Lodowisko strzałem w 10-tkę

Za nami nieco ponad miesiąc funkcjonowania miejskiego lodowiska. Najczęstszym komentarzem, jaki słychać w Ostrowie na jego temat to: Strzał w dziesiątkę! I trudno się z takim stwierdzeniem nie zgodzić – od dnia otwarcia – 6 grudnia – przez miesiąc lodowisko odwiedziło ponad 16 200 osób!

+

Tafla o powierzchni 900 m2 z bandami, część szatniowo-socjalna, toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także naścienny przewijak dla niemowląt. Obiekt wyposażony w nagłośnienie, kamery monitoringu, suszarkę na 48 par butów, regały na blisko 300 łyżew, a także stanowisko do ich ostrzenia. Do tego teleskopowa trzyrzędowa trybuna, szafki przebieralni, a w holu krzesła i stoliki, przy których można napić się kawy. Nowe lodowisko przyciąga tysiące ostrowian, a także mieszkańców ościennych gmin. Do ich dyspozycji jest aż 280 par nowych łyżew (160 hokejowych i 120 figurowych). Pingwinki umożliwiają naukę jazdy na łyżwach.

– Jako prezydent miasta z uwagą wsłuchuję się w głos mieszkańców i biorę pod uwagę ich obserwacje i spostrzeżenia. Jedną z nich była zbyt mała liczba pingwinków służących do nauki jazdy – na zbliżające się ferie zimowe dostarczymy kolejne cztery. Zamontowaliśmy również zegar, o który dopominali się użytkownicy lodowiska. To model przejściowy, zamówiliśmy bowiem zegar, który poza godziną, pokazywać będzie także temperaturę powietrza – informuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Lodowisko usytuowane jest pomiędzy placem zabaw i siłownią zewnętrzną a skateparkiem. Obok znajduje się również „Orlik”. Lodowisko jest zatem kolejnym, bardzo atrakcyjnym elementem bazy sportowo – rekreacyjnej, która powstaje na tym terenie.

Miasto wybudowało lodowisko kosztem 3,3 mln zł, otrzymało jednak blisko 870 000 zł dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki z pilotażowego Programu rozwoju ponadlokalnej infrastruktury sportowej, co znacznie zmniejszyło koszt inwestycji.

Lodowisko niemal każdego dnia pęka w szwach, Miasto chciałoby jednak dodatkowo poszerzyć ofertę tego obiektu. W tym celu prowadzone są rozmowy, by w okresie letnim funkcjonował tam Park Rozrywki Rodzinnej.

CZYTAJ  18-latce ponownie uratowano życie

– Po sezonie zimowym obiekt będzie służył sympatykom rolek. Chcemy jednak poszerzyć ofertę i sprawić, by to miejsce było jeszcze bardziej atrakcyjne. Dlatego planujemy przez 4 miesiące w roku stworzyć tam Park Rozrywki Rodzinnej. To bardzo fajna forma spędzania czasu dla rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami. To dmuchane zamki, zjeżdżalnie, baseny z piłeczkami, trampoliny, karuzele, czyli różnorodne atrakcje dla dzieci – informuje prezydent miasta.

Tego typu Park wydaje się być bardzo interesującym rozwiązaniem na zagospodarowanie powierzchni lodowiska w okresie letnim. W połowie września wróciłoby tu rolkowisko, by, z początkiem listopada, lodowisko znów było czynne dla miłośników łyżew.

– Chciałabym, by nasz nowy obiekt tętnił życiem przez cały rok – podsumowuje Beata Klimek.

