27-latka z BMW spowodowała ciężkie obrażenia u motorowerzysty

Udostępnij
Tweet

Prokurator zakończył postępowanie przeciwko 27-letniej mieszkance Ostrowa Wlkp. oskarżonej  o spowodowanie w dniu 30 października 2017 r. w rejonie Lewkowa wypadku komunikacyjnego, w wyniku, którego jedna osoba doznała ciężkich obrażeń ciała. 

+

W oparciu o zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, w tym kategoryczną opinię biegłego z zakresu badania wypadków komunikacyjnych Prokurator ustalił, że oskarżona, kierując samochodem osobowym marki BMW, nie zachowała ostrożności podczas zbliżania się do skrzyżowania,  nienależycie „obserwowała pole jazdy”, w wyniku czego doprowadziła do zderzenia z kierującym motorowerem.

Wskutek potrącenia motorowerzysta doznał rozległych obrażeń ciała, skutkujących jak wskazał powołany w sprawie biegły z zakresu medycyny sądowej rozstrojem narządów ciała na okres powyżej 7 dni.

Przesłuchana w charakterze podejrzanego kierująca pojazdem BMW przyznała się do zarzucanego jej czynu i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze.
Kobieta nie była dotychczas karana.

W przypadku akceptacji wniosku Prokuratora kobieta zostanie skazana na 10 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby, 1500 zł nawiązki na rzecz pokrzywdzonego oraz pisemnego obowiązku informowania Sądu o przebiegu próby.

Więcej zdjęć tutaj:

Motorowerzysta vs. kobieta w BMW. Wypadek przy lotnisku w Michałkowie

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
CZYTAJ  Nowe ostrzeżenie pogodowe
Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Robert P
6 lat temu

Ci prokuratorowie to debile. tez miałem podobny wypadek i co? prokurator rząda tylko 3tys grzywny, a dla mnie nic, a wypadek miałem w wrzesniu 2017 i dalej jestem niesprawny. Debile z Wodzisławia śląskiego.

16
0
Napisz co o tym sądziszx