Na liście TOP10 najbogatszych Polaków są „nasi”

Najnowszy ranking miesięcznika Forbes przyniósł pozytywne zmiany dla osób z południowej Wielkopolski. Wśród 10 najbogatszych Polaków mamy ostrowianina, inwestorów z Nowych Skalmierzyc i Krotoszynianina. 

+

Zaczynamy od człowieka najbardziej związanego z Ostrowem Wlkp. Paweł Marchewka, prezes firmy Techland. Co prawda jej siedziba mieści się we Wrocławiu z uwagi na większy kapitał ludzki, ale nie zapomina o swoim regionie. Obecnie jego majątek wyceniono na 3,5 miliarda złotych. Firma Techland produkuje gry komputerowe. Jedną z kultowych pozycji jest „Dead Island”. Sprzedała się ona w 8 milionach egzemplarzy. Początkowo Paweł Marchewka handlował grami komputerowymi. Przez minione 25 lat stworzył jedną z bardziej rozpoznawalnych marek informatycznych na świecie. Na liście Forbes znalazł się na siódmym miejscu, na które awansował z 12.

Trochę dalej od Ostrowa Wlkp., bo w gminie Nowe Skalmierzyce imperium stworzyli Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie. Wszystkim znane firmy COM40 i Correct wytwarzają materace na potrzeby IKEA. Są też udziałowcami firmy Big Star. Ich majątek wyceniono na 3,4 miliarda zł i dzięki niemu znaleźli się na 8 miejscu, tracąc ubiegłoroczne 7 miejsce.

Trochę dalej od Ostrowa, bo w Krotoszynie powstało imperium tworzące sieć marketów Dino. W odróżnieniu od potentatów z tej branży, ich sklepy powstają w mniejszych ośrodkach miejskich, zwłaszcza w środkowej Polsce. Tylko przez rok wycena majątku Tomasza Biernackiego wzrosła czterokrotnie. Krotoszynianin zanotował wielki skok z 38.  miejsca na 6.  z majątkiem wycenianym na 4,1 miliarda zł.

 

 

 

CZYTAJ  Złodziejaszek poszukiwany

70 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
1
5 lat temu

Niestety dużo ludzi bez wykształcenia musi gdzieś pracować i później wylewać żale w internecie, że dostali „tylko” 200 zł na święta …

2
odpowiada  1
5 lat temu

Poczekaj jeszcze jakis czas, jak te żale „wyleją sie na ulice! Dziekuj Bogu że istnieje internet i tutaj można swoje żale publikować. Ale juz niedługo. Bedziesz spierd..ać gdzie pieprz rośnie.

darek k.
odpowiada  1
5 lat temu

zeby wyszli na ulice, czekam, na to, bede wtedy,,,,,

Renata
5 lat temu

Brawo dla pana Marchewki!!!

!!!
5 lat temu

Polska też będzie bogata jak zmniejszy źłobek czarnym i ci wreszcie zaczną pracować, A nie hulaj dusza z pracy i głupoty ciemnego ludu!!!!!

Kromek
5 lat temu

Ja jestem najbiedniejszy w Polsce i każdy ma to w dupie jestem zadluzony po uszy nie mam żadnego majątku nawet nie mam nałogów, jedynie co mam, to uczciwość i to co na sobie, smartfon za 150 zł gdyby ktoś chciał wspomóc, to proszę mogę odpracowac.

oo
odpowiada  Kromek
5 lat temu

jeb się!przygłupie

Zenek
odpowiada  Kromek
5 lat temu

Ja mogę ci dac 250zl dniowki na budowie.

