Wypadek konwoju z więźniami – wideo

Ćwiczenia służb mundurowych, ratowniczych i instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa publicznego to stały element wyszkolenia mundurowych oraz kadry dowódczej. Służby ćwiczą wiele wariantów zagrożeń, jakie mogą wystąpić na terenie miasta i powiatu. Funkcjonariusze służb mundurowych przeprowadzili dzisiaj, 13 grudnia działania w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób osadzonych.

+

To nie pierwsze ćwiczenia ostrowskiej Policji wspólnie z Aresztem Śledczym i pozostałymi służbami na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Dzisiejsze ćwiczenia były sprawdzającymi gotowość i koordynacje działań służb, jakie przeprowadzane są w przypadku zaistnienia zdarzenia drogowego z udziałem konwoju osób osadzonych.

Policja, Straż Więzienna, Straż Pożarna, Zespół Zakładu Opieki Zdrowotnej, pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Ostrowie Wielkopolskim podjęli działania w związku z wypadkiem drogowym pojazdu, którym przemieszczali się funkcjonariusze Służby Więziennej, wykonując konwój osób osadzonych. W wyniku wypadku pojazd ten był niezdolny do dalszej jazdy, dodatkowo rannym został funkcjonariusz Służby Więziennej i osoba konwojowana.

Funkcjonariusze muszą być przygotowani na każdą ewentualność, tak, by podczas zdarzenia działania przebiegły sprawnie, przy możliwie jak najmniejszych stratach, zarówno wśród ludzi, jak i mieniu. Policjanci regularnie ćwiczą i doskonalą swoje umiejętności, biorąc udział w różnych szkoleniach.

[jwplayer mediaid=”103197″]

POLECANE NEWSY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Najczęściej głosowano
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec
4 lat temu

wolałbym oglądać więźniów przy pracy na rzecz swojego utrzymania ile wypracują tak zjedzą

Rafał
4 lat temu

Droga redakcjo kogo interesuje temat klawiszy, nie ma ciekawszych już tematów w naszym rejonie

kuku
4 lat temu

Czy policjant stojący przy znaku „wypadek” nie powinien być odwrócony w przeciwnym kierunku??

Arek
4 lat temu

Za dużo prison break’a się naoglądali…

4
0
Napisz co o tym sądziszx