Czy radni Ostrowa ograniczą sprzedaż alkoholu?

Udostępnij
Tweet

Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży alkoholu na terenie miasta lub gminy. Radni będą mogli nakazać zamykanie sklepów monopolowych pomiędzy 22.00, a 6.00 rano.

+

Nowy przepis daje samorządom możliwość wprowadzenia prohibicji. Teraz to ostrowscy radni będą mogli wykorzystać nowe prawo. Ustawa jednak nie obejmuje stacji paliw, dyskotek, pubów czy restauracji, a jedynie sklepy nocne. Pod tymi nierzadko dochodziło do awantur w godzinach kiedy okoliczni mieszkańcy już śpią.

Na koniec 2016 r. było w Ostrowie Wielkopolskim 248 miejsc, gdzie można było kupić alkohol. 87 z nich to punkty gastronomiczne, a 161 to sklepy. Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jeden sklep z alkoholem powinien przypadać na tysiąc/półtora tysiąca osób. W naszym mieście 1 sklep przypada na ok. 445 mieszkańców. Biorąc pod uwagę wszystkie miejsca z alkoholem, wskaźnik ten spada do 1 punktu na 290 osób.

Ustawa wejdzie w życie 1  stycznia 2018 r.

Czy Rada Miejska Ostrowa Wlkp. powinna z niej skorzystać?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Jeden ze zmarłych policjantów pochodził z sąsiedniego powiatu
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
75thecrow
6 lat temu

Za komuny alkohol był dostępny bodajże od 13 Rzeczpospolita PiSowska widzę czerpie całymi garściami z minionej epoki, dziennik telewizyjny zamiast wiadomości, jedyny przewodniczący partii rządzi zamiast kukiełki Pani premier, co chwilę jakiś zakaz lub nakaz, brawo, a przecież wszyscy inni to komuchy i drugi sort

123
6 lat temu

Po komentarzach widać, że ludzie nierozumieją przesłania tej ustawy …
Właśnie rząd nie wprowadza odgórnie żadnej prohibicji tylko oddaje to zadanie dla lokalnych radnych, którzy z założenia najlepiej powinni znać problemy lokalnych środowisk i tym samym im pomagać.
Druga strona, że niezwykle rzadko kupuję alkohol w monopolowym, wystarczy kupić w markecie przy okazji zakupów.

kefir
odpowiada  123
6 lat temu

Teoretycznie masz rację z owym przesłaniem ustawy.
To gminy mają decydować, czy chcą mieć meliny na swoim terenie i dać zarobić meliniarzom czy wolą mieć kulturę i dać zarobić sklepikarzom.
Ale… w naszym państwie tak rzadko władza robi coś dla a nie przeciwko ludziom, że mam sporo podejrzeń co do jej intencji.
Mogą liczyć na ograniczanie sprzedaży. Wiadomo – apele policji o trzeźwość, kościoła o odpowiedzialność itd. A wtedy trzeba zwiększyć obsadę komisariatów do zwalczania nielegalnego handlu i bimbrowni. Co da szersze możliwości inwigilacji obywateli. Wszystko to w trosce o nasze dobro, i oczywiście za nasze pieniądze. Władze na całym świecie mają to przećwiczone na narkotykach. Tez wielce nagonka z której nic nie wynika, tylko gangsterzy, politycy i policjanci na tym zarabiają, a reszta traci.
Sam pomysł jest dobry, zresztą w ogóle każdy sklep powinien mieć prawo sprzedaży alkoholu, bo niby dlaczego nie? No może niepotrzebnie się niepokoję, zobaczymy.

No hejt
6 lat temu

Pić to trzeba umić

Radna
6 lat temu

TAK!

BMW
odpowiada  Radna
6 lat temu

NIE !

Rumcajs
6 lat temu

A gdzie tu sprawieiwosc. Monopolowe pozamykac a stacje benzynowe będą zbijac kokosy. Takie zakazy Polacy zawsze źle odbierali. I po złości będą pic do 22:00. Hehe. Polak jest przekorny. A tak poważnie gdyby zona kupila mężowi browarka postawiła do obiadu. Później do kolacji lub do meczu pilki. I co w tym zlego? A tak przekorny Polak po robocie idzie pod kiosk wypije w pół godziny 4 browary i wraca do domu. W drzwiach ” Grażyna” do niego „idź bo smierdzisz piwem…” a on do niej….” a czym mam smierdziec? Robota?…” hehe Wszystko się właśnie rozchodzi o kulturę picia. To jest to ze u nas zawsze po takim piciu w terenie włącza się „szwędacz” po mieście i problemy gotowe. Bardziej bym był za tym aby zyczliwy kumpel od kielicha zabral kluczyki kumplowi gdy ten chce odjechac samochodem.

Grażyna
odpowiada  Rumcajs
6 lat temu

Ja Grażyna z polskiej wsi,jak stary pachnie piwskiem,wołam: „dymaj stary bo już 20 miesięcy nie byłam zaciążona”.

bolek
6 lat temu

jeszcze bedzie zakaz chodzenia nocą

Marcin Roszczak
6 lat temu

Piwiarnia u Bossmana pomiędzy 22.00, a 6.00 rano.

szulc
6 lat temu

Piwiarnia u Bossmana godzi19:00 do04:00

jaś
odpowiada  szulc
6 lat temu

nie

BMW
odpowiada  szulc
6 lat temu

tak.

Tracz
6 lat temu

Taxowkarze z bagaznika beda sprzedawac…skrzynka na nocke rozejdzie sie jak bul
eczko

32
0
Napisz co o tym sądziszx