Podpalacz przyznał się do wielu przestępstw

Ekspresowo zakończono postępowanie przeciwko dwóm mieszkańcom Ostrowa Wlkp. w wieku 36 i 60 lat oskarżonym o rozbój, kradzieże z włamaniem na ogródki działkowe oraz o zniszczenie mienia (podpalenie), a także spowodowanie uszkodzenie ciała.

+

Prokurator zarzucił 36-latkowi dopuszczenie się łącznie 10 różnych przestępstw, w tym rozboju do którego miało dojść 18 listopada 2017 r. w Ostrowie Wlkp., gdzie oskarżony stosując przemoc w postaci kopania, szarpania i uderzania doprowadził pokrzywdzoną do stanu bezbronności i zabrał jej w celu przywłaszczenia mienie w wysokości 220 zł.

Ponadto mężczyźnie zarzucono dopuszczenie się 5 krotnie w okresie pomiędzy wrześniem a listopadem 2017 r. kradzieży z włamaniem do altan na ogródkach działkowych. W jednym przypadku mężczyzna dokonał całkowitego uszkodzenia takiego budynku poprzez jego spalenie, czym spowodował straty w wysokości 15.000 zł.

Jak ustalono, karany już uprzednio mężczyzna dopuścił się również 16 września 2017 r. uszkodzenia ciała, gdzie na terenie jednego z pustostanów przewrócił pokrzywdzonego na ziemię, kopał go, a następnie uderzył trzymaną w ręku deską w okolice głowy.
Mężczyzna został również oskarżony o dwukrotne znieważenie wykonujących obowiązki służbowe funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.
Przesłuchany w charakterze podejrzanego przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

W przypadku akceptacji wniosku Prokuratora mężczyzna zostanie skazany na 5 lat pozbawienia wolności, wraz z obowiązkiem naprawienia szkody w wysokości ponad 18.000 zł na rzecz pokrzywdzonych .

Jednocześnie pozostałe poczynione przez Prokuratora ustalenia pozwoliły na przedstawienie dotychczas niekaranemu 60 latkowi dwóch zarzutów oszustwa na szkodę pracownika lombardu, gdzie wprowadzając pokrzywdzonego w błąd co do własności zastawianych pochodzących z kradzieży urządzeń wyłudził od niego kwotę 160 zł.

Za powyższe zachowanie mężczyzna ma w przypadku akceptacji wniosku Prokuratora przez Sąd zostać ukarany karą 8 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 3 lat, obowiązkiem naprawienia szkody oraz koniecznością informowania kuratora sądowego z przebiegu próby.

CZYTAJ  Biegi patriotyczne na Piaskach - ZDJĘCIA
POLECANE NEWSY
Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mix
5 lat temu

widać że nie przebiera w środkach i metodach więc społeczeństwo będzie się czuło bezpieczniej jak pójdzie trochę posiedzieć…..

1
0
Napisz co o tym sądziszx