Czy radni Ostrowa ograniczą sprzedaż alkoholu?

Udostępnij
Tweet

Sejm uchwalił ustawę umożliwiającą wprowadzenie ograniczeń w sprzedaży alkoholu na terenie miasta lub gminy. Radni będą mogli nakazać zamykanie sklepów monopolowych pomiędzy 22.00, a 6.00 rano.

+

Nowy przepis daje samorządom możliwość wprowadzenia prohibicji. Teraz to ostrowscy radni będą mogli wykorzystać nowe prawo. Ustawa jednak nie obejmuje stacji paliw, dyskotek, pubów czy restauracji, a jedynie sklepy nocne. Pod tymi nierzadko dochodziło do awantur w godzinach kiedy okoliczni mieszkańcy już śpią.

Na koniec 2016 r. było w Ostrowie Wielkopolskim 248 miejsc, gdzie można było kupić alkohol. 87 z nich to punkty gastronomiczne, a 161 to sklepy. Według wytycznych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), jeden sklep z alkoholem powinien przypadać na tysiąc/półtora tysiąca osób. W naszym mieście 1 sklep przypada na ok. 445 mieszkańców. Biorąc pod uwagę wszystkie miejsca z alkoholem, wskaźnik ten spada do 1 punktu na 290 osób.

Ustawa wejdzie w życie 1  stycznia 2018 r.

Czy Rada Miejska Ostrowa Wlkp. powinna z niej skorzystać?

POLECANE NEWSY
CZYTAJ  Przerwana koszykarska kariera. Jest nadzieja na powrót
Subskrybuj
Powiadom o

32 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
anty
6 lat temu

Niech się jeszcze zastanowią kto na trzeźwo będzie wierzył w smoleńskie brednie.
czy w „usprawnianie działań sądów”.

wit
6 lat temu

Coś jest nie tak.W Republice Parafialnej Chrześcijańska partia chce ograniczyć chrześcijanom możliwość nieograniczonego dostępu do ulubionego tradycyjnego napoju wszystkich chrześcijan.

cyfrowy baron
6 lat temu

Każda tego typu regulacja prawna spowoduje wzrost sprzedaży alkoholu w szarej strefie. Nadejdzie złota era dla tak zwanych „met”a negatywne skutki totalny rząd zgoni na Samorządy. Może by totalny rząd zaczął wyciągać wnioski i nauczki z historii – a często i gęsto lubią odwoływać się do historii – proszę sobie sprawdzić do czego doprowadziła w Stanach Zjednoczonych prohibicja. cheche

Ytcrwgh
6 lat temu

A może wprowadzić zakaz dla czarnych jedna msza w niedziele i bez zbierania

Kaba
6 lat temu

Temat limiowania i koncesjonowania sprzedaży alkoholu był już w historii ćwiczony wiele razy. Proszę poczytać o burmistrzu Kamienia Pomorskiego Stefanie Oleszczuku jak w latach 90-tych rozwiązał ten problem. „Oleszczuk ogłosił, że koncesję na handel alkoholem dostanie każdy, kto będzie chciał. Argumentował to tym, że na jakiej podstawie jeden przedsiębiorca ma dostać koncesję, a drugi nie? Ponadto dzięki temu nie można było posądzać burmistrza o łapówkarstwo. W gminach, gdzie istnieją arbitralne decyzje urzędników przyznawania koncesji na sprzedaż alkoholu (i jakichkolwiek inne), można władze gminy posądzić o korupcję. Skutkiem takiego działania upadły wszystkie „meliny”. Nie wzrosło spożycie alkoholu. Natomiast w gminie wzrosła kultura picia i bezpieczeństwo mieszkańców. Policja zamiast ściganiem „meliniarzy” mogła się zająć ważniejszymi zadaniami. Natomiast same koncesje wydawano na 50 lat, by przedsiębiorcy nie musieli co kilka lat prosić o ich przedłużenie, płacąc kolejne opłaty skarbowe” T. Cukiernik

Adam
odpowiada  Kaba
6 lat temu

E.Cukiernika syn?

Bubel
6 lat temu

Wystarczy iść na stację. Bubel nie ustawa. Tak samo z handlem w niedziele. Pewnie lobby stacji było ogromne. Dwie ustawy sprzyjające stacją.

mama
6 lat temu

tak na poważnie to w kraju ALKOHOLIKOW alkohol powinien być całkowicie zakazany .Tym którzy trudnili by się na lewo sprzedażą natychmiast obcinać ręce ! W niedługim czasie Polska zmieniła by się nie do poznania. Wróci szacunek ,miłość i wzajemne poszanowanie oraz pomoc jeden drugiemu

Alfons Capone
odpowiada  mama
6 lat temu

Świetna propozycja. Jestem za!

pos
odpowiada  mama
6 lat temu

Doceniam wiarę w ludzi ale to tak nie działa

morgi
odpowiada  mama
6 lat temu

Tak na poważnie,to się odpie…l i nie wrzucaj wszystkim,że alkoholikami są.

tata
odpowiada  mama
6 lat temu

Te ile płacą za w-PIS w NIEDZIELĘ? opłaca ci się? Rydzyk ci coś dorzuca?

Marian z USA
6 lat temu

wprowadzić prohibicje !

po
6 lat temu

Czekam na prohibicję nocną z niecierpliwością. Zaraz uruchamiam działalność gospodarczą,bez ZUS,podatków,koncesji i.t.p.czyli tzw.”metę’ Młodzi mogą nie wiedzieć co to za wynalazek,ale to świetny interes.

zaradny
odpowiada  po
6 lat temu

Będziemy znowu wydawać w podziemiu. W tym jesteśmy naprawdę dobrzy.

Alfons Capone
odpowiada  po
6 lat temu

Popieram!

PS
6 lat temu

Coś w tej naszej „DEMOKRACJI” coraz więcej nakazów i zakazów!!!!!!!!!!!A miała być WOLNOŚĆ…..

Franko
odpowiada  PS
6 lat temu

Polak nie potrafi korzystać z wolności. Jak jest wolność to silniejsza jest wola jednostki, reszta to gorszy sort.

32
0
Napisz co o tym sądziszx