotr Olszak. Dodajmy  że na dworze panował mróz sięgający 8 kresek poniżej zera.

POLECANE NEWSY
15 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Wyborca
3 lat temu

Gdzie jest Pani prezydent z pomocą finansową dla poszkodowanych…. a niedługo wybory….

bolek
3 lat temu

nakazami nic nie zwojujemy. Aby było lepiej trzeba zacząć od podatków,bo jak ludzie będą zostawiać mniej kasy w PAŃSTWIE wtedy będzie ich stać aby zmieniać sposoby ogrzewania na zdrowszy i wygodniejszy. A nie ciągle narzucać ludziom bariery i ograniczenia,a nikt się nie zastanawia skąd na to brać kase!!?? jak skąd?? z naszych portfeli waląc kolejne śmieszne podatki od foliówek itd itp….chory KRAJ!

O kur..... a
3 lat temu

No proszę jaka koniunktura zapewne większość chciała by podłączyć się tylko brak strategii ozec nie da rady a możliwość biznesu minęła gdy związki zawodowe rozjebaly fabrykę wagonów i tam znajdująca się elektrociepłownie która spokojnie pół miasta by ogrzala

Kintakinte
3 lat temu

Polskie Miasta w kwestii ogrzewania starych Domów są jak Średniowieczu Już dawno Piece kaflowe powinni iść do Lamusa i przejść na inny system ogrzewania albo wszystkie Domy starego Budownictwa powinny być podłączeni co sieci tylko wiekszość Kamienic należy do Osób prywatnych i tak nie za bardzo im to pasuje bo i tak je tylko wynajmują Dobrze że w Ostrowie nie słychać o Czyszczycielach

Mieszkaniec smigla
3 lat temu

Temat z innej beczki.Z aczyna się remont drugiego odcinka ul.Smigielskiego.Zrywają juz chodniki koska już przywieziona maszyny tez sa.

''RS 6'' 5.0 V10
3 lat temu

Właściciele kamienic to największe dziady i dorobkiewicze patrzą tylko na własny czubek nosa,gdyby mogli to co miesiąc podnosiliby czynsz lokatorom,w zamian oferują warunki mieszkaniowe sprzed 30 bądź 40 laty.Współczuję targania codziennie opału z piwnicy do mieszkania.

Ja
odpowiada  ~~ja
3 lat temu

Trzeba dodać ze rura w mieście to nie wszystko…żeby podłączyć kamienice żeby ogrzewanie i ciepła woda były z ozc potrzebny jest sprzet i nowe rury w pionach a za to muszą zapłacić właściciele …a po co maja tracić kasę skoro nie muszą…i wszystko w temacie …i nic się nie zmieni do puki nie wprowadzą nakazów likwidacji piecow

Ab
3 lat temu

Starych kamienic nie dogrzejesz ogrzewaniem z ozcu a rachunki sa dwa razy wyższe niz ogrzewanie drewnem. Najpierw mzgm i wlasciciele prywatni musieli by zrobic termomodernizacje.Mieszkam na os robotniczym i wątpię żeby mzgmy rozebraly wszystkie dachy i ocieplily mieszkania na poddaszu i sciany budynkow.

~~ja
odpowiada  ~~ja
3 lat temu

Właśnie to chcę powiedzieć, że się władza chwali że dla ochrony środowiska rurę przez miasto ciągnie a tylko kasę zakopała bo i tak wszyscy palą jak przedtem. Większość właścicieli kamienic ma to w dziobie żeby wywalać kasę na zakładanie ogrzewania najemcom. Dlatego uważam że bardziej rozsądne jest ciągnęcie rury tam gdzie chcą się podłączyć a nie tam gdzie się miastu wymarzyło

Kaka
odpowiada  ~~ja
3 lat temu

Gówno prawda ze jestesmy podlaczeni do ozcu mieszkam na kolejowej i tez pale w piecu

15
0
Napisz co o tym sądziszx
()
x