Pietruszka
5 lat temu

Ja też kiedyś wywiozłem swoich rodziców poza ich własny dom, żeby pokazać kontrahentowi, że mieszkam samodzielnie, a nie u nich.

oo
odpowiada  Pietruszka
5 lat temu

zginiesz marnie,zginiesz marnie,zginiesz marnie!!!!!!!!!!!!!!!

rze
5 lat temu

A rodzina Owsiaków to pewnie na pierwszym miejscu , nie sieją nie orzą , raz do roku ogłaszają aby dzieci dla nich żebrały i kasy jak lodu.

starzyk
odpowiada  rze
5 lat temu

Zrób to samo – tylko dlaczego do tej pory jeszcze się tym nie zająłeś – tez miałbyś „kasy jak lodu”.

Lo
odpowiada  rze
5 lat temu

Lepiej Owsiakowi niż Rydzykowi

debi
odpowiada  rze
5 lat temu

Idz do szpitala i zobacz że na połowie urządzeń w szpitalach jest serduszko!!! Jak by nie on to co byś miał w szpitalach wielkie gów_o, lecz w ZUS to zawsze mają nową łazienki czy biura i tam zawsze mają pieniądze na stworzenie nowego miejsca pracy dla koleżanki czy itd… Wiec idź do szpitala i rozejrzyj q następnie komentuj !!

jasnowidz
odpowiada  rze
5 lat temu

debi nie masz żadnego pojęcia o tym co piszesz.Wiesz jaki procent kosztów wnosi ta fundacja do służby zdrowia?0,01% a serduszko nalepić można wszędzie.

Robert
odpowiada  rze
5 lat temu

do Jasnowidz, nie patrz na koszty tylko na zakup sprzętu ile jest %… chyba nie oczekujesz że ze zbiórki jeszcze lekarzom pensje mają płacić? bo koszty to jest zbyt ogólnie: pensje, sprzęt, serwis, utrzymanie szpitala, opatrunki, leki… a WOŚP kupuje tylko sprzęt ile państwo sprzętu kupuje a WOŚP porównaj… domyślam się że to nie będzie pół na pół ale strzelam że koło 5-10% sprzętu specjalistycznego może być czasami

Norbi
5 lat temu

Nigdy nie pracowałem w tych firmach,ale mam dużo znajomych którzy pracują w com40 czy correcie.Nie raz słyszę jak rozmawiają ile to oni nie zarobią,ze zarabiają tyle albo tyle,ale godzin tygodniowo mają od zaje….a.A taka charówka z całą pewnością odbiję się się w przyszłości na zdrowiu.Pracuję w zakładzie który zatrudnia do 80 pracowników,czas pracy wynosi 8 godzin a zarabiam tyle co oni,a do tego dochodzi jeszcze deputat w wysokosci 200 zł miesięcznie.Nikt mi też nie mówi że mam zapierdalać żeby wyrobić normę.Na urlop idę kiedy chcę a nie kiedy zakład pracy wysyła.No ale te tysiące osób muszą gdzieś w końcu pracować tak więc za dużego wyboru chyba nie mają.

Ftedi
odpowiada  Norbi
5 lat temu

Co to za firma

zwolennik po
5 lat temu

Takich sponsorów do TZ OSTROVIA i mamy mistrza Polski

Hubert
odpowiada  zwolennik po
5 lat temu

Raczej następna aferę

Wryyyy
5 lat temu

Lament z tych Skalmierzyc jęki……a co powiecie o swojej byle jakiej pracy byle sztuka i olbrzymiej reklamacji waszych wyrobów na skutek Waszego nierobstwa

Zyga
odpowiada  Wryyyy
5 lat temu

W łeb się jebnij, albo podaj konkretne dane

DZiwne
5 lat temu

Dziwne jest tylko to że obrońcy firmy coccect to przeważnie pracownicy biurowi:D lub wyżej ustawieni stopniem:)

Dziwi mnie też że z trójki najbogatszych wymienionych w regionie tylko na firmę Państwa Kaczmarków pracownicy narzekają. Widocznie w pozostałych jest większy szacunek dla pracownika oraz lepsze warunki pracy.

70
0
Napisz co o tym sądziszx