44 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Natka
5 lat temu

Przydałoby się jeszcze wprowadzić płatność kartą 🙂

OSW
5 lat temu

Alfa
Hahaah ty do zartownis jestes dobre zarzadzanie dawno sie tak nie usmialem

rr
5 lat temu

wydaje mi sie ze za malo jest pingiwnkow dla dzieci , moglby by byc rowniez kaski dla dzieci

Bolo
5 lat temu

Szkoda tylko że cokolwiek powstaje to jedynie w tamtych rejonach miasta. A reszta Pani Prezydent?

alfa
5 lat temu

Super inwestycja.Dziękuję Pani Prezydent tylko kobieta może tak dobrze zarządzać miastem???

as
5 lat temu

jest lodowisko basen to teraz hale sportową i skonczyc remont stadionu

Tom
odpowiada  as
5 lat temu

Basen to może i jest ale na 2 miesiące w lato. Czas zbudować całoroczny, bo wszystkie wioski wkoło mają: Pleszew, Jarocin, Krotoszyn, Ostrzeszów i nowy w Kępnie budują. U nas dwie sadzawki bez strefy spa i dla dzieci.

75thecrow
5 lat temu

Popieram lodowisko strzał 10 i widać jaka potrzeba jest w tym mieście na obiekty tego typu, brakuje tylko porządnych basenów w tym mieście, okoliczne miejscowości poradziły sobie to mam nadzieję że Ostrów też da radę

Suzuki
5 lat temu

W latach 70 tych ludzie w parku przy prezydium na łyżwach jeździli więc to normalne ,że lodowisko się przyjmie a co do basenu to jest logiczne że będzie świetnie funkcjonował przy dobrej pogodzie a na pogodę nie bardzo ma się wpływ dziwię się że ludzie piszą że basen to niewypał będzie fajne lato będzie ruch w interesie .

Pistolet
5 lat temu

SUPER LODOWISKO , fantastyczne miejsce dla dzieci i młodzieży … i dla starszych.!!!! BRAWO PANI PREZYDENT za pomysł i realizację. Ciekawe jak tam samopoczucie radnych POuczających na czele z radnym kameleonem-skoczkiem ? Wszak klęski się spodziewali a tu KU KU !!!! Powinni teraz swoje języki pozjadać. A najlepiej całym klubem udać się na lodowisko i Axel Salchow, Pistolet i parę innych figur wykonać – he, he.

rewolwer
odpowiada  Pistolet
5 lat temu

Brawo za wykonanie, bo pomysł na lodowisko i miejsce gdzie miało powstań pojawił się w poprzedniej kadencji i tak na marginesie był krytykowany przez radną Klimek jako zbyt wypasiony..

Pistolet do rewolwer
odpowiada  Pistolet
5 lat temu

Słabo u Ciebie – rewolwer – ze skojarzeniami i zrozumieniem tekstu. Jedno jest pewne, że z wiedzą jest jeszcze gorzej. Kiedy pani Prezydent była przeciwna budowie lodowiska ??? – konkret a nie kłapanie jęzorem ! Pomysł lodowiska nie pojawił się w poprzedniej kadencji, za Prezydenta Urbaniaka ale przed laty za Prezydenta Świątka , więc nie bredź, nie zmieniaj faktów i nie wprowadzaj mieszkańców w błąd. POuczający niczego nie doceniacie , niczego nie chwalicie, wszystko jest beeee ! A my mieszkańcy widzimy i mamy swoje zdanie. Wybory tuż, tuż.

rewolwer do pistoleta
odpowiada  Pistolet
5 lat temu

Sam sobie zaprzeczasz. Dziękowałeś pani prezydent za pomysł, teraz piszesz, że to pomysł prezydenta Świątka. Nie pamiętasz, widocznie masz sklerozę, że to prezydentowi Urbaniakowi radna Klimek zarzucała, że chce tak drogą inwestycję w parku 600 lecia zrobić. Szczegółowo krytykowała poszczególne elementy tego projektu, więc nie ośmieszaj się dalej.

Blee
odpowiada  Pistolet
5 lat temu

Pistolet czy Jarząbek? Łubu dubu łubu dubu. Wazelina aż cieknie. Tfu

Paichiwo
5 lat temu

Normalnie to ludzie mogli by narzekać, że za małe, nie wymiarowe itd. W XXI wieku miasto bez lodowiska to tylko w Afryce.

44
0
Napisz co o tym sądziszx