Szukają klientów na cmentarzu

Udostępnij
Tweet

Otrzymaliśmy zgłoszenie od mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego o podejrzanych kartkach rozkładanych na grobach zlokalizowanych na cmentarzu przy ul. Bema. Autor kartki prosi o kontakt telefoniczny najbliższą rodzinę. Zarządca cmentarza nie ma jednak żadnej wiedzy kto i w jakim celu mógłby je zostawiać.

+

Dodzwoniwszy się pod numer telefonu, odbiera go mężczyzna współpracujący z jedną z dużych firm zajmujących się uzyskiwaniem pieniędzy z odszkodowań. Tym razem nie chodzi jednak o ofiary wypadków, a o pieniądze zgromadzone w OFE. Z rozmowy telefonicznej dowiadujemy się, że przedstawiciel handlowy zgromadził alfabetyczną listę zmarłych, na grobach których rozłożył kartki.

Podczas rozmowy wypytuje się czy osoba urodzona była po 1949 roku i czy wybrała otwarty fundusz emerytalny. Tam mają czekać na spadkobierców lub osoby „uposażone/wskazane” pieniądze w kwocie 20-40 tys. zł. Mężczyzna wypytuje czy rodzina już odbierała te pieniądze. Okazuje się, że w przypadku śmierci osoby odkładającej środki do OFE, spadkobiercom faktycznie należą się te pieniądze.

Jedna z dużych firm, w ramach której najpewniej mężczyzna zbiera klientów, informuje, że w lipcu 2018 r. mają być całkowicie zlikwidowane OFE i dlatego istotny jest czas by rozpocząć całą procedurę. Handlowiec szukający klientów na cmentarzu deklaruje, że sprawdzi czy są odłożone pieniądze i pomoże – zapewne za odpowiednią prowizją – je otrzymać.

 

Te pieniądze podlegają dziedziczeniu, pod warunkiem, że zmarły klient OFE nie zakończył kariery zawodowej i nie zaczął już pobierać świadczenia. Zgodnie z prawem pieniądze w OFE podlegają dziedziczeniu tylko w okresie ich gromadzenia w tych instytucjach.

Dlatego najprościej jest udać się do ZUS. — Aby sprawdzić czy dana zmarła osoba była członkiem wybranego otwartego funduszu emerytalnego, można zgłosić zapytanie do oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych właściwego ze względu na miejsce zamieszkania zmarłej osoby. Zgłosić należy się z oryginałem odpisu aktu zgonu oraz własnym dokumentem tożsamości.

CZYTAJ  Pijany rolnik narozrabiał

Bliższe informacje można uzyskać także w tym artykule:

http://www.rp.pl/artykul/1055143-Dziedziczenie-srodkow-OFE-krok-po-kroku.html

POLECANE NEWSY
Udostępnij
Tweet
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkanka Ostrowa
6 lat temu

No niestety nikt nie poinformuje rodzin zmarłych o tym co im się należy,a takie firmy niestety nie maja możliwości dotarcia do wszystkich . Moim zdaniem , mimo tego że pobierają prowizje co niektórzy powinni być wdzięczni ze docierają do rodzin, które nigdy bez takiej informacji nie otrzymali należnych świadczeń . Moim zdaniem to nic złego karteczka jest zalaminowane estetyczna także ja bym nie miała nic przeciwko gdybym znalazła taka informacje na grobie moich bliskich . Ps. Lepiej oddać prowizje takiej firmie, która profesjonalnie zajmie się sprawa, niż żyć w nieświadomości i nie dostać nockiecy sprawa się przedawni .

N
6 lat temu

Duzo ludzi jest zadowolonych z takich firm. Wiele gdyby nie oni, nie dostaliby zlamanego grosza. Do znajomych odezwal sie taki jeden o wypadek sprzed paru lat i dostali 20tys zl. Oczywiscie firma ta pobiera prowizje, ale gdyby nie oni to znajomi by nawet nie wiedzieli ze tak mozna i napewno nie inwestowaliby w prawnika itp – a takie firmy ich maja i nie biora oplat. Osobiscie nie widze nic zlego w tym

Ostrowianka
6 lat temu

Do mnie zgłosiła się firma która załatwia odszkodowania z tytułu śmierci ofiar w wypadkach komunikacyjnych.
Ofiara z najbliższej rodziny nie żyje 15 .
Miał ktoś może doczynienia z taką firma ???

Adam
6 lat temu

Za umieszczenie ulotek bez zgody też jest mandat no chyba że to klecha to oni są niekarani?

Mieszkanka Ostrowanie
odpowiada  Adam
6 lat temu

Nie no pewnie lepiej tak ocenić typowe Polaka myślenie ? po co dać firmię zarobić jak można żyć w nieświadomości nie dostać nic i czekać, aż sprawa się przedawni i odać Państwu ???Ludzie ocknijcie się ! Dobra może koleś chciał zarobić ale gdyby nie jego trud to wiele osób dalej by nie wiedziało ze coś się należy im po bliskiej osobie . A pomyślcie ile się zostaje samotnychmatekz dziećmi, gdzie każda złotówka się liczy i nagle zjawia się Pan, który włożył dużo wyslilku w to żeby do Koch dotrzeć i za prowizja załatwia pieniądze, których nigdy by nie odzyskali gdyby się nie zjawił . Na prawdę zmieńcie tok myślenia ?

dddddwwdw
6 lat temu

juz jakieś szuje na zmarłych chcą zarabiac skandal

zal
6 lat temu

na LImanowsiego tem miałem taka kartke …………………………

....
6 lat temu

a może mandacik dla cwaniaczka za zaśmiecanie cmentarza ?

8
0
Napisz co o tym sądziszx